Petr K. Petr K. komentáře u knih

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Pokud budu hodnotit příběh, tak ten je naprosto v klidu a nemám co vytknout. Jak už tu někdo psal, měl jsem také před očima nonstop ,,Páni kluci,, a k postavám i některým událostem to nedalo, abych je v tom neviděl . Jsou tak pochopitelně určité věci jinak a ne vše je ve filmu podle knihy. Ale to je vedlejší, to je jen postřeh.
Co ale vůbec nehodnotim kladně, je styl ( asi i překlad, netuším ) jakým je tato kniha a toto vydání napsáno. Vůbec se to nečte dobře, ani mě a to je mi 39. Děti se s tou knihou neskutečně perou. Nevím, jestli už existuje nějaké novější vydání, ale snad jo, protože toto je tragédie. Myslím, že v dnešní době už je na trhu moře jiných a velice povedených a napínavějších knížek pro děti, než je tento pravěk . (Vysvětlujte dětem, co je černošský sluha a tak ) Za mě je prostě povedenější náš film Páni kluci :-)

27.03.2022 2 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

No, tak já asi budu negativní. Přiznám se, že poslední kniha pro mě byla zklamání oproti předchozím dílům. Moc vysvětlování a velmi málo napínavé akce, jako je v předchozích . Hlavně jsme absolutně nepochopil konec!!! Jak se proboha dostali ven??????? Prostě zklamání a useknutý nelogický konec. Už od posledních kapitol jsem jsem chtěl, aby už byl konec a přetrpěl nudu, kterou završil konec u stroje. Celá sérii je super a hltal jsem to tajemno. Tady mě to vůbec nesedlo. Ale to neznamená, že vám se nebude líbit. :-)

25.02.2022 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

To snad ne, ten Deaver uz se snad zblaznil. Precetl jsem od nej vse (skoro) ale tohle uz snad nemysli vazne. Docela me to bavilo, pak prisel prvni zadrhel - Amelii utekl vrah, na ktereho miri pistoli a stoji mu za prdeli ?? Co to melo bejt ? Uz jsem chtel zahodit knihu a vykaslat se na to, ale cetl jsem dal a uplne zbytecne. Ten konec a nesmyslne zvraty, boze co se s tim Deaverem stalo, to ze je ten borec, ktereho jsem tolik hltal? Proc porad ty nesmyslne zvraty, proc nenecha dej normalne bezet? Uz je to tak trapna nuda! Ale ten konec! A Pravej vrah ! boze to je slatanina. Omlouvam se za kritiku, ale toto byla pro me posledni kniha od Deavera, uz nikdy vic, uz ten jeho styl nesnasim, bohuzel.
Zapletka byla vcelku dobra a kniha mela slusny najezd (byl jsem nateseny), pak to Deaver zprznil (po 20 %) a konec totalne ze..al.

27.04.2015 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Paradni kniha. Neni to Harry, ale je to Nesbo a kniha byla velmi ctiva. Zacatek se tvaril jako nuda, ale pak se dostalo do spravnych koleji a jelo to az do cile :-) Kniha me bavila, protoze v ni spravedlnost vitezi a padousi padaj jako svestky. Trochu mi to stylem pripomina ,,Vranu,, kde se take poskozeny msti hajzlikum. Je tam asi par nerealnosti, ale je to kniha a ta ma bavit, a me teda bavila moc. Skoda, ze slovaci to maji driv, uz je to druha Nesbovka, kterou jsem musel cist slovensky :-) Mozna by se s tim mohlo neco udelat :-) Urcite doporucuji, nebudete litovat

26.03.2015 5 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Budu hodnotit pouze slovne. Mam Deavera rad, ale asi uz vycerpal vsechen muj zapal. Mimo asi 3 knihy jsem ho precetl komplet (cca 30 knih) a uz ho mam prokoukleho, nedokaze me uz zaujmout a prekvapit, protoze vim, ze prvnich 5 zvratu jeste neni poslednich :-( (stale stejna sablona!!!)
Vubec mi nesedl styl vypraveni z prvni osoby. Hlavni hrdina je mi absolutne nesympatickej. Je to opet boj dvou polobohu, kteri presne znaji tah toho druheho (neskutecna hloupost!!) Navic ta hlavni zapletka je nic moc, kdyz je kolem toho takovej humbuk. Neco jako v knize ,,Dvanacta karta,, Tam take chteli zabijet kvuli nesmyslu.
Pokud nemate precteno od Deavera vic jak 5 knih, asi jste nedseni. Pokud je to vase 30. kniha, mate uz dost. Je to na vas, asi si ji prectete a uvidite sami

10.02.2015

Polícia Polícia Jo Nesbø

Take jsem nevydrzel a dal to ve slovenctine. No trochu jsem se s tim pral, ale neva :-) Predchozi dil Prizrak je pouhy cajcek a slabota ve srovnani s Policii. Opravdu napinak a brutalita, ktera se vyrovna Snehulakoj. Urcite nutnost precist a jak zde uz bylo psano - otevreny konec, ach jo :-(
Dilo ma ale bohuzel OBROVSKOU chybu!! kterou si to autor u me zkazil a to je - vrazda docela dulezite postavy seriie! Proboha proc??? nechapu???A proc tak hnusne brutalne??? Dle meho nazoru absolutne zbytecne az trapne. No nic, urcite nemusim psat o koho jde. Skoda, ale i tak davam 5 hvezd.
A ty se Nesbo polepsi :-) Dle Jefferyho Deavera, maj thrillery a detektivky koncit dobre, jinak to lidi nebudou chtit cist, coz u me plati, tak priste neposilej na smrt oblibene postavy

29.11.2014

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Z kraje napisu, ze se mi kniha libila a clovek se do ni zacte a s cistym svedomim mohu doporucit. Podle meho nazoru take slabsi nez predchozi dily. Ale to bude tim, ze Snehulak je a bude neprekonatelny. I ten Levhart byl daleko napinavejsi a to koncil ve stylu americkeho akcnaku :-)

Pro me slabsi z duvodu tematu - drogy, politika a mafianske praktiky (pro me nuda) Uplne nejvice mi vadi neustale zvraty vztahu Harryho a Rachel (jo ne, jo ne, jo ne - od tretiho dilu!) Konec zustal otevreny, takze se tesim na dalsi dil :-) Pokud jste necetli predchozi dily (vsechny!!), tak se ani neobtezujte cist Prizrak, protoze budete absolutne mimo misu! Urcite to ale stoji za precteni i kdyz remcam (jsem ted namlsanej ze serie od Karin Slaughter - brutalni a napinave thrillery)

PS. libi se mi obalka, pripomina mi muj profilovy obrazek :-)))

Tak jsem precetll navazujici dil - Policie a opravdu je toto pouhy nemastny a neslany uvod do dalsi knihy, kde se mate na co tesit. Z tohoto duvodu opravuji hodnoceni na 3 hvezdy.

24.10.2014 3 z 5

Černá nenávist Černá nenávist Dennis Lehane

Nebudu psat, co uz psali ostatni. Kniha neni zadna xtra bomba, ale dalo se to precit (navic neni dlouha). Kniha byla psana docela humorne a ja se u ni porad rachal u hlasek a prirovnani :-) Akorat nevim, jestli se mi chce do dalsiho dilu

10.08.2014 3 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Rozhodne mohu dat 5 hvezd. Super oddechovka. Pribeh je svizny, bez zbytecne marmelady okolo. Nesmite to srovnavat s Nesbovou thrillerovou tvorbou, tady jste uplne na jine vlne, ale i tak mi prisel pribeh propracovany (ve finalnim zuctovani). Me, jako priznivci prdeni, se nejvice libilo hlavni tema - prdici prasek. Ale super bylo i minitema domacich mazlicku a jejich myslenkove pochody, jako by byla lidska bytost :-) A velmi vydarene jsou i obrazky, dovedu si to predstavit cele animovane :-) Jedine, co je docela sila, ze serie s doktorem Proktorem je drazssi, nez serie s Harrym a pritom to jsou 200 strankove brozurky, takze to je asi jedine minus, ale jinak za me super zalezitost.

PS : pokud vas take zajima tema prdu, tak mohu doporucit ,,encyklopedii,, - Velka kniha o prdu - http://www.databazeknih.cz/knihy/velka-kniha-o-prdu-71414

14.02.2014 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Kniha (pribeh), je slusnej kus hnusu. Docela z nej mrazi a rikate si, je to jen kniha, ale i tak se obavam, ze par takovejch uchylu chodi i po svete. No, radsi ani nemyslet. Take strhavam hvezdu za odpudive tema.

12.02.2014 4 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Tak mam pocit, ze jsem cetl neco jineho, nez ostatni. Mam stejny nazor, jako ,,Enolain,,. Napinava jen prvni stranky, pak je cela pouze vysetrovani bez sebemensiho napeti a nakonec uz jen cekate, v jakem stavu najdou pohresovanou. Bohuzel, pro me zklamani, predchozi kniha byla uplne na jinem levlu, tam se rozhodne clovek nenudil.

30.01.2014 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Ve srovnani s jinou knihou by zaslouzila 5 hvez, ale ja ji hodnotim s predchozim dilem, ten byl pro me pecka. Proto dam sam za sebe 4.
Pribeh je opet propracovany a nejvice pritahuje samotny dej z minulosti, jak je u teto serie zvykem. Bohuzel mi prisel trosku smutnej a to jak skoncila hlavni hrdinka Nete mi prislo hodne lito. Jinak je to napinave a hodne spinave svinstvo. Jak je zvykem, ke konci knihy dostame Asad s Carlem ,,opet,, pekne na budku a maji co delat, aby to vubec prezili. Ze vzdy musej dostat zezadu do hlavy a krku. Priste bych si dal nejaky kryt na zatylek :-) urcite ji tam opet dostanou :-) Mohu doporucit a opet - Ctete to poprade, jinak nepochopite

15.01.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Hned na zacatku musim napsat - Perfektni ! Opet jsem mel trosicku obavy, protoze sektare nemam rad, ale treti dil me zatim bavil nejvice (a to jsem necekal :-)) Skoro se ted bojim cist ,,Slozku 64,, protoze latka byla vynesena hodne vysoko a tezko se bude prekonavat, ale muze zustat vyrovnana, uvidime :-)

Dale si trosku rypnu do dvou komentaru pod sebou. Myslim, ze kdyz nekdo zacina tretim dilem, nemuze dobre chapat veci, ktere se staly v predchozich dilech a vztahy mezi pracovniky i osobni zivot postav. Je skoda se o to ochuzovat a tato serie na sebe hodne navazuje.

Nevim, jestli je to prekladem, nebo se stejne frky vyskytuji i v originalu, ale ja se proste musim kazdou chvilku nahlas chechtat, je to opravdu komedie :-) Myslim, ze kniha je nejlepsi, protoze se v ni nejvic neco deje. Oproti ,,Zene v kleci,, ktera je z vetsi casti pouze vysetrovani. Tady se kniha rozjela uz na triceti procentech a jela az do konce. Jedina vec, se kterou porad bojuju, jsou nazvy mist a jmena, to je neco priserneho, ta danstina :-) Dalsi zajimavost ze vsech tri knizek je, ze se vzdy v knize resi i jine pripady, ktere s hlavnim dejem nemaji nic spolecneho a s tim jsem se zatim nesetkal, ale je to zajimave a rozhodne to nicemu neskodi, citite se tak opravdu, jako na policejni stanici. Ale nejvic si uzijete (urcite, jako ja) nervy drasajici casti knihy s hlavnim padouchem a jeho obetma. Jasnejch 5 hvezdicek a nutnost precist. Ale poporade !! :-)

07.01.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Me kniha velmi mile prekvapila. Mel jsem pocit, ze bude prevazne ze skolniho prostredi a pro me mene zajimava, ale je to odlozeny pripad, takze dej uz je jinde. Je to opet poctive vysetrovani, ktere je na zacatku vlazne a na konci pekna pecka. Prechod z knihy ,,Zena v kleci,, na knihu ,,Zabijaci,, je opravdu skvelej, mel jsem pocit, ze Carl vyresil pripad, sel se vyspat, prisel do prace a rozjel dalsi :-) Urcite musite cist poporade !!! jinak nebudete chapat, protoze Olsen narozdil od Deavera neopakuje (nepripomina) udalosti z predchozich knih. Kniha je opravdu napinava a brutalni. Ale ja se u knihy i velmi casto smal, protoze je kniha prospikovana super frkama a situacema. Urcite si to uzijete, jako ja a ostatni :-)

21.12.2013 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Pro me mozna trosku pomalesi rozjezd a velkou cast knihy tvori solidni vysetrovani bez vetsich napinacich pasazi. Ctete vlastne dva pribehy, ktere se navzajem stridaji, kdy jeden je s Carlem (patrani) a druhy s Merete (obet) Ja se tesil na ten s Merete u ktereho me mrazilo. Poslednich 20% pred koncem jsem opravdu hltal. JInak se u knihy opravdu zasmejete a Asad je rizek :-) Knihu urcite mohu doporucit.

05.12.2013 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Me se kniha libila. I po superuspesnem Snehulaku, nemam pocit, ze by byla horsi. Je stejne desiva a brutalni a nenecha vas chladnym. Mozna je prilis dlouha a prekombinovana, to je pravda, ale ve finale je super. Akorat ten konec ve stylu americkejch akcnaku, je trochu moc a tezko rict, kdo by neco takoveho dohromady rozdejchal, jako Harry, ale budis. Hlavne ze knihu hltate a to tady podle me funguje. Uz se tesim na dalsi dil. :-)

05.12.2013 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha je vlastne takovej navod na zlepseni vztahu s partnerem, formou prikladu. Autor je opravdu psycholog v oblasti manzelstvi a kniha obsahuje mnoho pribehu, ktere resil. Je jich docela dost a kazdy je trosku jiny, takze pokud mate v manzelstvi nejaky problem, mozna se v nejakem najdete a pomuze vam autorovo reseni dane situace (aspon za zkousku to stoji) My s manzelkou problem nemame, takze pro me byla kniha spis informacni a dava mi moznost se zamyslet nad zdokonalenim fungujiciho vztahu. Proto take knihu nehodnotim bodama, pouze slovem.

17.11.2013

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Tak na tehle knize je videt (oproti predchozim dilum), ze uz doba pokrocila. Zacinaji se pouzivat moderni, soucasne technologie a jsou v ni aktualni udalosti . Kniha je napinava a Lincoln je proste Lincoln (Amelie taky :-)) Ale jestli mam byt uprimny, tak predchozi ,,Horici drat,, byl uplne na jinem levlu. U Horiciho dratu jsem skoro ani nedutal a po precteni jsem mel na nejaky cas respekt z obycejne elektriny a pomalu se bal zapnout rychlovarku :-)) U tohoto dila se mi nic podobneho nestalo. Vrah je sice opet sadistickej dobytek, ktery se vyziva v muceni, nez obet zabije, ale to je vse. Sice to podle meho psani nevypada, ale i tak se mi kniha libila a mohu doporucit. V knize je take par zminek o predchozich pripadech, coz je sranda, kdyz vite o co jde. Ja jeste k E-knize dostal bonus s Lincolnem - Ucebnicovy pripad. To take nebylo spatne

07.11.2013 4 z 5

Učebnicový případ Učebnicový případ Jeffery Deaver

Dostal jsem tuto povidku k e-knize ,,Pokoj smrti,, Delkou je zaraditelna do sbirek povidek (panoptikum, vrahem muze byt kdokoli) , takze je rychla a bez zbytecneho okecavani a prodluzovani okolo. Zapletka dobra a opet jsem spatne tipl vraha :-) Takova oddechovka na vecer.
PS. Akorat nevim, kam ho casove zaradit. Urcite musel byt driv, nez Pokoj smrti, protoze zde Linc pouziva vozik Storm arrow, ale zase se v nem neobjevil Ron Pulaski. Ale to neni dulezite, to jen tak premyslim :-)

07.11.2013 4 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Jsou to dva pribehy, tak se podivam, na kazdy zvlast.
Manhattan : Bohuzel jsem jako prvni knihu cetl ,,Zhave zpravy,, coz je az treti dil s Rune, takze zacnete od Manhattanu, kde se s Rune seznamite. Pribeh neni spatny a dokaze vas pripoutat ke knize. Navic me vyhovuje delka 250 strankoveho thrilleru. Nemam namitek a doporucuji.

Pornohvezda : Tak tady si myslim, ze uz je pribeh trochu ostrejsi a brutalnejsi (coz je jen dobre). Opravdu jsem to cetl jednim dechem a byl napjatej. Ale ten konec! Nechci nic prozradit, ale ta konecna scena pro me byla trochu k smichu a hodna spis do Hollywoodskejch dojaku a nesedne mi k Jefferymu. Docela by me zajimala reakce ostatnich ctenaru, co na to rikaji. Ja bych poslednich 10 stran (nebo kolik to bylo) Uplne vypustil a nechal to tak :-)

Ale jinak se u cele knihy a u pribehu s Rune nudit nebudete, to mohu zarucit. Podle me to v Deaverove tvorbe patri k tomu lepsimu. Prectete si to a uvidite.

18.10.2013 4 z 5