petra4080 petra4080 komentáře u knih

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Milý romantický příběh se zajímavými zvraty. Válečná část mě příliš nebavila, ale co se týká Fabieny, tak super. Asi se podívám po dalších knihách od této autorky.

01.06.2017 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Tak tohle mě vážně nebavilo. Škoda, námět měl potenciál...

18.05.2017 odpad!

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Trocha historie, trocha romantiky, intriky... Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala.

16.05.2017

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milá oddechovka která mi nejednou na tváři vykouzlila úsměv :-)
Napsat příběh očima kočky je originální nápad. Na mě to působí především jako vyprávění o kočce, kdy budhismus je zde spíše jako doprovodný prvek. Lehký náhled do Dalajlámova života byl zajímavý.

15.05.2017 4 z 5

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Na mě je tam tedy až moc velká nálož romantiky. Také mi vadí opakující se fráze a nepříliš věrohodný popis některých situací.
V jádru je to ale dobrá knížka, dobrý nápad s dopisy a to že všichni mají "mámu".
Jo a k Mary Rose, obdivuji když někdo na každém vidí hlavně to dobré, tohle já neumím.

10.05.2017 3 z 5

Milé čtení, jen to není zrovna můj šálek čaje.

09.05.2017 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Paráda. Vlastně jsem se do knížky pustila kvůli čtenářské výzvě :-) Rozhodně nelituju. Kniha je opět trochu delší než by musela být, ale jinak není co vytknout. Realistický příběh, postavy opět výborně vykreslené, první cca polovina o něco lepší.

09.05.2017 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned. Příběh je krásný, uvěřitelný. Jediné co mi tam vadilo byly ty skoky v čase - čekala jsem např. popis nějaké situace, jak se to vyvíjelo dál - a najednou jsme o 3 roky jinde. Každopádně knížku doporučuji, skvělý relax.

04.05.2017 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Super. I když nejsem cílová skupina, kniha mě nadchla. Je čtivá, jemná a nepřeslazeně romantická. Prostě o tom, jaký je svět když se vám přihodí něco špatného - nelze zapadnout a ani o to nestojíte... a taky o tom, že čas zahojí všechny rány - jednou...

28.04.2017 4 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Skvělá kniha plná napětí, jen dle mého názoru by mohl být začátek by se dal podstatně zkrátit.
Opravdu zajímavý a neotřelý je popis požáru, dobré jsou i lidské charaktery a líbilo se mi střídání jednotlivých linií.

12.04.2017 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tahle knížka mě tedy příliš neoslovila, dostala se mi do ruky náhodou, a v nemocnici člověk koni na zuby nekouká.
Film byl dle mého názoru mnohem lepší.

11.04.2017 3 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Musím říct, že kniha mi nepřipadala až tak vtipná jak jsem čekala. Film se mi v tomto případě líbil mnohem víc.

06.04.2017 3 z 5

Anna Boleynová Anna Boleynová Carolly Erickson

Krásná historická knížka díky které jsem si doplnila informace, zároveň jde o velmi čtivé dílo.

06.04.2017 4 z 5

My dva My dva Andy Jones

Příběh je velmi rozvláčný, na můj vkus je zde příliš mnoho myšlenkových pochodů, dost špatně se to čte.
Fisher mi byl od začátku nesympatickej, celé dílo je to dost naivní a tak nějak o ničem :-(

06.04.2017 1 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Co se stylu týká, připadá mi jako by knihu napsal někdo ze základní školy. Téměř žádná souvětí, jen jednoduché věty, žádná velká slovní zásoba a není zde vůbec žádný prostor pro fantazii - až příliš detailně popsané pocity.
Proč tedy tři hvězdy? Jednoduše mě to bavilo :-) Zajímalo mě, jak se která linie bude vyvíjet a odhadovala jsem, že nakonec to dopadne stejně v obou případech.
I přes zmíněné mouchy ani trochu nelituju, že se mi příběh dostal do ruky.

05.04.2017 3 z 5

Kam patříme Kam patříme Emily Giffin

Zajímavý námět, dobrá čtivost, příjemné střídání pohledu obou žen. Sice je téměř od začátku jasné jak příběh dopadne, v tomto případě mi to však vůbec nevadilo.
Chudák Peter teda ;-)
Snad jen k českému překladu: zubení se a pár dalších neustále se opakujících se slov bylo možné občas obměnit.
Knížka mě opravdu moc bavila a přečetla jsem jí na jeden zátah :-)

03.04.2017 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Netuším, jak může mít taková kniha hodnocení přes 80%. Celou dobu jsem čekala co se bude dít a dočetla až do konce. Příběh byl naprosto o ničem :-( Čtivost je ucházející, proto ty 2 hvězdy aspoň.

31.03.2017 2 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Knížka je velmi čtivá, líbil se mi i nápad. Těším se na další díl.

30.03.2017 3 z 5

Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Patricia Cabot (p)

Neurazí, nenadchne... u dvou příběhů jsem se i docela bavila.

30.03.2017 2 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Dlouho jsem se nemohla začíst, ale nakonec mě příběh vtáhl do děje a byla jsem zvědavá jak všechno dopadne. Konečně knížka kde je opravdový konec a člověk nemusí spekulovat jak to bylo dál :-)
Každopádně mě překvapilo, že byla kniha napsná podle skutečného základu, to jsem netušila až do konce.

30.03.2017 3 z 5