Pepina19 Pepina19 komentáře u knih

Holky se čtečkou Holky se čtečkou Vítězslav Jareš

Čtivá knížka je, ale podle mne v dnešní době trochu neuvěřitelná, co se týká té šikany na pracovišti. Neříkám, že se podobné věci nedějí, ale přece jen, nechat si to vše líbit.....

25.10.2022 3 z 5

Černá rusalka Černá rusalka Martin Müller

(SPOILER) Mně se příběh moc líbil, o šlechtickém rodu Buquoy i o hyalitu, jsem už slyšela. Myslím, že autor vymyslel napínavý příběh z opuštěného pohraničí. Navíc to mělo atmosféru, třeba jak měla paní Rosenzweigová nečekanou noční návštěvu, to mě hodně dostalo.

25.10.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Za mě bomba, už dlouho jsem tak dobrý příběh nečetla. I když to nebylo veselé téma, knihu jsem neodložila dokud jsem ji nedočetla.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi silný a velmi zajímavý příběh o vysidlování a osidlování pohraničí. Nejhorší na tom je, že se takové věci bohužel děly. Určitě stojí za přečtení

19.10.2022 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Moc hezké čtení. Zajímavé osudy, kdy jste drželi hlavním postavám palce, aby vše dobře dopadlo. Za mě super, těším se na pokračování.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Film je super, ale je tam zobrazena jen část příběhu. Kniha je skvělá a stojí za to si ji přečíst.

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Za mě příjemné čtení, líbil se mi nápad kde je dům pamětníkem.

19.10.2022 4 z 5

Pro dítě to nejlepší Pro dítě to nejlepší Stine Bolther

Dobře napsaný napínavý příběh o experimentu, který se nepovedl, o pomstě, vině a následcích.

19.09.2022 4 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Chaos v postavách, který se na konci sice objasní, ale i tak se mi to moc nelíbilo.

14.09.2022 2 z 5

Úsmevy z pekla Úsmevy z pekla Stanislav Háber

Myslím, že to byl zajímavý příběh o tom co se vejde do jednoho lidského života.

25.08.2022 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tak to byla pecka, prostě super čtení. Mám ráda inteligentní podivíny. Hlavní postavy Mina Vincent, jsou dokonale vykreslené. Vraždy i závěr mi vcelku sedly. A pokud něco budí dojem jako nedokončené, tak věřím, že příběh Miny a Vincenta bude mít pokračování.

23.08.2022 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Nějakou dobu mi trvalo začíst se a zorientovat ve všech Sorensenových děvčatech. Ale celkově to byl literární zážitek, který mi dlouho zůstane v hlavě.

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Velmi hezky zpracované životní příběhy tří žen. Určitě stojí za přečtení.

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Výborné jako vždy i když velmi drsné. Žádná detektivka pana Dána nezklamala.

20.08.2022 5 z 5

Osiřelec Osiřelec Mira Marcinów

Naprosto souhlasím s komentářem drozdKy. Byl to zážitek.

20.08.2022 5 z 5

Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace Ladislav Kudrna

Pro mne velmi zajímavé a poučné.

20.08.2022 4 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Také se mi to jako oddechovka na odpoledne líbilo.

20.08.2022 4 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Musím se přiznat, moc mě to neoslovilo.

20.08.2022 2 z 5

Přemožitel neviditelných dravců Přemožitel neviditelných dravců František Gel

Tak to byl zážitek, nemohla jsem se odtrhnout, přečteno jedním dechem. Pan Pasteur byl génius.

20.08.2022 5 z 5

Mor v Rusku: Bolševismus, jeho pohlaváři, sluhové a oběti Mor v Rusku: Bolševismus, jeho pohlaváři, sluhové a oběti Alfred Ernst Rosenberg

Za mě hodně zajímavé, v mnohém mi to pomohlo pochopit některá historická fakta a události. Jsem z generace, kterou ve škole dogmaticky učili " Se Sovětským svazem na věčné časy". No a vzhledem k tomu co se děje v současné době, nechápu, že se lidé nepoučí.

30.07.2022 5 z 5