Petra28 Petra28 komentáře u knih

1968 1968 Jan Guillou

Zklamání. Obrovské. Příběh nula nic.

19.06.2019

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

... pohlazení

23.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Rozhodně jedna z mých nejlepších letošních přečtených knih.

21.08.2017 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Velmi zvláštní pocity. Určitě hodně silný příběh. Minnow je statečná, zvídavá, živá. Asi po třetině knihy jsem si říkala, proč je to takové plytké. Proč bere vše s takovým klidem. Že je tam málo emocí. Žije 12 let mimo civilizaci. Ničemu se nediví. Bere vše tak jak to přišlo. ... a pak jsem si uvědomila, že ona to vlastně jinak neuměla. Brala vše jak přišlo od malička. To byla cesta přežití. Na druhou stranu bych možná uvítala větší hloubku toho příběhu. Přišlo mi že je to takové lechtání na povrchu.
A z čeho jsem měla úplně nejvíc divný pocit ? Z toho jak se dokáží lidé chovat jako stádo. Ovce bez názoru. Bez vůle cokoliv změnit. Nemají v sobě zakořeněnou odvahu, touhu po životě. To je velmi těžké přijmout, že je to i v lidech kolem nás. V každém případě děkuji za zajímavý příběh.
A ten citelný odstup Minnow je nejspíš zapříčiněn i tím, že to jsou její vzpomínky. Není to příběh v přítomném čase. Je to její forma podání.

04.06.2017 4 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

... nesuďte knihu podle obálky ... možná právě díky tomu přijdete o moc pěkné čtení.

05.11.2016 5 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

Dám pět za obsah. Za obálku ani jednu. Příběh je moc pěkný. Kniha se krásně četla.
Ale popravdě, v knihkupectví bych po ní nesáhla. A proč? ..kvůli obálce. Působí lacině, navozuje naprosto jiné časové období. Schválně jsem se podívala na originální obálky. A to je jiné kafe. Podle mě nakladatelství výběrem obálky knihu pohřbilo.

05.11.2016 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Tak to byla jízda. Chci doma ypsilonzeta ... aby si se mnou povídal :-) a taky tapety na promítání .. a vůbec chci umět číst ve spánku. Moc se těším na další pokračování.
Ani strana nudy .. jede to pěkně od začátku do konce.

05.09.2016 5 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Spíš tak 2,5 hvězdičky ... slabé, nedotažené

01.09.2016 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

.... dočetla jsem s totálním sebezapřením, nějak knihy neodkládám. Neskutečně přitažené za vlasy, nereálné. A obě hlavní postavy na "facku". Naprosté zklamání.
Tu jednu hvězdičku to má jen za jméno autorky.

21.07.2016 1 z 5

Kritik Kritik Peter May

Čtvrtá je za poučnou "vinnou omáčku" k příběhu.

10.06.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

První díl jsem začala číst kvůli dceři. Chtěla jsem vědět, zda je pro ni vhodná. Dočetla jsem, byla jsem spokojená. Přirozeně jsem sáhla po druhém dílu. A byl lepší. Příjemné překvapení. Na třetí díl jsem už vyloženě čekala. A jaký je?. Opravdu mám pocit, že s každou další stránkou je kniha lepší a lepší. Těším se na závěr.

25.05.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Nějak úplně nejásám. Četlo se to dobře. Jen mi celý příběh od začátku až do konce přišel moc přímočarý. Zjevný. Nápad dobrý. Jen bych uvítala více hloubky, více prostoru pro poznání postav. Takhle to jelo jak rozjetý vlak.
A přirovnání k Lisbeth velmi pokulhává. Ta je jen jedna :-)

21.04.2016 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Takhle rozporuplné pocity z této řady jsem neměla dlouho. Ale čtu dál .. budu číst dál. Ono se to snad zlepší.
Přijde mi že je v knížce zbytečně moc omáčky. Odvádí to příliš pozornost od dějové linky.
Začátek byl mizerný ... pak lepší .. a na závěr musím říct, že lepší než první díl. Tak věřím v lepší zítřky :-)

12.04.2016 4 z 5

Děs Děs David Hidden

... brutální

25.02.2016 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Zvláštní, dlouhé a náročné čtení. Žádný oddech tedy. Dost zásadní životní otázky. Nejdřív jsem si říkala, že kdyby bylo o 300 stran míň bylo by to lepší. Ale teď na konci musím uznat, že ta omáčka byla potřeba. Výborně vykreslovala co se děje v hlavě. Tak kdo má chuť, čas, náladu a nečeká úsměvné čtení směle do toho.

14.01.2016 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

... pro mě úžasné počtení, ztratím se ... čtu a jen tak očkem koukám kolik stran mi zbývá ... šetřím si každou stránku. Čtu pozorně. Stejný pocit jsem měla u "trůnů" . Moc se těším na poslední díl a napnutá jsem jak kšandy :-) poslední odstavec knihy tomu dodal neskutečnou šťávu ... a přemýšlím a přemýšlím. Tak jen směle do ní.

03.01.2016 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

.. utahané čtení s jasným směrem hned od počátku.

19.12.2015 2 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

.. je zpátky. Bylo to perfektní.

19.12.2015 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ode mě plný počet. Krásně se čte. Otázka kolektivní viny, nebo naopak osobní statečnost a morální síla jednotlivce ... tyhle otázky se táhnou celou knihou, taková nitka. Určitě to není stěžejní. Spíš tak na okraj, ale výstižně. Postavy jsou krásné ... mají svoje kouzlo ať už stojí na jakékoliv straně barikády. Mě nejvíce oslovil Etienn, úžasně se vyloupl.
Opravdu doporučuji přečíst ... je to jiné.

04.12.2015 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

.. pro mě zklamání. Jedno tedy upřít nemůžu .... je to dějové vlnobití ... akce .. pak dlouho nic a opět to začíná gradovat. Celkově na mě knížka byla plná smutku, deprese, alkoholu.

22.11.2015 3 z 5