Petra024 Petra024 komentáře u knih

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

(SPOILER) Po shlédnutí filmu jsem se rozhodla, že si musím přečíst cenou sérii. Nick a Noah, kteří jsou nevlastními sourozenci, žijí ve stejném domě se  nesnáší a nedokáží si navzájem přijít na jméno. Nick má zálibu v tom, jak dokáže Noah provokovat a vyvolávat její výbušnost, všechno se začne měnit, když Noah Nickovi ukáže, že se dokáže chovat jinak než ženy, se kterýma spal nebo který znal. Tím v něm vzbudí něco nového a nakonec se Nick do ní zamiluje. Nicméně Noah stále bojuje s nočními můrami spojenými s otcem, s nímž prožila obtížné dětství. Při nástupu na novou školu se každý den potýká s obtěžujícími anonymními dopisy, které ji vrací vzpomínky na otce ale rozhodne se to nikomu nesdělit. Napětí vrcholí, když jednoho dne dojde k jejímu únosu, což způsobí, že Nick si začne uvědomovat, že nedokázal včas ochránit. Tato situace mění celý jejich vztah a Nick je postaven před situaci, jak zachránit Noah, kterou miluje. Kniha se mi líbila a pokud se vám líbí obsah ve formě série Afteru, bude se vám to líbit.

13.12.2023 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Uvědomila jsem ji, že muži, kluci, ženy a holky se k sobě občas nedokážou chovat a slovo "Miluju tě" řikají úplně zbytečně. Ale kdo to nikdy nezažil ‍️

12.10.2022 5 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

(SPOILER) Musím říct, že jsem se na pokračování série Démonů z Los Angeles těšila. Liam zůstal takovým jakým byl tedy bezohledným parchantem jako v prvním díle, jen mu rozmrzlo srdce. Zatímco Jessica, z ní se stala rozmazlená princezna, která myslí na sebe a taky která stále šťourá do věcí, do kterých ji nic není. Ale zase usmířila Liama s matkou a díky ní se dozvěděl, jak to doopravdy s jeho rodiči bylo. Joaquin byl prvotřídní psychopat a upřímně nechápu, jak ho Jessica mohla mít ráda. Líbilo se mi, když Valerie mluvila o Liamovi, jaký blbec a pitomec je, ta starší dáma si nebrala servítky ani v prvním díle knížky, a to opravdu bylo zábavné. Také se mi líbilo, že Jessica vychází s Morrisem. Když ji Morris chtěl naučit střílet a popisoval zásadní věci, postavení Jess ke střílení, nooo co dodat chovala se v té situaci jako pitomá slepice s dovolením. Jediné, co mě zajímá, jestli třetí díl bude taky aspoň trochu o Liamovi a Jessice nebo jen o životě Joaquina, protože jsou tu otevřené věci, které mě zajímají.

04.06.2022 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

(SPOILER) Liam je bohatý, vlivný, majetnický chlap z mafie, který musí mít vše pod kontrolou a to i své emoce, bez kterých může bezhlavě zabíjet a chovat se jako netvor. Jessica je dcera otce, který je vášnivý hráč hazardu a drogově závislý, po jeho smrti ji nechá půl miliónový dluh u mafie. Jessice nezbývá nic jiného, než splatit otcovo dluh svým tělem, stává se proto vězněn Liama O'Dira. Během splácení dluhu poznává jaký Liam je. Netvor, vůl, blbec a kretén (tak ho volala v knize), který má srdce a tím se ovšem do něho zamiluje, což ji přivádí k žárlivosti k ostatním ženám. Nejen ona se zamiluje. Liam, který si nikdy nedovolil se zamilovat, objeví díky Jessice, že má lidské city a nemá srdce z ledu. Bohužel se snaží si to nepřiznat a ubližuje, tak nejen Jessice ale i blízkým okolo sebe. Jak to bývá přichází žárlivá žena, která chce ublížit Jessice ale Liam to nedovolí, je to přece mafián. Kniha je velice čtivá, sama jsem ji zvládla za 2 dny přečíst. Co si ale budeme, upřímně mi to přijde, že je v tom veliká podobnost z knihy 365 dni, která je též od polské autorky. Kdo má rád tyto knihy, tak jen doporučiji přečíst ale rozhodně nečekejte slabý čajíček, jsou i drsné chvíle.

17.02.2022 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Moje první přečtená biografie. Miluju seriál Přátelé a dokážu se na něho furt dívat, to se prostě neomrzí, a proto kniha byla pro mě jasnou volbou ale z velkého nadšení, přišlo velké zklamání. Myslela jsem, že se dozvím něco nového a ono nic nového. Některé strany jsem měla chuť přeskočit. Nic víc bych asi nedodala.

14.02.2022 2 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Zase užasné. Nemám co dodat, autorka mě nepřestane udivovat. Jako v knize Mléko a med nebo Květy slunce jsem našla něco, co vystihuje i můj život. Je mi 20 let ale tohle je naprostá pravda. Veliká poklona Rupi. DOPORUČUJI!!!!!

SPOILER!!!
„stýská se mi po těch dnech
kdy jsem se svými kamarády mohla
mluvit o všem
tohle souznění
tahle jednota
skončila s dospělostí
skončilo společné korzování kolem našeho bloku
společné hovory tak dlouhé a poutavé
že jsme úplně přestali vnímat čas
chvíle vítězství a oslav
chvíle proher a ještě větších oslav
byli jsme prosté děti
teď je pro nás to nejdůležitější naše úžasná práce
které vše obětujeme
a když už si ve svém nabitém programu
najdeme chvíli zajít si na kafe
vždycky se to někomu nakonec nehodí
protože dospělost je zkrátka tak vyčerpávající
že nemáte ani sílu někam jít
a radši zůstanete doma
stýská se mi
kdykoli si vzpomenu
na naši úžasnou partu
díky níž byl život mnohem jednodušší"

- nostalgická vzpomínka

16.11.2021 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Massimo a Laura, Ital a Polka, gangster a manažerka, co si budeme nejlepší spojení. Jeho důmyslný plán, jak získat Laury srdce. Je pravda, že na jednu stranu se k ní choval jak zvíře, ale zase na druhou stranu se k ní choval jak k princezně, který by dal celý svět. Když ji spatřil bylo jasné, že už ji nenechá odejít, aniž by nebyla jeho. Nejvíc zábavné bylo to, když Laura mluvila polsky a Massimo nerozuměl ani slovo. Musím říct, že jediné, co mi vadilo bylo to, jak Laura byla víc namazaná než střízlivá, vyměnila vodu za šampaňské. Když jsem viděla film, bylo mi jasné, že chci vědět víc, proto kniha byla jasnou volbou a teď už jen počkat na druhý díl. Sice mi to připomíná sérii Padesát odstínů, ale něco to do sebe má. Také jsem se docela divila, že tato kniha vyšla od polské autorky.

13.11.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pro někoho SPOILER!!!
Svěží, oddechová knížka prostě klasická romantika. Kaden i Allie měli každý svojí minulost před kterou oba utíkali. Allie do jiného města od rodičů, Kaden za to nenáviděl bratra a otce. Kadenovo chování jsem někdy nechápala, ale na konci když přišlo vysvětlení proč se tak chová a bojí se Allie víc připustit k tělu jsem to pochopila. Nejvíc mě rozesmálo, když hned na začátku Kaden stanovil pravidla, který stejně nefungovaly. Co mě naštvalo, když se Kaden smál Allie že brečí protože poprvý viděla a ochutnala pizzu kterou nikdy neměla nebo když ji sbalil věci a vyhodil z bytu. Líbilo se mi ty jejich procházky po krajině. Hodně mi to připomíná sérii After ale jinak moc pěkný. DOPORUČUJI!!!

31.08.2020 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Pro někoho SPOILER!!!!
Tahle knížka ukáže, jaký Hardin byl před Tessou. Když ji uviděl poprvé věděl, že se mu Tessa dostala pod kůži a to hodně. Hardin měl potřebu ji furt rozčilovat jen aby s ním Tessa komunikovala. Nechtěl si přiznat, že ji miluje a už od začátku věděl že o žádnou sázku nejde. Zasmála jsem se nad části kdy Hardin měl vzít Tessu na rande a volal Vancovi kam se bere holka na první rande. Bylo pěkné že jsem se seznámila s každou postavou. Molly jsem litovala bylo mi hrozně líto a Steph jsem začala víc nenávidět je opravdu zákeřná. Chvilku jsem nevěděla, kdo byla Melissa až jsem si na ní vzpomněla. Líbilo se mi, že kniha je rozdělena na tři části: Před, Během a Potom. Akorát co mi chybělo byly scény, když Tessa byla u táboráku nebo když se rozcházela s Noahem. Chtěla jsem vědět co si Hardin v tu dobu myslel, ale nevadí i tak jsem moc spokojená. Miluju Hardina s Tessou.❤ Miluju tuhle sérii a je mi hrozně líto že už ji opouštím. Musím si ji přečíst znovu! Opravdu jsem se do nich zamilovala. Doufám, že někdy přeloží ty zbylé dva díly budu v to doufat.

10.06.2020 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Určitě obsahuje SPOILER!!
Další příběh Hessy. Tento díl byl dobrý tak do 3/4 než přišel konec ten mě zklamal byl zakončen divně. Konec rozdýchávám ještě teď byla jsem zmatená z toho a ještě jsem. Začalo to už u kapitoly 75. poslední větou a najedou byla kapitola 76. kde už bylo o dva roky později. Kniha byla vtipná i smutná. Také se mi líbilo že se z Hardina stal „Poloviční gentleman“ uklidnil se a nebyl tak výbušný. Co bylo pro mě šok bylo to že se Hardin a Tessa neviděli dva roky což mi přijde neuvěřitelný. Zrovna na Hardina. Také mi přišlo divné, že Hardin nebyl na Tessy oslavě nebo že si Tessa nechala udělat tetování a Hardin si vzal zase piercing. Mám spoustu otázek, který mi leží v hlavě a nedokážu si to vysvětlit. První, druhý, třetí i 3/4 čtvrtého dílu byly skvělý ale ten konec!? Mě to přijde že autorka nevěděla, jak má knihu zakončit. Mám ráda tuhle sérii a jsem zvědavá na 5.díl který mi už leží v knihovně a doufám že mě nezklame jako tento díl. Doporučuji těm co milují tuhle sérii aby si to přečetly ale připravte se na konec.

28.05.2020 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Když jsem dočetla druhý díl musela jsem začít hned ten třetí. PRO NĚKOHO SPOILER!!!!! Samozřejmě by to nebyl Hardin kdyby se na rodinném výletě nechoval jako dítě a nepřinutil Tessu žárlit na jeho kamarádku Lilian ale uznávám Tessa mu to dobře oplatila. Bylo hezký od něho jak se kvůli ní stále mění k lepšímu, samozřejmě sem tam někde vybuchne ale to by nebyl on ale zvládl se ovládnou. Také bylo hezké že se staral o jejího otce když zjistil že její otec je feťák a kolikrát se jim vloupal do bytu. Nemusel to dělat ale nechtěl aby Tessa byla zase z otce zklamaná. Rozhodně nejlepší rozhodnutí bylo od Tessy když se odstěhovala do Seattlu. Hardin si aspoň uvědomil co pro něj Tessa znamená a začal si ji víc vážit. Ale nejvíc mě dostala Steph když uspořádala party na rozloučenou a mezitím ji tam chtěli zneužít a vše ukázat Hardinovi jen proto že si Hardin vybral Tessu místo Steph a kvůli tomu že využil Danovu sestru ale čím mě autorka dostala bylo že Tesse pomohla Molly. Samozřejmě konec zase skončil otevření takže vás to nenechá dlouho čekat a musíte číst další. DOPORUČUJI!!!!

14.03.2020 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Knížka je skvělá četla se rychle a jedním dechem. Rush a Gia jsou skvělý, ona je holka která si chce splnit sen a on je pracháč na kterýho si vůbec nehraje. Rush i Gia byly na začátku knížky hrozně vtipný když se pošťuchovaly ale bylo to hezký. SPOILER!!! Rush je fakt skvělý když miluje dítě který není jeho a udělá pro Giu všechno na světě. Vážně se zachoval jako pravý gentleman. Což v reálném světě dokáže málo kdo. Stejně nejvíc vtipné mi přišla část kdy šla Gia poprvé na ultrazvuk samozřejmě jako každý myslí si že to bude kluk ale že Rush řekne že bude mít vodní melou. No vážně tohle byla ta nejvtipnější věc co jsem četla. Rozhodně si přečtu druhý díl protože vás to nenechá vůbec čekat aby jste ho nečetly. Za mě DOPORUČUJI!!!!

22.01.2020 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Když dočtete první díl musíte hned začít ten druhý protože vás to nenechá dlouho čekat a potřebujete vědět jak to dopadne. Jenže když dočtete druhý je to samé jako u první musíte začít číst třetí. Knížka byla hodně emotivní a vím že se spoustu lidem nelíbíl a knížku radši zavřeli a hodili do kouta ale podle mě velká chyba ale chápu každý máme jiný vkus. Pro někoho SPOILER!!! Nejlepší pro mě bylo když dáte Hardinovi hlídat dítě takhle jsem se nebavila dlouho ale Tessy chování je hrozné neví co chce a že teď jde za Zedem a potom zase hned zpět k Hardinovi je podle mě směšné. Vím že s Hardinem to není snadné ale on se chce pro ní změnit i když to poruší ale snaží se. Hrozný pro mě bylo když oba popisovali co zažívají když nejsou spolu. Jak to popisovali to prostě bralo srdce. A taky rvačka mezi Hardinem a Zedem to byl velký masakr. Za mě bomba rozhodně si jdu přečíst třetí díl. DOPORUČUJI!!!!

16.01.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

BOMBA!! PRO NĚKOHO SPOILER!! Knížka je krasná a citlivá. Od knížky jsem se nemohla odlepit ikdyž jsem kolikrát u toho řvala jak se takhle dokážou chovat, hlavně Hardin. Sice ikdyž měl Hardin svoje nálady dokázal být i milý (to ale málo kdy) ale to co udělal je prostě ta největší sviňárna, jak dokázal takhle tahat dlouho Tessu za nos a říkat jak ji miluje nic jinýho než prostě hajzl. Knížka má hodně zvratů ale i těch pěkných. První jsem viděla film a teprve teď se mi dostala do rukou knížka. Film byl hodně, hodně slabý odvar knížky. Všem doporučuji jestli se vám líbí film přečtěte si knížku. Určitě si přečtu pokračování protože chci vědět jak to mezi Tessou a Hardinem dopadne. Kloubouk dolu že to autorka dotáhla až takhle daleko. DOPORUČUJI!!!!

10.01.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Když jsem dočetla knížku zjistila jsem že jsou předchozí čtyři díly takže určitě musím přečíst. Příběh Summer a Fitze byl jasný příklad co se škadlívá, to se rádo mívá. Summer si kolikrát myslela že je hloupá ikdyž nebyla a milý Fitz ji to vyvrátil. Oba byly rozdílné povahy ale bylo jasný že to jinak neskončí než aby byly spolu. Knížka je vtipná a čtivá. Těším se na Brennin příběh. Jinak skvělá oddechovka. DOPORUČUJI!!!!!

19.08.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Květy slunce jsou nadherné, úžasné a velice prožité citáty. Autorka se dobře zaměřila na to co se právě děje v životě a hlavně na světě. Veliká poklona prostě úžasná knížka. Jako u předchozí knížky Mléko a Med každý by si měl tuto knížku přečíst. DOPORUČUJI!!!!!

16.08.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Příběh Joanny a Erika je napínavý a zajímavý. Celý příběh mě chytnul a nepustil. Jenom mám možná takovou blbou otázku myslíte že bude pokračování? Pro někoho SPOILER!!!! Protože:
1. Jak to dopadne s Gavinem a jeho lidmi?
2. Co se stane když Erik s Joannou dají policii ten flash disk?
3. Co se stane s Gaborem?
4. Jak to bude s Joannou vzpomene si někdy na Erika?
5. A co Joanna udělá když slyšela od Bartsche jeho poslední větu? Přišlo mi že konec je hrozně otevřený ale jinak výborná kniha a DOPORUČUJI!!!!!

26.07.2018 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížku jsem jsi dneska koupila a je nádherná, spisovatelce velká poklona. Tuhle knížku by si měl každý přečíst jen aby viděl co člověk proživá když mu někdo ublíží. DOPORUČUJI!!!!

28.12.2017 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Knížku jsem přečetla za týden. Příběh Caroline a Simona je nádherný. Nejdřív soused který má svůj harém kvůli kterému se nemůžu vyspat. Potom soused jako kamarád se kterým prožívá krasný chvilky a nakonec soused jako milenec který se vzdá svého harému jen kvůli dívce kterou nemusel a teď ji miluje. Děj byl krasný a chvilkami jsem se i zasmála. Už se těším na pokračování.

08.11.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Úžasný, škoda že to skončilo. Nejlepší díl ze všech.

26.10.2017 5 z 5