petgona petgona komentáře u knih

Izolovaní Izolovaní Sebastian Fitzek

Nemozem si pomoct, ale Fitzek mi uplne nesedi. Neviem, presne co, ale necita sa mi lahko. Nie, ze by to bolo narocne, len sa mi nieco na jeho style nepaci.
Najprv som sa nevedela zacitat, zaspavala som nad tym, potom v strede fajn, bolo to rychle a dynamicke. A potom ten koniec...zbytocne prekombinovany.

13.04.2024 3 z 5

Pán Mercedes Pán Mercedes Stephen King

Toto bolo velmi dobre. Niektore Kingove knihy mi prisli nudne, plne vaty a zbytocnych opisov a odbociek. Ale tato knizka bola sice relativne pomala, ale napinava od zaciatku az do konca.
Velmi sa mi tiez paci, ked autor pise knihu aj z pohladu vraha, a teda King ho podla mna krasne vystihol.

22.03.2024 5 z 5

Vyvolení Vyvolení Veronica Roth

(SPOILER) Malo to dlhy a dost nudny uvod, vlastne az ked sa dostali do Genetrixu to zacalo byt zaujimave. Dovtedy mi to prislo len ako keby som citala ukoncenie nejakeho pribehu a ani to nebol uplne dobry koniec. Potom som uz pochopila, o co islo, ale nejaky wow efekt sa nekonal.

15.03.2024 3 z 5

Tajný kód Tajný kód Janice Hallett

Trochu sklamanie. Vrazda medzi riadkami sa mi dost pacila, tak som cakala nieco podobne. Ale bolo to nudne a hlavne velmi zmatocne.
Ten zmatok sa na konci vysvetli a samotne rozuzlenie je vlastne celkom zaujimave, ale ta cesta k tomu ma naozaj nebavila.

25.01.2024 2 z 5

Halloweensky večierok Halloweensky večierok Agatha Christie

Trocha neuspokojiva cast. Prekazalo mi, ako tam kazda postava donekonecna omiela, ze psychicky naruseni ludia tam pobiehaju kade-tade a vraždia nevinne deti. Asi to malo sluzit na zmatenie a odlakanie pozornosti, ale skor to bolo zbytocne repetitivne a otravne. Ako zapletka bola taka klasicka, v pohode, ciastocne som bola aj prekvapena aj nie. Neviem, nejako to nemalo taky ten wow faktor.

18.01.2024 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

(SPOILER) Boli tam iste veci, co mi prekazali...poznamky pod ciarou, ze ano, a tiez napr vztah medzi Miou a Ash.
Ale inac, nemam velmi, co vytknut. Par krat som bola uprimne sokovana a par veci som predpokladala, ale bolo to dobre vyvazene, plne napatia a akcie.
Mia je mi sympaticka, tvrda a makka zaroven a aj ostatne postavy su pomerne uveritelnou zmesou cloveciny.

16.01.2024 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Najprv som bola dost mimo a posobilo to mna dost nesurodo. Ale potom...wow. Fakt super, napinave.
Ale tie poznamky pod ciarou si mohol odpustit. Vela z nich som neskor preskocila a hoci ocenujem snahu vytvorit komplexny svet, kde este aj speci vino ci nieco ine "life-stylove" si zasluzi samostatnu poznamku, prave zbytocne a dlhe opisy su casto dovodom, preco na nieco znudi a nedocitam to.
Nastastie pribeh bol dostatocne putavy, ze som to zvladla.

09.01.2024 4 z 5

Kníhviazač Kníhviazač Bridget Collins

(SPOILER) Napriek zmiesanym hodnoteniam, som si tuto knihu velmi uzila. Myslienka viazania spomienok ma dost nadchla a urcite by sa s tym dalo aj viac pohrat, ale nestazujem si.
Kniha ma celkovo velmi milo prekvapila..
Osobne nie som "target audience" pre lgbtq+ temy, a skor ma privadzaju do rozpakov (musim, ale povedat, ze romanticke a presladene romany ma velmi nebavia v akejkolvek zostave), lenze bola som dost milo prekvapena. Vztah medzi Emmetom a Lucianom mi prisiel pekne vystavany. Citala som nejake komenty, ze Lucian bol zly a neviem aky. V skutocnosti som mala pre neho velke pochopenie, jeho, ocividne, nie idealne detstvo/mladost, dalo logicky zaklad pre jeho charakter coby zraneneho mladeho muza.

28.12.2023 5 z 5

Lovec čertov Lovec čertov Juraj Červenák

(SPOILER) Vyborne. A nie len preto, ze som z Trnavy
Som rada, ze Jaros dostal priestor, zapletka bola super, vsetko pekne na seba zapadalo. Na fb som videla, ze Cervenak spominal, ze ludia hovoria,ze niektore tieto jeho posledne knihy nie su to prave orechove a zamysla sa nad tym, ci je to tym, ze tam hned nelietaju koncatiny, ale ze riesia pripad rozhovormi...ja osobne si mam rada, ked riesia pripad hladanim stop a rozhovormi, takze ja som velmi, velmi spokojna.
A cely cas som rozmyslala, ze v ktorom diele sa spominal Thurzo a jeho pani manzelka, teda konkretne ona a az ked som docitala, som si uvedomila,ze som o nej citala v uplne inej knihe od Niznanskeho.

12.12.2023 5 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Dalsia z tych, co som uz citala ale vobec si ich nepamatam pamatam si len to, ze bohatier sa mi velmi pacil a potvrdila som si, ze to tak je.
Cervenaka mam proste rada, ci ide o jeho fantasy alebo detektivky. Je super, se tu vsadza slovansku mytologiu, je to osviezujuce.

16.09.2023 5 z 5

Spoločenstvo Prsteňa Spoločenstvo Prsteňa J. R. R. Tolkien

Uz som to kedysi davno citala, a kedze som nikdy nedocitala trojku, povedala som si, ze sa do toho pustim zas.
Je to klasika, dobry nestarnuci pribeh, vsetci ho pozname a myslim, ze ti co maju radi fantasy zaner to bud citali alebo videli a su fanuskovia.
Co je pre mna problem a aj dovod, preco som celu trilogiu nikdy nedocitala, su vsetky tie basne a piesne, ktorymi to je prespikovane. Ale tak....par som ich preskocila

09.09.2023 4 z 5

Rosnička Rosnička František Kozmon

Je to fajn, priemer. Zapletka fajn, bolo tam par solidnych zvratov. Ale tie postavy. Trosku ako deticky v skolke, co sa na seba v kuse urazaju, vsetko riesia bez rozmyslu. Petru uplne najviac neznasam, to je tam taka zbytocna postava, Denisa ako zastupkyna zenskeho pohlavia staci, ak tam teda nie su ziadne policajtky. Kazda ta postava ma nejake tri charakterove vlastnosti, ktore sme spoznali uz v Potkanovi a vobec nedoslo k nejakemu prehlbeniu postav....az na Denisu, tam je nejaky vyvoj.
Ale stale plati, ze si rada prečítam dalsie casti. Ako som povedala v uvode, pribeh ako taky je fajn, zaujimavy a urcite sa autorovi neda vycitat nuda a paci sa mi to viac ako Dan.

23.08.2023 3 z 5

Doktor Spánok Doktor Spánok Stephen King

Cudujem sa, ze som tuto knihu odkladala tak dlho, pretoze Shinning patri medzi moje najoblubenejsie Kingove knihy.
Je pravda, ze do niektorych jeho knih sa mi nepodarilo zacitat alebo sami zdali dost slabe, aleto je len male percento a Doktor Spanok medzi tieto zaradeny nebude.
Na to, ze to bolo pokracovanie, bolo to napadite, napinave a plne dobre napisanych postav. Mam rada, ak nie su vsetci cisto dokonali. Dan je rozhodne dost "pokazeny kus", ale to sme vsetci a preto je uveritelny a realisticky...napriek ziareniu.

19.08.2023 5 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Toto bolo podla mojho gusta. Hoci mozno trocha pritiahnute za vlasy, ale citatelne a velmi pekne odsypajuce. Ziadne prebytocne vyplne, ktore by ma brzdili, postavy celkom fajn a pomerne sympaticke a tiez aj niekolko zvratov, ktore ma drzali v napati. Odporucam ako prijemne oddychove citanie.

30.07.2023 5 z 5

Dcéra bohyne mesiaca Dcéra bohyne mesiaca Sue Lynn Tan

Za mna fajn oddychovka. Jednoduche citanie, klasicka YA fantasy. Nic sa tam zbytocne netahalo, vsetko pekne plynulo bez nejakych siahodlhych uvah a vaty. Urcite odporucam, ak hladate nenarocne citanie.
A tato azijska mytologia je tiez prijemna, neokukana, plna farieb.

29.07.2023 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kricala som na Harryho meno vraha od polovice knihy. Preferujem, ked neviem, kto je zlocincom alebo ked tusim ale potacam sa medzi viacerymi. Ale nevadi, aj tak to bolo fajn citanie.

09.07.2023 4 z 5

Zázračný fyzikus Zázračný fyzikus Jorge de Sena

Slabe, po vsetkych strankach velmi neuspokojive. Iste je to sposobene aj kratkym formatom, ktory nedava moznost hlbsieho prekumania postav i deja. Skoda toho, lebo bosoratsvo, magia a erotika mohli poskytnut velmi zaujimave napady.

02.07.2023 1 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

(SPOILER) Opat raz kniha od Christie, kde je na konci necakany zvrat. Pocas citania som sa mala miestami obavy, ze rozuzlenie bude naozaj spate s ciernou magiou, a bola som viac nez rada, ze islo o normalne obycajne vrazdenie.
Takze za mna uplna spokojnost, stara dobra Agatha, aj ked bez Poirota ci slecny Marplovej.

19.06.2023 5 z 5

Insomnia Insomnia Vladimíra Šebová

Ufff. Napad dobry, zaujimavy. ALE! Mnohe udalosti, ktore sa tam udeju su zbytocne, niektore postavy su zbytocne, je tam vela takych nezaujimavych vyplni, uvah hlavnej postavy. Tie hlupe otazky Sary smerom k publiku som preskakovala a snazila som sa ich vytesnit.
A preboha, ten kto robil korekturu by mal okamzite vratit diplom, ak vobec nejaky ma. Lebo "plujuca" rieka, to neustale "vlupavanie sa", "vacky", "pome", "skovavanie sa" a ani neviem ake dalsie perly su absolutne otrasne. Odpustila by som kadejake dejove nezrovnalosti, vatu a otravne postavy, ale tieto chyby su absolutne strasne. A je ich tam naozaj neuveritelne vela. Sama rozpravam pomerne nespisovne, ale ak by som pisala knihu, dala by som si na to sakra pozor. A rozhodne by som si zaplatila poriadnu korekturu.

11.06.2023 1 z 5

Sústreď sa na vraždu Sústreď sa na vraždu Karsten Dusse

Neprislo mi to az take vtipne a od polovice som zacala viac-menej preskakovat pasaze z "prirucky". Obcas trochu krcovite a nelogicke, a v podstate vsetky postavy posobili tupo az na Bjorna, ktory sa teda tvari ako najvacsi kriminálny mastermind. Mozno este Sasa by mal u mna male plus.
Ale strasne to nebolo a mozno by som si precitala aj dalsi diel, len aby som zistila, kedy sa to Bjornovi rozpadne pod rukami.

23.05.2023 3 z 5