Petr1977 Petr1977 komentáře u knih

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Jeden z nejlepších románů jaký jsem kdy četl.

26.09.2020 5 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Tuhle knihu jsem si opravdu vychutnával, to je přesně styl vyprávění, který mám rád. Za mně jednoznačně doporučuji.

30.04.2020 5 z 5

Chtěl jsem mlčet Chtěl jsem mlčet Sándor Márai

Naprosto mimořádná kniha.

02.02.2020 5 z 5

Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy Luboš Xaver Veselý

Kniha mě bavila. V Las Vegas jsem nikdy nebyl, ale po přečtení této knihy by mě docela lákalo se tam někdy podívat.

01.09.2019 4 z 5

Jan Saudek - Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec Jan Saudek - Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec Jan Saudek

Kniha mě opravdu bavila. Překvapilo mě, jak dobře umí Saudek psát.

01.09.2019 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na rozdíl od ostatních, mně přišel tento díl trochu slabší než ty minulé.

25.08.2019 3 z 5

Eva Braunová - Život s Hitlerem Eva Braunová - Život s Hitlerem Heike B. Görtemaker

Dobře se to četlo, ale nic moc nového jsem se nedověděl. Kdo o té době a Hitlerovi ještě nic nečetl, tak se něco doví, kdo ale již několik knih přečetl, tak bude asi zklamán.

07.08.2019 3 z 5

Americký blues Americký blues Ondřej Hejma

Všechny Hejmovy knížky jsou vynikající. Tuhle jsem poslouchal jako audio verzi, čte ji samotný autor a naprosto skvěle.

25.07.2019 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Odloženo, nedočteno. Četl jsem několik jeho románů a všechny se mi líbily, ale tento je o ničem. Ztráta času. Doporučuji sáhnout po nějakém jiném.

15.04.2019 1 z 5

Dějiny pobaltských zemí Dějiny pobaltských zemí Vladimír Macura

Skvěle napsané dějiny Pobaltí. Vůbec bych se nezlobil, kdyby byly ještě podrobnější, ale i tak jsem se dověděl mnoho nového.

05.12.2018 5 z 5

Konec legrace Konec legrace Peter Hahne

Útlá knížečka, ne už příliš aktuální - dnes je situace už mnohem dál a v mnohém ještě horší, ale stojí za přečtení.

27.11.2018 4 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Je to asi pátá kniha od Feuchtwangera, kterou jsem četl po dlouhé pauze. Naposledy jsem Feuchtwangera četl před cca 10 lety. A zase se mi potvrdilo, že dobrý autor je prostě nadčasový. Člověk po něm sáhne po letech a zase ho to chytne. Nevím zda všichni ti dnes populární autoři (které samozřejmě taky čtu) budou takto nadčasoví. Některé historické či faktické nepřesnosti mi nevadí. Jedná se o románové zpracování ne o odbornou historickou literaturu. Každopádně doporučuji.

09.10.2018 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Bylo to dobré - takové pohodové, nenáročné čtení. Stojí to za přečtení. Ale na druhou stranu, žádná mimořádná literární senzace to není. Marketing zase trochu přehání.

05.10.2018 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Čtu tuto sérii postupně a každý díl se mni zdá lepší a lepší. Tak se těším na další díly. To se opravdu čte jedním dechem.

05.10.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Za mně teda určitě ano. Tento typ literatury mám rád. Elena Ferrante (ať už je to kdo chce) prostě vypráví - zajímavě, poutavě, obyčejně, čtivě... A kdo umí vnímat mezi řádky, doví se o Itálii padesátých let, o náladách, sociální situaci, atmosféře... strašně moc. Těším se na další díly.

02.10.2018 4 z 5

O tomto období jsem četl už hodně knih, ale tahle je jednoznačně nejlepší. Dověděl jsem se strašně moc nového. Je to skvěle napsáno i když o hrozných věcech. Dal bych to jako povinnou četbu. Kdo si přečte tuhle knihu nemusí číst desítky jiných pojednávající o stejné době a stejných událostech.

23.09.2018 5 z 5

Úniky Úniky Graham Greene

Mně se kniha moc líbila. Je to vlastně taková autobiografie jeho zážitků, zkušeností, života... popisuje pozadí vzniku jeho románů. Já mám tenhle typ literatury moc rád. Kdo chce lépe pochopit jeho dílo, tak tuto knihu jistě ocení. Ještě mnoho z jeho díla jsem nečetl a určitě si chci přečíst. Knihu jsem koupil náhodou v Levných knihách za 29Kč a ani jsem netušil, kolik se toho z jeho života a jeho díla dozvím.

16.09.2018 4 z 5

Žít jako muž Žít jako muž Philip Roth

Zas po delší době jsem sáhnul po Rothovi a zase to byl neobyčejný zážitek a potěšení z četby. Všechny jeho romány jsou skvělé. To je prostě literatura mého gusta.

30.08.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Přečteno jedním dechem. Mně se to líbilo snad ještě více než Hypnotizér. Mělo to spád, bylo to napínavé a zajímavé. Téma a prostředí mě také bavilo. Těším se na další díl.

27.08.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první "nesbovka", jsem systematik, takže pěkně od začátku. Nenechal jsem se odradit od slabšího hodnocení. Jestli toto patří mezi jeho slabší díla, tak vše dál bude lepší.... s tím jsem do toho šel. Mně se to ale líbilo moc. Byl jsem mile překvapen, spíše jsem čekal, že to bude slabší. Tak jestli další jeho knihy jsou lepší, tak to se mám na co těšit.

18.07.2018 4 z 5