Peqvy Peqvy komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasné! Kniha obsahuje humor i napětí. Nesmírně na mě udělala dojem. Nově vzniklý svět není totiž tak nereálný a navíc zmiňuje i skutečnou záhadu z dvacátého století. Nemluvím ani o skvělé charakteristice postav. Naslouchač se vyrovná jakékoliv zahraniční fantasy knížce. Mohu jen doporučit!

23.07.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Vůbec mě nezaujala. Akorát jsem neustále četla, že zesnulá manželka byla skvělá a ta nová se ji nevyrovná. Po sto stranách repetitivního děje, jsem knížku odložila

14.07.2019 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Stejně jako předchozí kniha V lese visí anděl, byla i tato velmi strhující a napínavá, i když né tak akční. Pravdou je, že se děj v průběhu čtení velmi zamotával a rozýjel na můj vkus moc pomalu. Přišla mi škoda, ukončit knihu tak rychle. Nemám moc ráda, když se identita vraha řeší 3/4 knihy, pak se odhalí a vrah je dopaden v dvou kapitolách. I tak ovšem doporučuji přečíst.

01.07.2019 5 z 5

Kniha Života Kniha Života Tamara Klusová

Myšlenka knihy mi nějak unikla. Jediné, co se mi na knize líbí, jsou ilustrace. Formát mi příjde zbytečně velký a nevím, čím si kniha zasloužila tak vysokou cenu. Vyšší než knihy pro miminka nabízející mnohem víc, vyšší než beletrie například od Aleny Mornštajnové, Viktorie Hanišové, Stephna Kinga, J.K. Rowlingové a mnoho mnoho dalších.

01.06.2019 1 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Přiznávám, že podle anotace mě kniha nijak nenatchla. Důvodem, proč jsem ji začala číst, byly dvě slova ,,psychologický thriller", moc jsem netušila, co si pod tím představit.
Spisovatel si pohrává s vaším mozkem jako kočka s klubíčkem. Když už si myslíte, že čtete, to co je pravda a uvěříte tomu, hned vás přesvědčí o tom, že jste na omylu. Bylo to jen v rámci podivné divadelní hry, ,,Kde přestává hraní?". Při čtení knihy Věř mi jsem na stoprocent musela počítat s tím, že ničemu věřit nemůžu.
Stejně tak jak si autor hraje s dějem, hraje si i s charakterem postav. Do poslední chvíle nevíte, zda jsou všichni tím, čím se zdají být. Je Claire odvážná, nebo hloupá a naivní? A co Patrick? Chytrý šarmantní svůdník, nebo nebezpečný a zvrácený padouch?
Kniha je nesmírně čtivá, při čtení posledních kapitol si dokonce myslím, že jsem ani nedýchala. Je to velmi napínavá kniha, která určitě stojí za přečtení.

01.06.2019 5 z 5

Rozladěné dueto : (Podivný pár - ženská verze) Rozladěné dueto : (Podivný pár - ženská verze) Neil Simon

Hra obsahuje 2 mužské a 6 ženských rolí. Kamarádky tráví spoustu večerů spolu hraním jakési vědomostní hry a vyprávěním o životě a mezilidských vztazích.
Měla jsem možnost si tuto divadelní hru zahrát. Je vtipná, působivá, do detailů promyšlená. Moc jsem si ji užila!

19.05.2019 5 z 5

Neonatologie Neonatologie Jan Janota

Kniha velmi obsáhlá a pro mé studium nesmírně užitečná. Nezvykem je však řazení témat. Místo, aby byly řazeny podle tématu, aby látka na sebe hezky navazovala, jsou kapitoly řazené podle abecedy.

19.05.2019 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Vůbec mě to nenatchlo. Sice jsem v knize narazila na hodně zajímavých myšlenek, ale děj byl prostý, málo dynamický. Stálo mě to hodně přemáhání dočíst ji do konce.

19.05.2019 2 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Knížka psána deníkovou formou mě ohromila. Čtenáři nabízí velmi vtipně podaný pohled na vztahy člověka, který je single.
Hlavní postavou je chytrý empatický gay Martin, který krom boje najít svou drahou polovičku (jako všichni lidé) tak trochu zápasí i se svými prarodiči, kteří o jeho orientaci vůbec neví. Když zrovna neřeší mezilidské vztahy věnuje se svým přátelům a práci v jednom časopise. Martin si dělá všechno sám a přál by si to změnit.
Neskutečně jsem se u této knížky pobavila a tak trochu mi i přirostla k srdci. Jelikož se s autorovými myšlenkami ztotožňuji. Jediné s čím jsem měla místy problém bylo dilema jak si postavy představit. Autor je nijak nepopsal. Ale proč taky že? Copak vy v deníku popisujete jak vypadají vaši rozlobení rodiče nebo kamarádka, která vás štve, ale máte ji stejně rádi?

19.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Dříve velmi racionální přírodovědec nyní pracuje s domněnkami a hypotézami, následně na to potom hledá důkazy. A to mi upřímně řečeno k němu vůbec nesedí. Velmi omezená práce s důkazy, celkové nadšení nebo zápal hlavní postavy byl ve srovnání s předchozím dílem menší. Následkem toho jsem při čtení knihy nepociťovala žádné napětí natož strach. Vlastně se celý děj poměrně táhl a vše se vyřešilo až na posledních několika stranách knihy zbytečně rychle. A to ani nemluvím o záporné postavě Hračkáři. V knize je postava popisovanána jako velmi chytrý děsivý pedofil zahrávající si s černou magií a vraždící malé kluky ve velkém. Abych pravdu řekla, na mě Hračkář děsivě vůbec nepůsobil. Místo toho jsem si ho spíše představovala jako neskutečného plachého introverta, který si není sám sebou jistý a své vraždění nemá absolutně vůbec promyšlené. Ve srovníní s Joem Vickem, který byl arogantní silný a šel z něj strach už jen, když se Theo procházel po lese.
Upřímně jsem se na pokračování o chytrém přírodověci Theovi velmi těšila. Nemluvě o pozitivních recenzích, které jsem četla u úplně prvních čtenářů. Bohužel má očekávání nenaplnila. Kdybych Hračkáře měla hodnotit v procentech, dala bych mu takových 70%.

12.05.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knihou jsem byla nadšená! Ale musím přiznat, že mi velmi připomínala knihu od to Stephena Kinga TO. On sám se k této knize vyjádřil slovy ,,Pokud máte rádi moje věci, tohle si zamilujete" po dočtení knihy mě napadla myšlenka, jestli se jím nenechala autorka inspirovat. Parta pěti dětí jezdících po malém americkém městečku na kole. V této partě je jen jedna dívka, která má také potíže s otcem.
Celou knihu musím popsat jako velmi čtivou a zajímavou, nikoliv ovšem nepředvídatelnou.

04.05.2019 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Existuje spoustu knih o lidech postižených druhou světovou válkou - vojáky, Židé. Ale nesetkala jsem se už s tolika knihami o nacistech samotných. A když už ano, tak nebyly tak dobré jako právě tato.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Del mého názoru nejlepší kniha o rakovině, kterou jsem kdy četla. Tato nemoc, kterou způsobuje v dnešním světě vlastně všechno je mi blízká. Né snad proto, že bych přímo já byla nemocná, ale jeden z mých nejbližších ano. A pak jsem měla možnost mít pár služeb na onkogynekologii. Tam jsem se setkala s třináctiletou bezvlasou dívkou. Rázem jsem si připadala jako sestra v nemocnici do, které právě přivezli Hazel. Takovýto střed s realitou vám nesmírně otevře oči. Najednou si říkate ,,ono se to opravdu děje" a třeba úplně přehodnotíte své problémy. Je to kniha, která vás zasáhne, není to hra na dobrý konec. Né všechny příběhy jsou jako pohádky končící happyendem žili šťastně až do smrti.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Absolutně úžasné! Skělé myšlenky autorky, kterými vás přinutí se zamyslet nejen nad sebou, ale i nad světem kolem sebe. V této knize jsem našla poučení, pochopení, ale především i motivaci. Několikrát jsem se k této knize i vrátila.

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Velmi vtipné a snad i poučné čtení, jaké zprávy svým polovičkám rozhodně nepsat.

21.04.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana je román, který celkem působí na čtenářovu psychiku. Osud židovské rodiny jak během druhé světové války, tak těsně po ní nebyl vůbec jednoduchý. V té době jsem nežila a židovské předky též nemám, tak nemohu posoudit autentičnost příběhu. Nicméně běhěm hodin dějepisu jsem si udělala přesně takový obrázek o tomto tématu, jaký líčila autorka ve svém románu Hana.
Vůči Haně nebyly mé pocity jednotvárné, nejprve jsem k ní cítila nechuť z toho jak je odtažitá ke své jedinné příbuzné. Poté následovala zloba během toho, co byla v Terezíně a poslala kuchaře na jistou smrt. Nakonec však následovala lítost a silný pocit pochopení.
Kniha je nádherné, ale rozhodně ne oddychové čtení. I dlouhou dobu po přečtení poslední stránky budete na tuto knihu myslet.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příjemné oddychové čtení, kdy je na děj pohlíženo z několika pohledů dle postav. Kronika rodiny Mánesových mi život lidí během socialismu mi autorka velmi přiblížila. Nad některými pasážemi jsem neskutečně žasla a říkala si, ,,To se opravdu dělo?" Ještě, že tato doba, kdy člověk musí mít dobré známosti, aby přežil je pryč. Patolízalství není nic pro mne a jsem ráda, že dnes jsou konexe prostě jen výhodou a né nástrojem pro obyčejný prostý život.
Je mi nesmírně sympatické vyprávění autorky. Mohu jen doporučit :)

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Cizinci v noci je velmi poklidné čtení s nijak napínavou zápletkou. Dva cizinci v důchodovém věku si řeknou, že spolu budou sdílet jednu postel a jen tak si povídat. Zní to úsměvně že?
Je to klasická Redfordovka, pokud jste viděli alespoň jeden film s tímto bravůrním hercem víte, co mám namysli.
Kniha je členěna na krátké kapitoly. Četla se mi velmi dobře a dokonce mě místy i pobavila. Hned po zavření knihy, jsem si pustila zfilmovanou verzi a musím říct, že mám poprvé dilama zda je lepší kniha či film. :)

09.04.2019 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherné čtení! Přestože se jedná o knihu z devatenáctého století je svým způsobem nadčasová, ale zároveň trochu konzervativní. Fascinuje mne způsob psaní a chování mužů v té době. V dnešní době by se na ni šlo dívat jako na fantasy. :D
Četla jsem ji jednou a určitě se k ní vrátím.

05.04.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knížka velmi vtipně vypráví příběh chudé české šlechty. Zatímco první díl byl o příjezdu rodiny Kostkových, tento byl o životě na Kostce. Kniha nemá žádnou velkou zápletku, což mě trochu mrzelo, protože se v knize stále řešilo jak jsou všichni obyvatelé zámku Kostka nemožní, bručkouni nebo ,,psycho".
Zpočátku mi to vůbec nevadilo, protože jsem se stále smála, ale když už jsem se blížila na konec knížky, čekala jsem nějaké rozuzlení. Toho jsem se však nedočkala.

31.03.2019 3 z 5