peprminta peprminta komentáře u knih

Téměř nesmrtelná láska Téměř nesmrtelná láska Andrea Sedláčková

Knížka se četla sama, téma mě bavilo a bez Kunderovy linky bych se tedy klidně obešla :) Pochopila bych i bez toho, že Martina má načteno a je to ve svém oboru profík. Určitě se poohlídnu i po dalších knížkách autorky.

19.06.2022 5 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Na novou knížku své oblíbené spisovatelky jsem se moc těšila a jsem nadšená, knížka mě naprosto dostala. Tématy, která také řeším, vypořádanými způsobem, jenž mně dodal obrovský optimismus. Děkuji, paní Obermannová!

29.05.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Knížka se krásně četla a přesně splnila očekávání, koupila jsem Klevisovou a obdržela jsem Klevisovou, tedy čtivě popsané osudy lidí, za nimiž se v někde vzadu krčí detektivní zápletka.

19.09.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Skvěle napsaná detektivka, kam se hrabou severští autoři :)

21.11.2017 5 z 5

Ústí hlavně Ústí hlavně Jiří Imlauf

Opravdu příjemná a výborně napsaná knížka, četla jsem jedním dechem. Připomněla mi spoustu momentů a situací z mého života, které sice nebyly životními milníky, ale přesto jsou strašně milými vzpomínkami a bylo by škoda je zapomenout. Určitě se ke knížce zase vrátím, až budu mít nostalgickou.

05.09.2017 5 z 5

Pach smrti Pach smrti B. M. Horská

Nejdříve jsem od autorky četla Brouka, který mě namlsal, takže jsem měla vysoká očekávání, která se, bohužel, nenaplnila. Přišlo mi to příliš rozvleklé, musela jsem se nutit, abych to vůbec dočetla.

16.12.2016 3 z 5

Strašidla z Woodlandu Strašidla z Woodlandu Jaroslav Kuťák

Tahle knížka mi přišla jako parodie na detektivku. Obzvlášť začátek je hodně výživný, x postav konverzuje o pokrmu, hází vlastní recepty, takže by bylo na místě, aby se ono jídlo nějak významně zapsalo do příběhu, třeba tím, že je v něm jed. To se ovšem nestane. Zápletka by možná nebyla tak špatná, kdyby to bylo lépe napsáno. Ovšem člověk se při čtení zase hodně nasměje, s tím souhlasím.

17.11.2016 odpad!

Brouk Brouk B. M. Horská

Brouk je první kniha, kterou jsem od autorky přečetla a moc se mi líbila. Rozhodně to není žádná "česká slátanina", podle mého názoru směle obstojí vedle profláknutých světových autorů. Čtivá, moc hezká čeština a krásně vykreslené atmosféry míst, kde se děj odehrává. Trošku jsem byla rozpačitá ze samotného závěru, ale to už je spíš otázka mého vkusu a celkové hodnocení to neovlivní.

16.08.2016 5 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Souhlasím s již zveřejněnými názory - první polovina knihy super, poslední část měla být úplněvypuštěna a nesedí časové roviny. Já jsem to zase pochopila tak, že se dospělost Sáry odehrává v budoucnosti a přišlo mi úsměvné, že se od dnešní doby nic nezměnilo ani technika se neposunula..

15.12.2015

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Na začátku knihy jsem měla pocit, že bych si měla dělat poznámky, abych se v postavách vyznala. Příliš mnoho vedlejších linek, které dle mého názoru autorka nakonec ani nevytěžila. Zápletka pro mě nebyla dostatečně uvěřitelná.Byla to první knížka, kterou jsem od autorky četla, možná jsem neměla šťastnou ruku a ty další jsou mnohem lepší. Samotný styl psaní autorky se mi líbí, možná zkusím nějakou jinou knížku.

14.12.2015 2 z 5

Srdcový král Srdcový král Petra Hesová

Knížka mě příjemně překvapila, prima čtivý sloh, atraktivní srovnávání české a švédské mentality, za to velký palec nahoru. Vadilo mi, že autorka upozadnila klíčové momenty pro odhalení vraha, až pro mě ztratily uvěřitelnost. Úplně mi nesedla vyšetřovatelka Emma, vlastně mi nebyla vůbec sympatická. Přesto považuju tuhle knížku za v dobrém vybočující ze současných českých detektivek a určitě si od autorky ráda přečtu další.

11.12.2015 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Knížky Camilly Lackberg mám hodně ráda, ale Krotitel pro mě bylo zklamáním. Přišlo už mi to strašně překombinované na úkor uvěřitelnosti zápletky. Stejně tak jako zbytečně brutální, jako by už z principu. Pokud to srovnám třeba s knihou Elsyino tajemství nebo Andělíčkářka, tak těm Krotitel nesahá ani k těm kotníkům..

11.12.2015