Peslik Peslik komentáře u knih

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Proč každý očekává, že druhý díl bude lepší, že bude ten a onen spolu? Přeci nemůže autor psát tak jak si představujete. Mě se kniha líbila, byla stejně dobrá jako první, ale zároveň jiná. Prostě život úplně někoho jiného, protkán životem těch druhých.
Dejte knize šanci a užívejte si ji. Je to pohodové letní čtení, pár slz, smích i úsměv na tváři.

27.05.2018 4 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Dobrá volba na tři dny samoty v Praze, napínavé od začátku do konce. Těším se na další díl.

27.05.2018 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Občas je fajn mít pohled na věc i z druhé strany. Jako tečka za trilogií to bylo dobré.

15.05.2018 4 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Pravděpodobně to je první kniha, kde jsme byla ráda, že bylo tak málo stran a i přesto v těch pár stránkách bylo a je tolik krutosti, ponižování a ran.
Zasáhlo mě to, tak jako všechny knihy o holokaustu.
Nebudu víc psát, prosím ať si každý, kdo o tuto knihu má zájem, udělá svůj vlastní pohled na věc.

14.05.2018 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

To byla tak pohodová pohádka, že se pomalu nedalo přestat číst. Ještě, že potřebuji spát, jíst a chodit do práce, jinak bych ji louskla za pár hodin.
A konec? Ten je začátkem něčeho nového a na to se těším, ale až zas přijde ten správný čas vyčistit si hlavu a oddechově si počíst se šálkem kávy.

11.05.2018 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

V rámci výzvy jsem na doporučení kámošky sáhla po této knize, začetla se a dočetla. Musím říct, že to bylo dost dobré, není nic co bych vytkla, snad je začátek a můj problém se sehrát s minulostí a přítomností.
Za mě doporučuji a dávám 4*.

09.05.2018 4 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Příjemná oddechovka a zároveň poslední kniha od autorky, kterou jsem neměla přečtenou. Musím říct, že mě bavila víc než Srdceboly.

02.05.2018 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Toto nejsou knihy, které bych vyhledávala, ale na doporučení kamarádky jsem se dnes do ní pustila a nepustila jsem ji, dokud nebylo dočteno. Takže za mě úspěch, kniha je velmi čtivá, zábavná i občas smutná.

18.04.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Velmi podařený díl, plný nových informací, plný napětí, vůle žít a plný odhodlání jít až na samé dno.
Líbilo se mi, že tentokrát Kim neosvítil z ničeho nic duch svatý, ale že rozřešení přišlo plynule.....
Jinak mám stejný pocit jako ZuK1 a stále jsme si říkala, kde je ten manžel od Isobel.
Za mě mohu sérii s Kim jen doporučit a těším se na konec léta, na další díl.

17.04.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí kniha a opět super, Kim mě baví, i její zničeho nic závěr kdo je kdo, čekám, kdy vytáhne věšteckou kouli :D.
Ne, teď vážně: děj je napínavý od prvního písmenka po poslední tečku. Hlavní dějovou linii doprovází ještě jedna nit, mimo příběh, ale to ničemu neuškodilo. Byly chvíle, kdy si slzy draly cestu ven a chvíle, kdy se člověk pobavil.
Dávám 5* a už vím, co budu číst dnes večer.

11.04.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Dvě dějové linie, jeden příběh. Kniha je čtivá, zápletka do sebe pěkně zapadá, hlavní postava a jeho tým mi sedli velice dobře, konec nekritizuji. Mě to prostě bavilo.
4* určitě. Budu vyhlížet nějaké pokračování.

11.04.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal, knihu jsem četla jedním dechem, ale malé "ale" přeci jen mám.
Za A) mi vadila jedna věta, která se pomalu do písmenka několikrát opakovala a
za B) mi chybělo to konečné Proč to všechno, možná to ta bylo a já to v euforii přehlédla.
Každopádně doporučuji a těším se na další díl.

20.03.2018 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Dítě Stasi stojí za ten čas, děj a prostředí na mě dost zapůsobil. O tom jaké byly podmínky u nás či v Rusku vím dost, ale to jaké byly ve Východním Německu, se přiznám, jsem netušila. Možná proto ta kniha na mě tak zapůsobila.

14.03.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět to nemělo chybu, nebo možná jen jednu.....bylo to krátké :D
Martin Servaz a Julian Hirtmann prostě bez sebe nemůžou být a otevřený konec mi dává naději na nějaké to pokračování.

09.03.2018 5 z 5

Pankhart Pankhart Camilla Läckberg

Camilla L. opět nezklamala, nenáročná krimi s dobrým dějem a životem hlavních postav. Příjemné čtení, napínavé, jednu část jsme odhadla hned, kdo je kdo a kdo udělal co, mi trvalo, závěr knihy mi vše objasnil.

01.03.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje prvotina od této autorky a musím říct, že jsme byla příjemně překvapená. Kniha se četla sama, kdo je "cizí v domě" jsem odhadla hned, ale konec mě trochu dostal.
Doporučuji všem, kdo si chce na chvilku u knihy odpočinout, nezabere vám víc jak tři večery u sklenky vína :D

21.02.2018 4 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

"Znám tajemství" patří mezi ty úplně nejvíc nejlépe napsané knihy od Tess. Až je mi líto, že je to poslední kniha ze série, kterou mám tak ráda. Třeba se koncem roku dočkáme pokračování.
Pokud někomu chybí podrobnější informace o životě hlavních postav, je dobré začít číst sérii od začátku a ne od konce, přicházíte tak o spoustu zajímavých kostiček, které až jsme všechny vám řeknou víc.
Tady je 5* málo!

16.02.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

U této knihy jsem se nechala zlákat davovým šílenstvím po její koupi, a hodnocením na sociální síti, že je to je pecka. No zas taková pecka to pro mě nebyla.
První polovina knihy je soustředěná na minulost a přítomnost po 20-ti letech. Má to něco do sebe a člověk se i orientuje. Pro mě, bych řekla začala být kniha zajímavá až někdy u 240 strany. Hlavní postava se mi líbila, jen její vztah s Leonem byl vysvětlen velmi málo a přesto o něm čtete skoro v každé kapitole první poloviny knihy, no nevadí, asi to mělo svůj důvod. Konec knihy mě dost překvapil, takový jsem jej nečekala.
Kniha je čtivá, na delší cesty jako nenáročné čtení doporučuji. Styl psaní je dobrý.

06.02.2018 3 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Nemůžu říct, že to nebylo špatné čtení, ale asi jsem s novodobějšími detektivkami více ztotožněná, čtení bylo pohodové, občas zdlouhavé pasáže, ale asi to k A.Ch. patří. Nicméně mě potěšilo zjištění, že od 1/3 jsem věděla kdo je vinen.

30.01.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nevím asi jsem divná, ale kde vlastně je to wow v knize, ke kterému se 95% lidí chce vracet? Malý princ je, ano, krásná, čistá nezkažená postava, ale okolní pidi lidi na svých planetách na mě působily jako sobci.
Stojím si za tím, že do povinné četby tato kniha nepatří, dítě na ZŠ ji opravdu nemůže pochopit.

24.01.2018 2 z 5