perko

Drsný spasitelDrsný spasitelMiroslav Žamboch

Osobně pořádně nevím, co si mám o knize myslet. Začátek mě nadchnul, přišlo pár zajímavých dobrodružství, pár méně zajímavých a pak Ostrava... Chvílemi skvělá, chvílemi jsem se musel nutit do každého dalšího slova v knize. Konec radši nekomentuju. Žambocha mám rád, tohle ale trochu překombinoval.

15.05.2018

O statečném CibulkoviO statečném CibulkoviGianni Rodari

Naprostá srdcovka mého dětství...

27.03.2018

Válka s MlokyVálka s MlokyKarel Čapek

Tak tohle nemohu ohodnotit. Kniha je promyšlená do posledního detailu, ale některé čtenáře to může v určitých místech silně nudit. Nevím, jestli vůbec budu mít chuť se ke knize ještě vrátit. Každopádně je to silně nadčasové dílo.

18.08.2019

Muž na stezceMuž na stezceMiroslav Žamboch

Jak tady zmiňuje uživatelka Erezka, je to takové "jednoduché" čtení, které se hodí jako prokládání náročnějších románů, v mém případě putovních fantasy. Děj pěkně "odsejpá", nikde se zásadně nezasekává a výborně se čte. Nemůžu souhlasit s některými názory, že povídky jsou podobné/stejné. V každé jsme v jiném čase, lokaci a šlamastyce. Ano, jedná se o hrdinské fantasy, takže by měl hrdina přežít/zvítězit, ale nemyslím si, že každé jeho vítězství můžeme považovat za happy end..

03.01.2018

Liščí dětiLiščí dětiPaul Tobin

Občas mě trochu rušila kresba, jinak jsem si to užíval. Pěkný příběh ze světa Zaklínače.

Návrat dinosaurůNávrat dinosaurůWolfgang Hohlbein

Velice poutavě napsáno. První díl jsem přečetl v podstatě jedním dechem. Jsem velmi spokojen

09.03.2015

Shannarovy magické elfeínyShannarovy magické elfeínyTerry Brooks

(+ SPOILER) Díky této knize, kterou jsem jako malý dostal k Vánocům, jsem se dostal k sérii Shannara. Má u mě svoje zvláštní místo, přečetl jsem jí už několikrát. Pro mě asi nejlepší díl, který jsem prozatím četl (možná je to ovlivněno i vzpomínkami z dětství). Na Eretrii nezapomenu snad nikdy ;)
EDIT 4.1.2019: Opět a zase přečteno. Opět jsem se nemohl zbavit tísnivého pocitu, který jsem měl, když (SPOILER!) Amberle a Willa pronásleduje Žnec. A přesně to se mi na knize líbí nejvíce. Ta atmosféra z knihy přímo dýchá. A ten závěr, ten je tak smutně krásný, nechtěl jsem se rozloučit s knihou ani jejími hrdiny.

Hry s příběhem: Zločin a trestHry s příběhem: Zločin a trestZbyněk Holub

Tohle dílo ohodnotit, to není žádná sranda. Začátek mě nadchl a navnadil, poté pár slabších chvilek, pak zase nářez. Asi 200 stránek jsem měl přečteno hodně rychle, s tím zbytkem jsem chvílemi trochu zápasil. Z mého pohledu velké výkyvy v atraktivitě povídek, ke konci mi docházel dech. Nakonec 4 hvězdy za skvělé kousky - Dům na vršku a Stíny Erinu.

23.02.2018

Propast časuPropast časuRoman Bureš

Autor přišel s parádní myšlenkou, to se musí uznat. Začátek knihy mě naprosto odrovnal, potom ale přišlo pár pasáží, které mě moc nebraly. Občas mi vadilo neustálé přeskakování mezi "časy". A někdy jsem měl pocit, že Toňa zná a umí všechno. Celkově je to ale povedené dílko.

03.07.2018

Na ostřích čepelíNa ostřích čepelíMiroslav Žamboch

Ukamenujte mě, ale do téhle knihy jsem se musel nutit. Po skvělém prvním díle to bylo velké zklamání. Asi mi sedí více povídek v jedné knize místo "velkého" příběhu Koniáše. Bohužel...

22.09.2020

Vládce vlkůVládce vlkůJuraj Červenák

Příjemné přímočaré fantasy z našich luhů a hájů s malým překvapením na konci. Za mě oddychová záležitost v hodnotě 4 hvězd. Těším se na další díly.

15.11.2021

Skleněný důmSkleněný důmPaul Tobin

Parádní hororová atmosféra. Nebylo to vůbec zlý, určitě si to v budoucnu dám ještě několikrát.

Lobo se zvrací!Lobo se zvrací!Alan Grant

Ty krávo, to byla úchylárna jak z jinýho světa.

Nezkrotný BerserkrNezkrotný BerserkrJeff Lemire

Na tohle jsem byl hodně zvědavý... A moc se mi to líbilo. Kresba je perfektní, souboje brutální. Na konci mě mrzelo, že je to tak krátké. A tak nezbývá, než vyhlížet pokračování. Nemůžu se dočkat.

2000 CREW  (obálka s mumií)2000 CREW  (obálka s mumií)kolektiv autorů

První díly časopisu Crew se dnes již špatně shánějí, tak jsem sáhl po tomhle kousku. Musím říct, že něco takového jsem přesně potřeboval. Krátké a úderné komiksy z let minulých, to je něco, na čem si poslední dobou začínám ujíždět. Jsem naprosto spokojený a doufám, že podobných kolekcí vyjde více. Pecka!

Z masa a ohněZ masa a ohněAleksandra Motyka

Velké překvapení... Čekal jsem slabší kousek, ale dostal jsem zajímavý příběh s výborným koncem. Je to vtipné, je to svižné a je to zábavné. Po Skleněném domě prozatím nejlepší Zaklínač, kterého jsem četl. Paráda.

Tufova dobrodružství (6 povídek)Tufova dobrodružství (6 povídek)George R. R. Martin

Moje první setkání s G. R. R. Martinem a moje první knižní sci-fi. Knihou jsem byl unešen, i když ne všechny povídky mám rád stejně. U mě vždycky vedla Morová hvězda, ostatní jsou však taky velmi dobré. Přečteno několikrát a určitě ne naposled :)

Půlnoční lupičPůlnoční lupičSteve Jackson

Stále mám v živé paměti den, kdy jsem si, ještě jako kluk, zakoupil očekávaný gamebook s názvem Půlnoční lupič. Ihned mě pohltila jeho atmosféra a užíval jsem si to. A to nezapomenutelné vyvrcholení... To byla opravdu bomba, která mi na tváři vykouzlila široký úsměv. Jeden z mých nejoblíbenějších gamebooků celé série.

26.07.2015

Drsný sbohemDrsný sbohemFrank Miller

Tak tohle jsem si neskutečně užíval. Bez jediného zavření knihy jsem to slupnul jako malinu. Fakt pecka!

BlacksadBlacksadJuan Díaz Canales

Tak tahle kresba je fakt neskutečná. Celou dobu jsem cítil, že tohle je namalováno poctivě a s láskou. Asi si vybírám špatné kusy, ale mám dojem, že kresba v komiksech hodně slábne a je taková odfláknutá, tady to však neplatí. A nejen kvůli tomu si mě komiks hodně rychle získal. Za mě plný počet.

Prokletí vranProkletí vranPaul Tobin

Někde u kapitoly č. 4 mě teprve začal komiks zajímat. Do té doby to bylo jenom samé koupání, vedlejší úkoly a činnosti v hodně zkrácené formě, "druhého dne" a "o pár hodin později". Závěr za 4 hvězdy, úvod tak za 2, takže mi to dělá celé 3 hvězdy. Škoda, mohla to být fakt pecka.

Batman / Želvy nindžaBatman / Želvy nindžaJames Tynion IV

Miluju Batmana, ještě více miluju Želvy. V tomhle koktejlu mi ale něco chybí...

Krispův vzestupKrispův vzestupHarry Turtledove

Další z knih, kterou jsem ještě jako kluk dostal k Vánocům. Nedávno jsem ji znovu přečetl a stále je pro mě velice zajímavá. Možná je to tím, že čtenář s Krispem "prožije" celé jeho dětství a dospívání. Jediné, co mi vadilo, je skutečnost, že Krispovi se daří snad vše, na co sáhne.

23.07.2015

Tyran z hlubinTyran z hlubinWolfgang Hohlbein

Začátek zajímavé série s motivy Cthulhu. Jedna z mých výjimečných odboček od fantasy sérií. Není to můj neoblíbenější díl, ale má svoje kouzlo.

23.07.2015

Dům na konci časuDům na konci časuWolfgang Hohlbein

Tento díl mám z celé série nejradši. Londýn je dostatečně temný a děsivý. Přečteno několikrát, pokaždé skvělá atmosféra.

Knihy psané SatanemKnihy psané SatanemWolfgang Hohlbein

Pro mě velice zvláštní díl série. Každopádně se mi líbil

Vlčí krevVlčí krevHal George Evarts

Tuhle knihu jsem si půjčil v knihovně na základní škole a vím, že jsem z ní byl naprosto unešen. Musím si ji někde sehnat a přečíst znovu.

12.08.2016

V lednici je medvědV lednici je medvědMarie Kšajtová

Moje naprostá srdcovka z dětských let.

03.02.2018

Capricorn 70Capricorn 70* antologie

Nechci se tu rozepisovat, komentáře k jednotlivým povídkám budou stačit. Každopádně to je kniha se spoustou zajímavých povídek.

16.03.2018

Počítání mrtvýchPočítání mrtvýchKevin Eastman

(+ SPOILER) Mrzí mě, že to vůbec není komiks o hlavních protagonistech. Raph ani Casey zde nedostanou téměř žádný prostor. Byla to jízda, ale jiná, než jsem čekal. Škoda.