PeterPetrik PeterPetrik komentáře u knih

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Prva kniha duny bola perfektna, ale toto... Jedna z najlepsich knih v mojom zivote. Majstrovsky rozvinuté myslienkove pochody postav. Pre mna ideal, urcite prejdem celu tvorbu od Herberta po tejto knihe.

30.07.2018 5 z 5

Blokáda Blokáda Marko Kloos

Moze byt, ku konci son preletel kapitoly.

27.07.2018 3 z 5

Evakuace Evakuace Marko Kloos

Som sklamaný najmä ukončením tohto dielu, no inak prijemne citanie. Coskoro sa vrhnen na dalsi diel.

13.07.2018 4 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Cakal som jednoduche sci_fi bez rozumu, ale som velmi prijemne prekvapeny, pripomenulo mi to hru original war z detstva. Zajtra sa pustim do dalsieho dielu. :)

10.07.2018 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Skvela kniha, hned som objednal dalsi diel.

09.07.2018 5 z 5

Perfektna, uzasna, prorocka. Odporucam kazdemu kto sa zaujima o svet v ktorom zije a kam bude tento svet smerovat.

16.05.2018 5 z 5

Velkolepý plán Velkolepý plán Stephen William Hawking

Stručne a zaujímavo napísaná, rozoberá vývoj modelov chápania sveta, menej už rieši filozofické implikácie.

27.04.2018 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Knihu som kúpil v trafike, že si niečo prečítam vo vlaku. Jediná originálna vec, bola pre mňa že príbeh je situovaný na sicílii, inak brak.

02.03.2018 2 z 5

Ochrana lesa proti škodám zverou Ochrana lesa proti škodám zverou Slavomír Finďo

Ekológia zvery a jej vplyv na les. Následne aplikáciu teórie do praxi. Použitie veľa publikácii (s citáciami) zo sveta, pre interpretáciu faktou je veľké plus. Kniha je napísaná dobrým štýlom ktorý nenudí.

Lesy Slovenska Lesy Slovenska Július Novotný

Pekná publikácia s výbornými fotografiami. Opisuje naše lesy a lesníctvo na Slovensku.

28.02.2018 5 z 5

Analýza a modelovanie lesných ekosystémov Analýza a modelovanie lesných ekosystémov Marek Fabrika

Knihu napísal v spolupráci s Hansom Pretschom momentálny vedúci katedry hospodárskej úpravy lesov a geodézie na TUZVO, doc. Fabrika. Komplexne začína pri teoretických základoch lesného systému a ďalej opisuje všetky druhy modelovania a procesov ktoré ich tvoria. Doc. Fabrika taktiež vytvoril slovenský modelovací program pre naše lesy: SIBYLA.

Integrovaná ochrana lesa Integrovaná ochrana lesa Milan Kodrík

Obšírne sa zaoberá biotickými a abiotickými škodcami v lese pri antropogénnom pohľade. Dobre napísaná, prehľadná s poznatkami na aplikáciu v praxi.

Pestovanie lesa Pestovanie lesa Milan Saniga

Veľmi detailná kniha o pestovaní lesa od aktuálneho vedúceho katedry pestovania lesa, prof. Sanigu, na TUZVO. Ja som ju použil ako podklad ku skúškam z pestovania lesa, kniha je podrobná, s aktuálnymi informáciami a čo je zásadné, dobre sa číta.

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Krásny príbeh z drsnej prírody očami ťažného psa.

19.02.2018 5 z 5

O čase O čase Carlo Rovelli

Autor skúmal fenomén času celý svoj život. Súhrn najnovších poznatkov vo veľmi pútavej forme.

18.02.2018 5 z 5

Tajná řeč stromů Tajná řeč stromů Erwin Thoma

Nápis trochu zavádzajúci, skôr ho vystihuje kniha Tajný život stromov od Wohllebena. V tejto knihe nám autor skôr priblíži ako štruktúra stromov predstavuje unikátny materiál pre stavbu domov. Spomenie aj pár na prvý pohľad magických fenoménov. Mne osobne sa Thomov osobný príbeh páčil.

16.02.2018 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Snová kniha od začiatku sa snaží vtiahnuť do mysterióznej atmosféry, prekrížená podľa mňa nepotrebnými sexuálnymi scénami, plno metafor atď. Áno atmosférická kniha, no v konečnom dôsledku prázdna.

18.01.2018 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Nenudí no ani nenadchne. Priemer.

24.12.2017 3 z 5

Pojem prírody a jeho dejiny Pojem prírody a jeho dejiny Georg Picht

Dlhý predlhý rozbor toho na čom stojí novodobá veda a chápanie prírody. Autor používa filozofickú terminológiu bez nejakého bližšieho vysvetľovania, takže to treba trochu dopredu naštudovať, resp. mať zapnutý google popri knihe. Inak trefný rozbor, pomerne plynulé prechody tém, len niekedy je fakt (aspoň pre mňa) ťažké sústrediť sa na takto písaný text. No keď sa človek posnaží, stojí to za to.

24.12.2017 4 z 5

Smyslově-morální účinek barev Smyslově-morální účinek barev Johann Wolfgang Goethe

Kratučká knížočka kde Goethe približuje svoj oddelenie od klasickej Newtonovskej vedy a dalej samozrejme opisuje farby, Vplyvy farieb na človeka, ich miešanie, vlastnosti, využitie v umení, história... Dobre sa čítalo, trošku málo obšírne na môj vkus, ale to je len maličký úryvok z celého jeho diela kde sa zaoberal farbami.

11.12.2017 5 z 5