Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

V zahraničí je tato kniha hodně oblíbená, pro mě to bylo celkem zklamání. Styl psaní byl dost chaotický a romantika hodně slabá. Vystavění fantasy světa téměř žádné... Žijí tu upíři a lidé... Ty bláho, to je mi novinka!
Knihu jsem tedy dočetla, ale další díl mě vůbec neláká.

30.01.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Mně se kniha líbila, četla jsem již před nějakou dobou v aj. Za poslední dobu to byla jedna z těch nadprůměrných fantasy. Autorka se tedy hodně inspirovala Divergencí a dalšími fantasy.
Zápletka byla celkem předvídatelná. Za mě jedna výtka... Autorka chtěla udělat zápletku méně předvídatelnou, a tak do knihy dala dialogy a další věci, které ji měly zakrýt. Pokud ale čtěte pečlivě, tak na konci zjistíte, že některé věci nedávají smysl a jsou nelogické.

30.01.2024 5 z 5

Zlaté enklávy Zlaté enklávy Naomi Novik

Výborně promyšlený svět. Autorka umí do svých knih předat i určitá poselství a to se mi líbí. Zápletka byla dokonale vymyšlená.
Jen moc nechápu, proč tam autorka musela na sílu vnutit jednu věc s Liesen.

19.12.2023 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Mně se to celkem líbilo (četla jsem v aj), ale fantasy to teda rozhodně není. Je to vyloženě červená knihovna. Je to předvídatelné a v podstatě se toho v knize moc neděje. Takže doporučuji spíše těm, kteří mají rádi vztahové knihy a fantasy ani nepotřebují.

27.11.2023 3 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Série Krutého prince je pro mě jedna ze sérii, které můžu číst pořád dokola. Takže asi není divu, že mě tohle moc bavilo a že se ráda vracím do světa Krutého prince.

21.10.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha je čtivá a napínavá. Postupně se objevují nová vodítka a rozplétá se celé klubko lží. Hlavní hrdinka je navíc moc sympatická.

10.10.2023

Balada o láske až za hrob Balada o láske až za hrob Stephanie Garber

Přečetla jsem v angličtině a já tuhle sérii doslova zbožňuji. Za chvíli vychází poslední díl a nikdy jsem se netěšila na vydání jako teď.

06.10.2023 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Jde o nenáročnou knihu na sobotní odpoledne. Podle názvu jsem čekala knihu, u které se zasměji, ale moc mi tento styl humoru nesedl a ani styl psaní mě nijak nenadchl.

06.10.2023 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Styl psaní i postavy pro mě byly nemastné a neslané. Četla jsem hodně knih na podobné téma.

08.09.2023 3 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Bylo to hezké. Sympatické postavy a vtipné slovní přestřelky.

20.08.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Knihu hodnotím jako letní oddechovku. Jde o historický román, ale na mě styl psaní působil, bohužel, jako YA literatura.

20.08.2023 3 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Bylo to hezké, oddechové a se zajímavou zápletkou.

20.08.2023 4 z 5

Dáma ve věži Dáma ve věži Amanda Quick (p)

Humor, romantika a detektivní zápletka. Bylo to skvělé oddechové čtení.

14.08.2023 5 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Upřímně jsem čekala něco trochu jiného. Zápletka je zajímavá, ale děj téměř žádný. A mně bohužel chyběly plesy, procházky po parcích a Londýn. Ale někdy neuškodí změna prostředí.

06.08.2023 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Amanda Quick (p)

U historických romancí se mi často stává, že po přečtení pár stran zjistím, že jsem knihu již kdysi četla. Tato není výjimka, ale vzhledem k tomu, že mě moc bavila, tak jsem si ji přečetla znovu. Sympatické postavy a detektivní zápletka.

06.08.2023 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Já jsem si čtení moc užila. Zajímavý nápad, kdy se příběh odehrává během roku na společenských akcích.

19.07.2023 5 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Nikdo nežije dokonalý život. Taková milá oddechovka. Pro mě byla ale zatím nejslabší od autorky. Chyběl mi v ní humor.

16.07.2023 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Knihy od autorky jsou sázka na jistotu, když chci oddechové čtení, u kterého se zasměji. Je to takové příjemné pohlazení na duši. Její postavy jsou naprosto super. Normální a uvěřitelní lidé.

07.07.2023 4 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Četla jsme před delší dobou v originále a musím říct, že jde o další krásnou knihu od autorky. Sympatické postavy, sarkastická hlavní hrdinka a zajímavá zápletka.

06.07.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Krásná kniha. Úsměvná a opravdu oddechová. Hlavní postavy byly moc sympatické a líbilo se mi, že se oba chovali jako dospělí. A co musím pochválit, je zajímavý námět se čtením deníků. Četla jsem v originále a jsem ráda, že jsem se vyhla překladu některých slov.

06.07.2023