petr9807 petr9807 komentáře u knih

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Japonský styl vyprávění je tak jedinečný, že si pozornost rozhodně zaslouží. Ze začátku jsem měl obavy, zda kniha vůbec bude obsahovat nějaké souboje. Zklamán jsem však rozhodně nebyl.

03.05.2020 5 z 5

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Brian Michael Bendis

Skvely pribeh.

30.03.2019 4 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Jeden z lepších dílů. Skvělá hra s reáliemi. - A také výtečný překlad.

16.03.2019 4 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Nepříliš zajímavý díl, nicméně skvěle přeložené hlášky.

26.02.2019 2 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Závěr trilogie skvěle navázal na výborný druhý díl. Pro mě osobně později trochu ztratil dech a přestal být tak napínavý a uvěřitelný, když autor několikrát podkopal své vlastní nápady z předchozích dílů. Jinak ale výborné čtení!

11.01.2019 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Předchozí díl mne totálně pohltil, proto jsem s přečtením pokračování neváhal. Ze začátku jsem byl dost zklamaný. Připadalo mi, že autor vždy přijde s něčím poutavým, ale pak udělá krok zpět. Od poloviny knihy jsem ale na vše zapomněl. Takový spád jsem nečekal. Kniha jednoznačně dostála své pověsti. Pro mě se automaticky řadí po bok sci-fi klasik.

09.12.2018 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Knize jsem absolutně podlehl. I když neudrží laťku po celu dobu stejně vysoko, jedná se o jedinečný zážitek ze čtení.

16.10.2018 5 z 5

Idoru Idoru William Gibson

Nepovedený a zmatečný překlad naštěstí nekazí netradiční a zajímavé pojetí budoucnosti z pera klasika žánru - W.Gibsona.

06.10.2018 3 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Technicky i příběhově zajímavá kniha se zajímavými postavami. Občas mi ale dílo přišlo na úkor uvěřitelnosti děje zbytečně zkratkovité.

07.07.2018 4 z 5

Prokletí Prokletí Alan Moore

Zatím nejděsivější vydání Bažináče, které jsem četl.

04.06.2018 4 z 5

Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Jsem rád, že jsem se konečně dostal k této knize od mého oblíbeného autora. První polovina je nesmírně zajímavá a originální, ale popisnost druhé části, kde autor více méně představuje své soukromé "best of" mi už tak skvělé nepřišlo. Možná je to ale i tím, že o Kingových názorech a jeho vkusu už něco málo vím, takže mne jeho závěry tolik nepřekvapí. Přesto je to velice příjemné počtení.

30.05.2018 3 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Velmi silný umělecký zážitek.

25.04.2018 4 z 5

Muž leží a sní Muž leží a sní Lavie Tidhar

Kniha je svým zasazením a odkazy na historické postavy zajímavá. Po dočtení jsem konečně i pochopil, proč byla psána velmi specifickým způsobem. Problém je, že by nemělo být potřeba, aby autor svá rozhodnutí obhajoval v doslovu, ale aby dílo hovořilo samo za sebe.

09.03.2018 2 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Přečtení této knihy jsem odkládal. Možná tím více mne Bradburyho vize oslnila. Z knihy přímo pryští autentičnost. Možná jen škoda trošku rozvleklého závěru, protože jinak se jedná o skutečně nadčasové dílo se vším všudy.

02.02.2018 5 z 5

Hejno vran Hejno vran Alan Moore

Let vrány poněkud zdlouhavý, ale jinak opět skvělý koncept z pera A. Moorea.

14.01.2018 3 z 5

V prach se obrátíš V prach se obrátíš Alan Moore

Tak tahle kniha je skutečně jízda, která potěší každého fanouška DC.

14.01.2018 4 z 5

Baudolino Baudolino Umberto Eco

Dosud jsem četl Foucaultovo kyvadlo a Pražský hřbitov, obě díla byla excelentní. Baudolino je v mnoha ohledech podobný, ale zároveň hodně jiný. Filosofické rozmluvy a zákulisí dějinných událostí jsou excelentně napsané. Na můj vkus tomu všemu však chybí silnější ústřední příběhová linka. Takový motiv sice v knize je, ale místy je doplněn až přehnanou popisností.

05.01.2018 2 z 5

Triumf Triumf Ben Bova

Kniha zajímavě pojímá žánr alternativní historie. Ukazuje, nakolik změna průběhu historie opětovně konverguje k tomu, co ve skutečnosti nastalo, byť s menšími obměnami. Knihu jsem četl v překladu, který místy byl až příliš patetický, možná že v originále dílo působí trochu přirozeněji.

25.10.2017 3 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Povinná četba pro milovníky Star Wars (i nového canonu, přestože se jedná o Legends).

16.10.2017 4 z 5

Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

Podle reakcí jsem od knihy očekával více. Každopádně to je ale velmi dobrý komiks.

16.10.2017 4 z 5