perpe2a perpe2a komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Hezký rodinný příběh, pěkně popsané vztahy matka-dcera. Je to ale lepší průměr, Colleen umí mnohem víc.

16.12.2020 4 z 5

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

Pohodový, ženský román, nepřekvapí, neohromí, děj hezky plyne. Milé a oddechové čtení, líbilo se mi to.

16.12.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Můj top autor opět nezklamal. Zase naprosto úžasný příběh ze života, někdy smutný, někdy legrační, ale vždycky se emočně vrývající do srdce. ANO, ano a stokrát ano. Doporučuji moc.

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Skvělý psychothriller/detektivka. Má to spád, děj plynule ubíhá, vraha neodhadnete, i když si myslíte, že víte, tak vlastně nevíte :-). Skvělé a čtivé, rozhodně doporučuji.

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Krásný ženský román, kterému nechybí trochu romantiky, naivity, sexu, vína a vinohradu a trochu duchařiny. Moc hezky se to četlo, je to příjemná oddechovka, doporučuji moc.

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Příběh z Anglie, 17. století, čarodějnické procesy... no nebylo to špatné, ale průměrné. Chyběl tomu náboj.

Pandemie Pandemie Robin Cook

Slabší knížka, čekala jsem něco víc, za mě průměr.

Krysí requiem Krysí requiem Tomáš Zářecký

Úžasné, drsné, strhující. Strašné, pokud si představíte, že by se to mohlo opravdu stát. Jednoznačně skvěle napsané a vřele doporučuji !!!!

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Dobře napsaný psychologický thriller. V ději bylo hodně zvratů, bylo nutné se na čtení plně soustředit, jinak jste se ztratili. Konec jsem si musela přečíst dvakrát, abych pochopila. Rozhodně doporučuji.

Nejtemnější obavy Nejtemnější obavy Martina Cole

Výborné drama z mafiánského prostředí. To ráda čtu, Martina Cole je má oblíbená autorka. Tématem byla tentokrát prostituce a zneužívání dětí. Mohu doporučit.

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Výborné psycho. Až na konci zjistíte, že vše bylo úplně jinak. Rozhodně skvělé a doporučiji.

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Děj měl spád, zápletka byla zajímavá. Na konci trochu naivní záměna, která pozornému čtenáři neušla už spoustu stránek před tím, ale četlo se to dobře a mohu doporučit.

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Další díl série, slabší, než první díl, průměr.

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Další díl ze série mé top autorky. Příběh je méně drsný, pomalejší, ale závěr absolutní top. Skvělá série, mohu doporučit.

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Chvílemi zmatená, chvílemi pohlcená postavou hlavní hrdinky, která by zasloužila pár facek. Kniha se skvěle vykreslenými pocity a emocemi hlavní hrdinky. Celkový dojem ale průměrný.

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Zajímavý námět, vše nejprve ukazuje na jasný případ, ale pak se děj začne rozplétat: Nebylo to špatné, ale ani wow efekt se nedostavil. Průměr.

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Oddechový, ženský román. Příjemné čtení, ale nic extra nečekejte.

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Tak toto byl zase další průměrný thriller. Už od třetiny mi bylo jasné, kdo je vrah. Za mě tedy slabší.

Paranoia Paranoia Lisa Jackson

Moje oblíbená autorka mě touto knížkou lehce zklamala. První půlku knihy jsem se vůbec nemohla začíst, děj se táhnul, veskrze se nic zvláštního, ani akčního nedělo. Závěr dojem trochu vylepšil, ale i tak je to trochu zklamání. Průměr, bohužel.

Zrada Zrada Klára Janečková

Úžasné, příběh začíná ještě v komunistickém Československu a postupně se přesouvá do Itálie a na Korsiku. Inteligentní román pro ženy, mohu jen doporučit.

19.07.2020 5 z 5