Peta1607 Peta1607 komentáře u knih

Kopírák Kopírák Sam Holland

No co k tomu napsat, prostě takový průměr. Tahle kniha mě prostě nedostala, myslím si, že to místy bylo hodně překombinované, ale zároveň ploché. Kdyby autorka ubrala trochu na kvantitě vražd a šla více do hloubky děje a postav bylo by to lepší.

15.11.2023 3 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Tahle kniha je prostě oddechovka, jako všechny knihy z této série. Líbila se mi o něco více, než Hrej tajně, ale ne zas tak moc jako Hrej hráčem.

13.10.2023 4 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Taková milá odpočinková kniha. Přiznávám, že mi hlavní hrdinka lezla chvilkama na nervy, ale na druhou stranu jsem v některých momentech viděla samu sebe v knihkupectví, kdy mi v hlavě běží "Ne rozhodně nepotřebuješ další knihu, máš jich doma víc než 500" a o deset minut později odcházím minimálně s jednou. :D

30.03.2023 4 z 5

Gladiátoři z táborů smrti Gladiátoři z táborů smrti Andrzej Fedorowicz

Velmi zajímavá kniha, která nám ukáže druhou světovou válku a koncentrační tábory zase z trochu jiného úhlu.

30.03.2023 4 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Tak tohle byla taková slátanina, až nemám slov.

05.03.2023 2 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Určitě lepší, než první díl. Hlavní hrdinka je sice chvilkama na zabití, ale celkově to děj vykompenzoval - takže 4,5* (zaokrouhleno na 5). Uvidíme co přinese poslední díl. :D

26.02.2023 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Po prvním díle mám dojem, že to bude celkem vydařená série. Kniha se dobře čte, děj se místy trošičku táhne, ale vzhledem k rozsahu knihy to není nic hrozného. Hvězdičku srážím za takové to obvyklé klišé, a hlavně (nevím jestli to rozčiluje jen mě) za to enormní množství chyb v textu .

23.02.2023 4 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Třetí díl rozhodně lepší, než ty dva předchozí. Samozřejmě taková oddechová hodně červená knihovna s předvídatelným scénářem, ale co mě hodně v tomhle díle rozčilovalo bylo to ohromný množství překlepů.

13.02.2023 3 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

Dobře napsané, nicméně v části se zloději v domě je film prostě efektivnější :D

10.02.2023 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Oddechovka s dávkou britského humoru a Flavie je za mě fakt super. Vraha samozřejmě lehce odhalíte, ale s tím se dalo dopředu počítat :D takže pro mladší čtenáře super detektivka

09.02.2023 4 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Velmi zajímavá knížka. Je až neuvěřitelné kolik vesnic a míst bylo zničeno, ať už kvůli odsunu obyvatel nebo vojenskému újezdu Dobrá Voda.

24.01.2023 5 z 5

Šílenství Šílenství John Lutz

Tak nevím, pro mě asi nejslabší díl. Myslím, že by vůbec neuškodilo kdyby knížka byla asi o sto stran kratší - chvílemi jde děj od ničeho k ničemu. Ale co je hlavní mínus tohoto dílu je, že mi vlastně bylo úplně jedno jak to skončí.

20.01.2023 3 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Ze začátku hodně zmatené, spousta postav, ale pak skvělá fantasy, ač vystavěná na trochu perverzní matriarchální společnosti. Kniha se dobře čte, má spád a kupodivu mě po dlouhé době v knize nerozčilovala žádná hlavní postava, určitě se pustím do dalšího dílu.

28.07.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá kniha, bohužel se mi podařilo uhodnout kdo je vrah, takže nakonec 4* :D

16.10.2021 4 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Tak nevím, ono to nebylo v rámci možností špatné, ale já a autorka jsme si prostě nesedly (asi nejsem ten správný čtenář pro tento žánr :D)

03.10.2021 2 z 5

Slunce, seno, jahody Slunce, seno, jahody Petr Markov

Poslouchala jsem jako audioknihu, kterou namluvila Helena Růžičková - skvělá oddychovka.

02.09.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Závěrečný díl série, měla jsem velká očekávání, která se svým způsobem splnila, ale kniha dle mého názoru obsahuje hodně hluchých a zdlouhavých míst, bez kterých by se příběh úplně obešel a kniha by nějakou tu stránku zhubla :D samozřejmě je to velmi povedené zpracování pohádkové předlohy a konec je prostě takový jaký se od pohádky dá očekávat, ale na 5 hvězdiček to prostě není

10.04.2021 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Vcelku zdařilá kniha, ze začátku je potřeba se trochu zorientovat v přeskakování jednotlivých linií příběhu, ale pak je to jízda. Jediné co mě trochu mrzí je ten konec.

15.03.2021 3 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Velký rest z mé knihovny, a bohužel se ukazuje, že už nejsem cílová skupina. Od knížky jsem nečekala nějakou velkou senzaci a proto jsme nakonec nebyla ani zklamaná. Byla to prostě oddechovka na jedno odpoledne u které nemusíte přemýšlet. Myslím, že pro čtenáře do 15 let ideální.

17.08.2020 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Tak tohle byla paráda. Trochu pomalejší rozjezd, ale konec je naprostá pecka. :D

15.08.2020 5 z 5