peter5446 peter5446 komentáře u knih

Opus magnum Opus magnum Luboš Antonín

Skvělá kniha obsahující znalosti z mnoha okultních směrů.

23.09.2021

Hoši z Modré zátoky Hoši z Modré zátoky Miloš Kosina

Knihu jsem přečetl takřka "jedním dechem". Nádherný dobrodružný příběh chlapců, kteří toužili se stát plnohodnotnými námořníky a mít vlastní loď. Nakonec si plavby po moři užili víc, než by si na počátku kdokoliv z nich pomyslel. :-)

02.02.2021

Tajemství pražského Golema Tajemství pražského Golema Ivan Mackerle

Úžasná knížka, které bych se nikdy nevzdal a rád ji čas od času vezmu do ruky.
Zasvěcuje čtenáře do mnoha různých směrů tajuplného světa.

09.12.2020 5 z 5

Přírodní magie Přírodní magie Jindřich Kornelius Agrippa z Nettesheimu

Musíte knihu brát tak, že byla napsána v nějaké době. Berte ji spíše jako historické dílo než-li jako učebnici. V knize je nemálo chyb a moc bych se jí jako návodu pro magické práce nedržel.

04.12.2019 1 z 5

Dějiny magie Dějiny magie Richard Cavendish

Nepostradatelná učebnice magie. Nepokrývá sice veškerou historii magie, nicméně člověk z ní může čerpat mnoho inspirace, pokud snad pochybuje o svých schopnostech a o existenci magie jako takové.

04.12.2019 5 z 5

Rostlinná alchymie: praktická příručka Rostlinná alchymie: praktická příručka Manfred M. Junius

Důkladně a odborně zpracované téma alchymistického Menšího díla.

28.11.2019 5 z 5

Příručka alchymisty Příručka alchymisty Albert Richard Riedel

Knihu rozhodně doporučuji pro vážné zájemce o alchymii. V knize jsou vysvětleny často opakované nicméně ne úplně jasné alchymistické a hermetické fráze, alchymistická symbolika i postupy.

17.11.2019 5 z 5

Clavicula Salomonis Clavicula Salomonis Samuel Liddell MacGregor Mathers

Preferuji anglický originál.
Publikace lóže OLDM na mě nepůsobí věrohodně.

15.10.2019 1 z 5

Jdi cestou šamanů Jdi cestou šamanů Wolf Ondruschka

Také bych knihu hodnotil jako vynikající úvod- jak najít své silové zvíře a svůj živel, jak lépe pochopit určitou domorodou mentalitu a zvyky, jak splynout v jednotu s přírodou...

Umění války Umění války Vít Vojta

Za mě asi nejlepší vydaná verze, obohacená o výklad strategií v byznysu. Vhodná jak pro podnikatele s agresivnější politikou, tak i jako varování, čemu věnovat pozornost.

Byl jsem agentem Securitate Byl jsem agentem Securitate Josef Frais

Ne, tohle skutečně nebyl můj šálek kávy, přestože mám rád špionážní povídky a příběhy.

15.10.2019 odpad!

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Kniha je rozhodně zajímavá, obsahuje celý Altairův život, který je v herním světě rozkouskovaný pro počítač a různé konzole. Hráči by si čtení této knihy neměli nechat ujít.

15.10.2019 4 z 5

Atentáty, které měly změnit svět Atentáty, které měly změnit svět Václav Pavel Borovička

Knihu si rád čas od času otevřu, ale nelze si nevšimnout autorova zaujetí pro socialistický režim a duality všudypřítomných fašistů proti utlačovaným "soudruhům" po celém světě, což knize odebírá objektivní úhel pohledu, proto chvílemi pochybuji o pravdivosti uvedených "faktů".

15.10.2019 2 z 5

Magie v historii, teorii a praxi Magie v historii, teorii a praxi Milan Nakonečný

Rozhodně zajímavé a komplexní čtení, pojednávající o vývoji magických systémů. Vřele doporučuji.

Abramelinova magie Abramelinova magie Samuel Liddell MacGregor Mathers

Obávám se, že praktikanty okultních nauk tato kniha spíš zklame a stejně rychle jako ji získají, tak se jí také budou chtít zbavit. Popsaný šestiměsíční rituál neumožní mágovi ovládnout všechny magické čtverce v knize uvedené, nýbrž jen ty, které mu přidělí jeho strážný anděl.

14.10.2019 odpad!

Alchymistova kuchyně Alchymistova kuchyně Guy Ogilvy

Člověk by nevěřil, kolik informací může být obsaženo v tak tenké malé knížce. Rozhodně doporučuji.

14.10.2019 5 z 5