petra.trucker petra.trucker komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Bála jsem se, že budu z této knihy zklamaná (z recenzí), nebo že se nebudu moct pořádně vžít do děje, protože hudbu okolo roku 1978 moc nijak neposlouchám, ale obavy byly úplně zbytečné. Prvně jsem si říkala, že je to asi jasné, dva zamilovaní slavní a skončí to šťastně, ale už po prvních desítkách stran jsem zjistila, že to asi nebude tento příběh... Byl to pravý opak. Bylo zde hodně drog, klubů, sexu, hudby, mladí, turné, slávy. Nejraději bych komentovala vztahy v knize, ale kniha byla vlastně o tvorbě hudby mezi Daisy a Billym a celou knihu bych tedy popsala (stejně jako postavy): "Byli dobří. Opravdu hodně dobří." Jedna z nejvíce propracovaných knih, kde na konci i slza ukápla...

16.03.2021 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

(SPOILER) Kniha nebyla špatná, ale... Nápad příběhu je dobrý, čtení v přítomném čase z pohledu hlavní hrdinky mi překvapivě vůbec nevadilo.
Když přejdu k těm negativním věcem, které mě spíše zklamaly a v hlavě jsem měla nechápavé otazníky. Na začátek, navštívíte VĚTŠÍ město a jako náhodou se potkáte zrovna s NÍM. Jako vážně? Velká náhoda. Dále mi nesedlo při mysteriu to tetování. Já tedy osobně netetuji, nejsem tetovací odborník, ale když jsem šla na tetování, tak mi bylo kladeno, abych nepila žádný alkohol, protože se zvyšuje krevní tlak a tím tetování více krvácí a tatérovi se ztěžuje práce. A co udělá Ixka? No asi nezůstala jen u jedné skleničky (ale chápu, že si alkoholem chtěla zvýšit sebevědomí, protože byla "nahá"), tady bych viděla chybu "pořadatele" mysterií neboli tedy autorky samotné. Ale je to příběh a nějak jsem tuto část přelouskla. Dále škoda, že jsme se nedozvěděli, jak dopadla kamarádka Jess.
No a když přeskočím nějaké drobnosti, tak si myslím že konec byl pěkně vymyšlený, ale hrozně odfláknutý.
A ještě jedna pozitivní věc v knize: na straně cca 182 se objeví v textu "český kamion" =D
Ale kniha nebyla nejhorší, bylo zde lehké napětí, nevědomost, vcelku dobře popsané sexuální scény, zajímavý příběh, trocha lásky a přátelství.

10.12.2020 3 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Knihu jsem si koupila asi před 3 roky a přečetla jsem asi 50 stránek. Úplný dějový chaos, děj nezáživný. Knihu jsem odložila... Teď, po 3 letech jsem si řekla, že to zkusím znovu... První desítky stran opět chaos, ale překousla jsem to a dostala jsem se dál a příběh mě začal zajímat. Pokračovala jsem dál a kniha mě chytla úplně. Jen jsem nechápala hlavní hrdinku, že po tolika lžích, zůstala u něj tak dlouho. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Hned jsem si šla koupit druhý díl, abych věděla, jak příběh pokračuje... doufám, že bude druhý díl o něco lepší...

01.05.2017 3 z 5