perpe2a

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Tak já se bohužel nemohu přidat k nadšeným čtenářům. Nechápu celý povyk kolem této knihy. Jediné, co je na ní skvělé je obálka. Ale to je vedlejší. K samotnému příběhu. Působí na mě dost nereálně, až naivně, jakým způsobem učitel biologie dokáže doslova, omluvte tento výraz "přečúrat" několik oddělení policie a dokonce i samotnou FBI. Jak mu vše jde, vše zvládne a vše vyřeší...chjo. Mám dojem, že to zavání americkým happyendem z brakového románu, ovšem nově v "thrilleru". Za mě zklamání, dost laciný průměr.

09.01.2019

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Miluju knížky, které vás rozesmějí, pobaví a ve kterých si opakovaně čtete některé povedené a vtipné hlášky. Tento díl jsem knižně slupla za jedno odpoledne a byla jsem z něj v dobré náladě. Ano, první díl byl nejlepší, ale mě Evžen Boček pořád s Aristokratkou 100x jinak baví. Kdo chce přepnout od starostí, naladit se na pozitivní vlnu, ten ať čte Aristokratku. Doporučuji.

03.01.2019

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Můj top autor opět nezklamal. Zase naprosto úžasný příběh ze života, někdy smutný, někdy legrační, ale vždycky se emočně vrývající do srdce. ANO, ano a stokrát ano. Doporučuji moc.

18.10.2020

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

Chris Carter prostě umí a umí psát skvěle. Hrozně moc jsem se na další díl těšila a rozhodně nezklamal. Carter je prostě Pan Spisovatel. Snad se dočkáme dalších dílů. Milovníci thrillerů si Cartra prostě musí přečíst jako povinnou četbu :-).

24.12.2018

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Skutečný příběh o životě jedné dívky v koncentračním táboře. Smutné, drsné, rozhodně stojí za přečtení.

08.08.2019

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

První díl série oddělení Q. Naprosto skvělé dánské krimi. Styl psaní mi trochu připomínal mého oblíbence Chrise Cartera. Rozhodně mohu doporučit.

03.03.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Mám dočteno. No co říct? Knížka se mi líbila, ale určitě jsem z ní nebyla tak ohromená jako ostatní, co psali že je to super. Za mě je to určitě zajímavý námět, dobře se to četlo, ale chyběla mi hloubka, větší propracovanost. Takže za mě tak 3 a kousek hvězdičky

01.07.2017

Než jsme byly tvojeNež jsme byly tvojeLisa Wingate

Bohužel tak špatný překlad, špatné skloňování, předložky, pravopisné hrubky.....to vše mi naprosto znechutilo prvních 100 stran, že jsem chtěla knihu odložit. Nechápu, že nakladatel pustí do oběhu takový češtinový paskvil. Naštěstí na doporučení dalších knihomolů jsem knihu dočetla, i když ty hrubky byly dost rušivé. Příběh to byl velmi krásný a dojemný. Rozhodně si nezaslouží to, co nezvládnul korektor, potažmo nakladatel. Celou knihu to ponižuje na nižší úroveň a to je velká škoda. Je mi líto, ale další knihy už si od nich neobjednám.

28.01.2019

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Vynikající a nepředvídatelný psychothriller. Má to spád a vy stále přemýšlíte, kdo si vlastně s kým pohrává. Rozhodně doporučuji.

Na smrtNa smrtJozef Karika

Kdybych mohla, dám 6 hvězd. Jsou knihy, které se Vám vryjí pod kůži a zůstanou navždy. A tato je jedna z nich. Slova jsou zbytečná. Prostě si ji musíte přečíst a sami pochopíte, proč je pro tuto knihu 5 hvězd nedostatečných.

16.12.2020

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Skvělé čtení. Ze života...trochu smutné, trochu trpké, trochu zábavné, trochu úsměvné, moc se mi to líbilo a jednoznačně můžu doporučit.

29.02.2016

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Začátek se mi moc líbil, to byl dost dobrý rozjezd. Ale bohužel jen to. Zhruba ve třetině knihy už víte, jak banální je celá zápletka a stále čekáte a věříte, že vás autorka schválně navedla tímto jednoduchým směrem a že ve finále to bude vše jinak a vám spadne brada. No tak ne, to se nestane, škoda. Kniha byla dost průměrná a tak trošku napsaná na stejné platformě jako autorčina předešlá prvotina. Takže za mě trochu zklamání.

25.02.2018

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Tak tato kniha byla skvělá. Neotřelý námět, který mi ještě bude dlouho po dočtení rezonovat v hlavě. Co kdyby to bylo v budoucnu reálné? Chtěli bychom takto žít? No, přestože tento žánr nečtu, tady to byla teda skvělá jízda od začátku až do konce. Vřele doporučuji!

27.05.2018

Za zdmiZa zdmiHollie Overton

Skvělá kniha. Trochu psychologická, trochu ženská, trochu romantická a trochu napínavá. Prostě takový fajn koktejl, který způsobí, že jakmile začnete číst, nepřestanete až do poslední stránky a budete napnutí jak struna od houslí, jak to vše dopadne. Je to strhující, nečekané, překvapivé a super čtivé. Za mě po delší době kniha, které dávám plný počet hvězdiček a že já s nimi tedy šetřím :-) Rozhodně stojí za přečtení.

04.02.2019

HluchavkyHluchavkyLuboš Panda

Hluchavky mě naprosto uchvátily. Tato kniha popisuje příběhy dvou lidí, Evy a Honzy. Jejich život od narození až do dospělosti, kdy se jejich životy protnou. Oba mají společný rys a to hluchotu. Zatímco Eva pochází ze slyšící rodiny, Honza má oba rodiče hluché. V knize je nádherně a citlivě popsáno, co a jakým způsobem oba zažívají a to jak doma, v rodině, ve škole, ve vztazích. Jaké překážky musí překonávat ze strany společnosti i sebe samých. Smekám klobouk, jak jsou citlivě popsány emoce a prožívání. Tato kniha mě chytla za srdce. Mnoho věcí jsem si díky ní uvědomila. Celou dobu jsem oběma hrdinům přála šťastný konec a tuto knihu si budu v budoucnu určitě nejednou ještě číst. Myslím si, že přesně takový příběh by měl být ve školách povinnou četbou. Tleskám autorovi a určitě si přečtu další jeho knihu. Rozhodně si ji musíte přečíst!

10.03.2019

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Další díl série. Co říct? Zbožňuju knihy Roberta Bryndzy. Další díl mě opět nezklamal a nezbývá, než se těšit na další. Chci hooodně dalších dílů, Erika mě prostě baví. Super čtení, doporučuji.

31.03.2019

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněLeon Leyson

Skutečný příběh chlapce Leona (autora samotného), židovského chlapce, který přežil holokaust díky Schindlerově seznamu. Moc krásný, silný a smutný příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

03.03.2020

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůSpolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůMary Ann Shaffer

Krásné pohlazení po duši. Příběh psaný formou dopisů, kde je popisována okupace Normandských ostrovů a životy jejích obyvatel. Mohu jen doporučit, moc hezky se čte.

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

za mě zklamání, nic moc...takové kecy v kleci..

11.07.2017

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Mě tato kniha nijak nenadchla. Byla taková utahaná a měla jsem problémy se začíst a to opakovaně. Takže za mě průměr.

26.11.2017

Co zbylo z mojí sestryCo zbylo z mojí sestryNuala Ellwood

Na začátku knihy jsem si říkala, hmm celkem dobré, ale průměr. Ovšem pak to nabralo takové obrátky, že mě kniha emočně rozervala. Silný příběh, silné téma...závěr odlehčený, čímž to čtenářův smutek, který se táhne celým příběhem tak trošku zmírnilo. Tato kniha ve mě bude ještě doznívat i po dočtení. Rozhodně doporučuji k přečtení.

17.04.2018

Nebezpečná laskavostNebezpečná laskavostDarcey Bell

Kniha mě nezaujala. Děj je plýtký, přišlo mi to jako neskutečná slátanina. Jakoby si autorka pár psychothrillerů přečetla a pak se rozhodla napsat taky něco na ten způsob, až na to, že se to opravdu nepovedlo. Nebavilo mě to a těšila jsem se, až dočtu a vrhnu se na nějakou hodnotnou knihu. Za mě zklamání.

22.04.2018

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Předchozí knihy jsem hltala jedním dechem. Ale z této poslední mám rozpačité pocity. Začátek super, pak trochu fádní a konec zase trochu napětí. Bohužel jsem vrahy odhalili velmi brzy a to asi ubralo na dramatičnosti. Za mě je to nejslabší díl série, bohužel.

11.12.2018

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Nádherný, citlivě napsaný příběh. Po dočtení mi vyhrkly slzy a já autorce tleskám a chci další díl, chci pokračování. Skvěle vykreslené postavy, mezilidské vztahy..všechno se mi líbilo. Za mě jedno obrovské ANO, přečtěte si.

25.05.2019

LoutkářLoutkářDaniel Cole

Tuto knihu jsem absolutně nepochopila. Už hadrový panák mě nepřesvědčil a toto je za mě teda propadák.

29.06.2019odpad!

Dům na útesuDům na útesuRachel Abbott

Strhující, skvěle napsaný a naprosto nepředvídatelný děj. Autorce tleskám a všem milovníkům psychothrillerů vřele doporučuji!

Ztracený příběhZtracený příběhCharles Martin

Nádherný a dojemný román. Dva lidské osudy, které si navzájem zachrání život. Na konci jsem měla v očích i slzy. Rozhodně tato kniha stojí za přečtení, mooooc doporučuji:

Pařížská švadlenaPařížská švadlenaNatasha Lester

Nádherný rodinný románový příběh- babička, matka, dcera a prostředí švadlen a krejčovské módy. Dále období 2. světové války a současnost. Paříž a New York. Zaručená kvalita čtení. Bylo to nádherné a doporučuji všem ženám.

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Další díl ze série oddělení Q. Velmi dobrá série, inteligentní, nepřekombinované. Super čtení, jednoznačně doporučuji a těším se na další díly.

VrányVrányPetra Dvořáková

Drsné, ponuré, psychologické. 12 letá dívka hledá sama sebe, plácá se v tom, je psychicky nevyrovnaná.. Příběh je velmi silný a depresivní.