Petra1420

iPohádkaiPohádkaK. K. Kovář (pseudonym)

Na knihu jsem se těšila, jelikož Kovyho jako jediného youtubera sleduji pravidelně. Dokáže pobavit, ale také předat hlubší sdělení. V této netradićní pohádce se mi líbily narážky na dnešní dobu plnou technologií nebo falešných zpráv v médiích. Pobavily také výrazy jako rodičinder nebo vlivnice. Věřím, že kniha zaujme mladší i starší čtenáře svým tématem a sympatickými hlavními hrdinkami.

01.03.2020

Věc MakropulosVěc MakropulosKarel Čapek

Na Věc Makropulos jsem byla zvědavá, na Čapka už jsem se chystala déle a teď jsem se k němu dostala díky maturitní četbě. Knížka se četla dobře, ale trvalo mi, než jsem se překousala přes úvod, trochu jsem se ztrácela v ději a nebavilo mě to. Zhruba v půlce začal ale být děj napínavější a zajímalo mě, jak příběh skončí. Ze závěru opravdu mrazí, autor píše o zajímavých myšlenkách, líbilo se mi také poselství příběhu. Škoda toho rozvleklého úvodu, ale těším se na další Čapkovy knížky.

17.05.2018

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Moje třetí přečtená kniha od Jodi Picoult a opět skvělá. Moc se mi líbí, že se autorka nebojí psát o vážných tématech, o kterých se běžně nemluví a nutí nás k zamyšlení. Od knihy se mi jen těžko odtrhávalo a kolikrát mi bylo až zle při pomyšlení, že se takové věci reálně dějí. Knížka rozhodně stojí za přečtení a hodně ve vás zanechá.

09.02.2018

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Opět krásný, napínavý a dojemný příběh autorky:) Trochu mi dělalo na začátku problém začíst se ale pak už mě příběh vtáhl a nechtěla jsem knihu odložit. Bála jsem se, jak bude děj ze současnosti na ten minulý navazovat, ale nakonec se mi prolnutí moc líbilo a krásně na sebe oba navazovaly. Postavy jsem si oblíbila, konec se mi moc líbil a dočítání bez slz se (jako vždy) neobešlo:) Ráda se v budoucnu ke knihám Jojo Moyes vrátím.

07.04.2017

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Další krásný, ale i napínavý a tajemný příběh autorky spolu s nádherným prostředím Austrálie, které jsem jim záviděla, prostě radost číst:) Opět jsem si postupně zamilovala snad všechny hlavní postavy a všem přála šťastný konec:)

03.03.2017

Rozkaz zabítRozkaz zabítJames Dashner

Na tuhle knihu jsem dlouho čekala a měla jsem, asi jako každý, spoustu nezodpovězených otázek. Jako více lidem, i mně vadilo až moc scén boje a taky jsem čekala, že se dozvíme víc o Zlosinu. I tak se mi ale napínavý děj spolu s postavami líbil.

03.03.2017

Mechanická princeznáMechanická princeznáC. Clare (pseudonym)

Úžasné zakončení série, knížku jsem četla v každé volné chvíli (stejně jako i sérii TMI). Konec jsem si schovala na později, až budu sama a jsem za to ráda, protože byl moc dojemný (už dlouho jsem takhle u knížky nebrečela), ale nádherný. Líbilo se mi propojení obou závěrečných dílů sérií, určite se k nim někdy v budoucnu vrátím. A teď nezbývá než čekat na Lady Midnight:)

13.02.2017

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Asi všechny zajímalo jak to s Louisou dopadne a jsem moc ráda, že autorka napsala pokračování, které se sice první knize nevyrovná, ale je taky skvělé. Bála jsem se zápletky s Lily, ale nakonec mě příjemně překvapila a byla moc zajímavá. Těším se na další úžasné knihy autorky u kterých se nikdy nenudím:)

01.02.2017

Jeden plus jednaJeden plus jednaJojo Moyes

Další skvělá knížka od Jojo Moyes, opět jsem měla problém odtrhnout se a vrátit do reality:) Jako první autorčinu knihu jsem četla Než jsem tě poznala a okamžitě jsem si zamilovala její styl psaní a postavy, které jsou tak sympatické a realistické. Líbí se mi taky střídání pohledů různých postav, autorka nás umí rozesmát a za chvíli rozbrečet, její knihy mají skvělou myšlenku a do poslední strany nás nepustí. Jsem ráda, že jsem na Jojo Moyes narazila a že patří k mým oblíbeným autorům:)

25.01.2017

Mechanický princMechanický princC. Clare (pseudonym)

Ani druhý díl nezklamal, jako i série Nástrojů smrti. Autorka umí skvěle psát a vytvořila nádherný svět lovců stínů, od jejích knih se nemůžu odtrhnout, umí vtáhnout do děje, vytvořit sympatické postavy a prostředí. Těším se na závěrečný díl:)

24.01.2017