Petra1420 Petra1420 komentáře u knih

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Na knihu jsem se těšila, jelikož Kovyho jako jediného youtubera sleduji pravidelně. Dokáže pobavit, ale také předat hlubší sdělení. V této netradićní pohádce se mi líbily narážky na dnešní dobu plnou technologií nebo falešných zpráv v médiích. Pobavily také výrazy jako rodičinder nebo vlivnice. Věřím, že kniha zaujme mladší i starší čtenáře svým tématem a sympatickými hlavními hrdinkami.

01.03.2020 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Na Věc Makropulos jsem byla zvědavá, na Čapka už jsem se chystala déle a teď jsem se k němu dostala díky maturitní četbě. Knížka se četla dobře, ale trvalo mi, než jsem se překousala přes úvod, trochu jsem se ztrácela v ději a nebavilo mě to. Zhruba v půlce začal ale být děj napínavější a zajímalo mě, jak příběh skončí. Ze závěru opravdu mrazí, autor píše o zajímavých myšlenkách, líbilo se mi také poselství příběhu. Škoda toho rozvleklého úvodu, ale těším se na další Čapkovy knížky.

17.05.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Moje třetí přečtená kniha od Jodi Picoult a opět skvělá. Moc se mi líbí, že se autorka nebojí psát o vážných tématech, o kterých se běžně nemluví a nutí nás k zamyšlení. Od knihy se mi jen těžko odtrhávalo a kolikrát mi bylo až zle při pomyšlení, že se takové věci reálně dějí. Knížka rozhodně stojí za přečtení a hodně ve vás zanechá.

09.02.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Opět krásný, napínavý a dojemný příběh autorky:) Trochu mi dělalo na začátku problém začíst se ale pak už mě příběh vtáhl a nechtěla jsem knihu odložit. Bála jsem se, jak bude děj ze současnosti na ten minulý navazovat, ale nakonec se mi prolnutí moc líbilo a krásně na sebe oba navazovaly. Postavy jsem si oblíbila, konec se mi moc líbil a dočítání bez slz se (jako vždy) neobešlo:) Ráda se v budoucnu ke knihám Jojo Moyes vrátím.

07.04.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Další krásný, ale i napínavý a tajemný příběh autorky spolu s nádherným prostředím Austrálie, které jsem jim záviděla, prostě radost číst:) Opět jsem si postupně zamilovala snad všechny hlavní postavy a všem přála šťastný konec:)

03.03.2017 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Na tuhle knihu jsem dlouho čekala a měla jsem, asi jako každý, spoustu nezodpovězených otázek. Jako více lidem, i mně vadilo až moc scén boje a taky jsem čekala, že se dozvíme víc o Zlosinu. I tak se mi ale napínavý děj spolu s postavami líbil.

03.03.2017 4 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Úžasné zakončení série, knížku jsem četla v každé volné chvíli (stejně jako i sérii TMI). Konec jsem si schovala na později, až budu sama a jsem za to ráda, protože byl moc dojemný (už dlouho jsem takhle u knížky nebrečela), ale nádherný. Líbilo se mi propojení obou závěrečných dílů sérií, určite se k nim někdy v budoucnu vrátím. A teď nezbývá než čekat na Lady Midnight:)

13.02.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Asi všechny zajímalo jak to s Louisou dopadne a jsem moc ráda, že autorka napsala pokračování, které se sice první knize nevyrovná, ale je taky skvělé. Bála jsem se zápletky s Lily, ale nakonec mě příjemně překvapila a byla moc zajímavá. Těším se na další úžasné knihy autorky u kterých se nikdy nenudím:)

01.02.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další skvělá knížka od Jojo Moyes, opět jsem měla problém odtrhnout se a vrátit do reality:) Jako první autorčinu knihu jsem četla Než jsem tě poznala a okamžitě jsem si zamilovala její styl psaní a postavy, které jsou tak sympatické a realistické. Líbí se mi taky střídání pohledů různých postav, autorka nás umí rozesmát a za chvíli rozbrečet, její knihy mají skvělou myšlenku a do poslední strany nás nepustí. Jsem ráda, že jsem na Jojo Moyes narazila a že patří k mým oblíbeným autorům:)

25.01.2017 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Ani druhý díl nezklamal, jako i série Nástrojů smrti. Autorka umí skvěle psát a vytvořila nádherný svět lovců stínů, od jejích knih se nemůžu odtrhnout, umí vtáhnout do děje, vytvořit sympatické postavy a prostředí. Těším se na závěrečný díl:)

24.01.2017 5 z 5