Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Tak to bylo skvělé čtení. Tahle kniha má všechno, co mám na knize ráda.. A hlavně ve vyváženém množství. Akce, romantika, zajímavý děj, originální spojení westernu s pouštní mytologií a sympatické postavy. Hlavní hrdinka není otravná, používá hlavu a umí být i vtipná.

30.01.2023 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Jde o takový pohádkový příběh. Kniha se velmi dobře čte a je velmi rychle přečtená. Druhý díl se mi líbil víc než první a to i díky lepšímu vykreslení postav. Je to předvídatelné, hodně nenáročné čtení. Samozřejmě už dlouho nejsem určená věková kategorie.

26.01.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Prvně začnu tím, že kniha se mi opravdu hodně líbila do té doby, než hlavní hrdinka přestala úplně používat mozek. Kniha je hodně čtivá. Ale proč některé knihy, které mají velmi slušný rozjezd, musí sklouznout k tomu, že hlavní hrdinka začne myslet jen na jedno? Vážně nemusím pořád dokola číst o tom, jaký je někdo alfasamec. A jak je drsný a sexy. Jsem docela schopná to pochopit, i když se to nebude objevovat každou třetí větu. Navíc mě osobně teda Warwick nechával úplně chladnou a lepší už mi přišel Caden a Zander. Tady se musím trochu opravit, nechávat chladnou není to správné slovní spojení. Protože se mi z něho spíš dělalo zle od žaludku.
Já osobně čtu fantasy kvůli fantasy, pokud bych chtěla erotiku, tak si přečtu erotiku.

23.01.2023 3 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Druhý díl jsem četla hlavně kvůli Mrazíkovi. Vážně mě zajímá, jak to s ním a s Vasjou dopadne. Bavilo mě až posledních 70 stran a všechna setkání Vasji s Mrazíkem.

23.01.2023 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Kniha se mi líbila, ale jsou zde opravdu ploché postavy,kterým jsem nepřišla na chuť. Jediná příjemná postava je Chálid. Děj málo propracovaný. Ale samozřejmě už dlouho nejsem určená věková kategorie.

16.01.2023 4 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Knihy od téhle autorky mě vážně baví. El je zase skvěle sarkastická a vtipná. Musím říct, že jsem vůbec nečekala, jak mě některé věci dojmou. Zvlášť když k tomu sama hlavní hrdinka přistupuje velmi pragmaticky.

16.01.2023 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Krásný a zajímavý příběh, ve kterém je úhlavním nepřítelem les, jehož temná tajemství nikdo nezná. Paní autorka je skvělá vypravěčka. I zde bylo plno hlubokých myšlenek.

09.01.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Zajímavý svět a skvělá postava Temnyje. Kniha se velmi dobře čte, akorát výcvik by mohl být zajímavější. Na zadek jsem si z toho nesedla, ale jinak se mi to líbilo.

04.01.2023 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Nádherný příběh s užasnou atmosférou a stylem vyprávění. Musím pochválit originalitu. A ty postavy! Racionálně uvažující a nejsou otravné! Ze začátku trochu trvá než se příběh rozjede, ale pak knihu nejde odložit.

28.12.2022 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Možná proto jsem byla maličko zklamaná. Nemohla jsem se dlouho rozhodnout, jaké dát hodnocení.
Začátek mi přišel naprosto skvělý, bylo to něco nového a originálního. Líbily se mi dobové popisy. Ale postupem času mi začalo připadat, že se vlastně vůbec nic neděje a že jen pořád na něco čekám. A ono to vůbec nepřichází..
A závěr.. Příliš rychlý.. A tak nějak moc pro děti?
Tím se dostávám k tomu, že vlastně nevím, komu je kniha určena. Jak už se tu objevilo: Pro děti je příliš složitá, jako YA plyne přílis pomalu a dospělý by čekal asi něco víc..

28.12.2022 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Kniha má skvělou ponurou atmosféru a originální příběh. U čtení mě občas mrazilo. Autorka umí čtenáře krásně vtáhnout a zamotat mu hlavu. Co je skutečné a co je iluze? Měla jsem několik teorií, jak to tedy vlastně je.
Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Protože, jak už bylo uvedeno, ke konci mi to přišlo zbytečně překombinované. I když jsem něco podobného čekala, tak myslím, že by bylo mnohem lepší držet se jednoduššího rozuzlení. Tohle bylo zbytečně až moc zapletené a ve výsledku to spíše knize dost ublížilo.

19.12.2022 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tohle byl konec jedné dlouhé ságy. Až příliš dlouhé. A já jsme upřímně ráda, že už to mám za sebou.
S pátým dílem u mě opadlo původní nadšení ze série, protože jsem si začala připadat, jako bych sledovala dlouhou a dramatickou telenovelu. Opravdu jde vidět, že je to určeno především pro mladé slečny.
Já osobě bych tento díl přejmenovala na Všichni tady umřeme nebo Já se chci obětovat jako první. Dávalo by to mnohem větší smysl. Tenhle poslední díl by byl mnohem lepší, kdyby tam nebylo opakování jednotlivých pasáží, tolik emocionálních opakujících se výlevů,nelogických rozhodnutích hlavní hrdinky. Překombinovaný děj. A tak bych mohla pokračovat.
Na celé sérii mi vadilo, že dost věcí nedávalo smysl. A magie funguje zhruba tak, jak se to zrovna hodí autorce pro větší drama. Z těch nesmyslů například Maeve propustí Lorcana a Gavriela ze svých služeb potom co, chce Lorcana zabít, aby se náhodou nepřipojil k Aelin. Tři válečníci s sebou na pátrání vezmou lidskou dívku bez magie, která by je jen zdržovala.
Jsem ráda, že jsem si sérii přečetla. Jen doufám, že mi potom, kolikrát jsem protočila oči, nezůstane tik v oku.

18.11.2022 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Postavy mi byly sympatické. Ale jinak je kniha zbytečně dlouhá a téměř bez děje. Takže já jsem se celkem i nudila a musela jsme se vyloženě knihou prokousat, abych se mohla pustit do posledního dílu.

18.11.2022 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tenhle fantasy svět mám ráda . Ale pět hvězd tentokrát dát nemůžu. Aelin, se většinu času chová jako arogantní a pokrytecký fracek. Nechápu, jak s ní vůbec ještě někdo může mluvit. Vážně skvělý materiál na královnu. To by opravdu chtěl někdo vládce, kterému nelze věřit a který pokud by mu náhodou nevyšlo nějaké to vydírání, tak nechá všechny umřít? A nedej bože, aby se na ni někdo špatně podíval, pak ve své pomstě zničí celý svět. Jo, její chování mě štvalo.
Bylo to zdlouhavé, některé věci v bojových scénách byly nelogické.

13.11.2022 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Chtěla jsem pohodové a nenáročné čtení a přesně to se mi dostalo. Kniha má i lehce detektivní zápletku a vtipnou hlavní hrdinku.

11.11.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Co vlastně napsat? Že to byla strhující jízda? Do Helu, že se nemůžu dočkat, až vyjde další díl?
Ale nějaké výhrady tedy mám. Bohužel, v tomto dílu chování Bryce sklouzává k chování nevyspělého teenagera a myslím, že to dost škodí. Taky vztah s Huntem, který byl v prvním díle skvělý, se přeměnil v trapné nedospělé něco.
Celkově musím říct, že autorka opět, jak má asi ve zvyku, z prvního dílu, který byl skvělý, detektivní a určený pro dospělé, klouže k YA literatuře, ale bohužel v tom horším smyslu. Po dočtení série Trůnů také vidím velkou podobnost Bryce s Aelin. Celkově autorka má některé knihy kvantitou nad kvalitou. A spousta jejich knížek by byla lepší, kdyby byla kratší. Navíc erotické scény, kde se pomali planeta přestane točit, mě vytáčí.
Konec je pro mě trošku utrpením, protože se začínám obávat, že už bude další díl až příliš překombinovaný.

09.11.2022 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Četla jsem v originále hned po tom, co kniha vyšla. Opět to bylo skvělé čtení. Tento díl hodně táhne Ira (Wrath). Kniha je čtivá, ale téměř nic se zde nedozvíme. Snad jen věci, které jsou očividné. Emilia mi v prvním díle přišla mile naivní, tady v tomhle díle se začala chovat trochu hloupě a její chování mi někdy přišlo nelogické. Ale i tak jsem si knihu hodně užila.

07.11.2022 5 z 5

Hlas tvojho srdca Hlas tvojho srdca Kasie West

Tak tahle kniha pro mě byla ta nejslabší od autorky. Nevím proč, ale celkem jsem se u čtení nudila a musela jsem se nutit, abych knížku vůbec dočetla.

31.10.2022 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Druhý díl byl pro mě trošku slabší než ten první. Ale jinak to bylo opět skvělé čtení, čte se rychle a lehce. Kiva je v prvním díle rozhodná bojovnice. V druhém díle mi přijde, že se její charakter hodně mění, ale vzhledem k situaci, je to asi pochopitelné. Druhý díl mi přijde jako mezi díl pro díl třetí.

30.10.2022 5 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Příjemná a hezká oddechovka, které nechyběly sympatické postavy. Ano, opravdu mi to připomínalo Hříšný tanec pro mladé.

27.10.2022 4 z 5