petra4080 petra4080 komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kniha není vůbec špatná, bohužel mi vůbec nesedl styl jakým je napsaná. K dalším dílům už jsem se opravdu nedonutila, ale seriál se mi líbí.

22.07.2016 3 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Pro mě to tedy bestseller rozhodně není, ale příjemné počtení na jedno odpoledne ano.

20.07.2016 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Námět je perfektní, dílo jistě nadčasové, ale...
Zdá se mi jako by nebyl plně využit potenciál myšlenky, něco mi tam chybělo a občas trochu otrava ty pasáže z Goldsteinovy knihy.
Konec se dal očekávat, přesto mě zklamal.

15.07.2016 3 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Krásné historky, nicméně se jedná pouze o výběr z ostatních autorových knih.

12.07.2016 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Kniha mě bohužel nijak zvlášť nebavila. Jeden den v životě tří žen... Příběh je dost smutný, depresivní.

12.07.2016 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

I když nejsem cílová skupina - kniha je spíše pro náctileté - tak jsem si příběh vysloveně užívala. Moc krásně se čte, jen kloužete po stránkách a najednou je konec.
Za mě super vyústění... občas se prostě něco nepovede :-)

11.07.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Z knihy mám nepříjemný pocit. Romantiku nečekejte. Dle mého názoru je příběh zdlouhavý, příliš emotivní, ponurý, plný pomsty.
Na druhou stranu se knížka četla příjemně, jen chvíli trvá, než se člověk zorientuje v postavách - 3 hvězdy dávám právě za úžasné vykreslení postav.

08.07.2016 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Příjemné a vtipné čtení na letní dny. Nejedná se o žádnou bombu, prostě oddechovka se vším všudy a konec mě příjemně překvapil.

07.07.2016 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Z knihy mám smíšené pocity. Prostě pohádka a to "postižení" mi přijde jako hra na city čtenáře, aby bylo na knížce aspoň něco zajímavého :-(
Příběh se ale čte dobře, lehce, rychle plyne.

01.07.2016 2 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Nenáročná, pohodová, romantická knížka. Od začátku je samozřejmě jasné jak to dopadne, ale splnila očekávání a pobavila. U pasáže s rybičkou jsem se málem smíchy počůrala ;-)

29.06.2016 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Hustý! Fakt super knížka.
Po první stránce jsem jí chtěla odložit s tím, že je to děsná úchylárna... donutila jsem se přečíst ještě dalších pár stránek. Nakonec jsem si uvědomila jak moc mě to baví a že je se jedná o nejlepší knížku jakou jsem v poslední době četla.

28.06.2016 5 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Příjemné nenáročné čtení... bohužel tak nějak o ničem.

28.06.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Musím říct, že po komentářích, které jsem tady četla, pro mě byla knížka trochu zklamáním :-(
Je to obyčejná slaďárna, i když musím říct, že moc hezky napsaná - prostě příjemná oddechovka, ale nic víc.
Jiné knihy od této autorky byly mnohem lepší.

09.06.2016 3 z 5

Kočka, která viděla hvězdy Kočka, která viděla hvězdy Lilian Jackson Braun

Moje první povídka od této autorky.
Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, ale stálo to za to. Povídka je psaná velmi krásně, je milá, plná lásky, detektivní zápletka je zde začleněná jako by jen tak mimochodem. Při čtení jsem se dokonce dozvěděla pár zajímavostí z různých oborů.
Příště si přečtu první díl :-)

26.05.2016 3 z 5

Kniha džungle Kniha džungle Rudyard Kipling

Klasika! Líbila se mi kdysi a líbí se mi i dnes :-)

23.05.2016 4 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Příjemné čtení, třetí část se mi líbila nejvíce, byla akční, napínavá, překvapivá. Vzhledem k tomu, že nemám ráda otevřené konce, pro mě příjemné zakončení.

23.05.2016 3 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Dojemný příběh, zajímavé myšlenkové pochody, trocha historie, hodně lidskosti. Děj je bohužel tak trochu neuvěřitelný, ale jo, bavil mě. Četlo se to vážně samo.

17.05.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Bohužel o dost slabší než první díl, škoda. Přesto, že jsou zde stále úsměvné momenty, děj je jaksi nedotažený.

13.05.2016 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha pro dobrou náladu. Občas jsem se musela smát v autobuse. Druhá polovina už mi tak vtipná nepřišla, ale zase měla spád a něco se dělo. Je zde pěkně vypíchnuté "čecháčství" :-)

13.05.2016 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Hezky napsaná dojemná kniha, občas trochu vleklá popisováním krajiny apod. Každopádně je to moje srdcovka.

12.05.2016 4 z 5