Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Tohle je strašně milá, dojemná a laskavá kniha. Laskavá a láskyplná. Přečtěte si ji, az vam bude neveselo.

18.03.2024 2 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Tahle kniha rozhodně potěší všechny fanoušky Jean Auel. A nejen je. Je to citlivé, hluboké, jemné a nesmírně realistické vyprávění o dvou ženách. O materstvi, zenstvi, lidstvi, lasce, rodině, ...

10.03.2024 2 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Tohle je nádhera. Pohlazení. Jedna z knih, ktera chyti a nepusti. Příběh jednoho neobycejneho mista a jeho obyvatel. Příběh tradic a nezdolneho lidu. Příběh ztrát a nálezů.

01.03.2024 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Delphine mě zase dostala. Co je/neni pravda? Čemu/komu můžeme věřit? Co je fikce a co skutečnost? Samé otázky.

21.02.2024 2 z 5

Tatitatitati Tatitatitati Tamás Jónás

Narocny psychologicky autobiograficky roman. Bolavy, silny, narocny, hluboký, pomaly.

24.01.2024 2 z 5

Velký dům Velký dům Nicole Krauss

Tahle kniha byla pořádná fuška. Komplikovaná, propletana, neprestavala mi unikat. Chvilemi jsem se nemohla odtrhnout, chvilemi jsem ji frustrovane odkladala, protoze jsem vubec nerozumela.

24.01.2024 2 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Komorni, dulezita, pomala, nenahraditelna kniha. Rozhodne doporucuji. Je napsana lidsky, prirozene, bez prikras.

31.12.2023 2 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Tohle je teda strašně nepredvidatelna kniha, ktera vas neprestava prekvapovat. Moc me bavil jeji styl a ton, ale tech temat a motivu tam autor nasazel az moc na muj vkus. Nicmene si ji urcite prectete.

16.12.2023 2 z 5

Blok Elsabe Blok Elsabe Martin Hanzlík

Bohužel strašně nedotazene. Námět mě velice zaujal, ale provedení pokulhavalo. Dej se posouval pomocí deus ex machina a nebyl plynulý. Hlavní postava se nijak nevyvíjela. Vše se pohybovalo pouze po povrchu. Škoda nevyužitého potenciálu.

08.12.2023 2 z 5

Morana Morana Aleksandra Cimpl Simeonović

Kniha ma spoustu chyb, nelogicnosti, vad, ale skoro vsechno ji odpoustim, protoze me jednoduse bavila.

28.11.2023 2 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Vubec to neni spatna kniha a rozhodne stoji za precteni, ale nejak bych potrebovala jeste vetsi hloubku, aby me postavy vic zasahly a byly skutecne strhujici.

12.11.2023 2 z 5

Hannah Hannah Armin Müller-Stahl

Pomalé komorní drama, které se dá číst na tisíc způsobů a každému zahraje na trošku jinou strunu. Mezilidské vztahy jsou tou nejprostší a nejkomplikovanejsi veci v zivote.

05.11.2023 2 z 5

Kdo je to sakra Kafka Kdo je to sakra Kafka Lizzie Doron

Tohle je příběh o Izraeli a Palestine, o Zidech a muslimech, o jednom muzi a jedne zene a o tom, ze nic neni černobílé a jednoznacne. Je to kniha plná zámlk, nepochopení i záblesků naděje. Je to kniha bytostně izraelská.

30.10.2023 2 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Jsem z knihy dost rozpačitá. Moc me bavil námět a zajimava fakta o metru, ale rozhodně bych ji o kus zkratila a vic propracovala. Rozuzlení bylo dost schematicke a nedotazene.

08.10.2023 2 z 5

Muž bez jazyka Muž bez jazyka Matěj Dadák

Chvilema je to paradni poutava kniha, chvilema jsem nevericne kroutila hlavou, jak se tam takova blbost muze vyskytnout. A doteď nechápu, co nám chtěl básník říct.

04.10.2023 2 z 5

Ledově modrá krev Ledově modrá krev Jurij Bujda

Můžu rozhodně doporučit. Je to krásný, srdcervoucí příběh. Magický realismus na ruský způsob.

30.09.2023 3 z 5

Návrat do Killybegs Návrat do Killybegs Sorj Chalandon

IRA, Irové, Irsko, Belfast. Bolavá a důležitá kniha o vině, trestu, úhlu pohledu.

21.09.2023 2 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Dobrá kniha o tom žádná. Důležité téma. Ale prostě jsem vypravecce ten vek vubec neverila a porad se mi nabizely Vrány, kde byl detsky hrdina mnohem autentictejsi a uveritelnejsi.

07.09.2023 2 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Řeklo by se průměrná slušně napsaná detektivka s nepřekvapivou ústřední dvojicí, ale nakonec bych si možná i přečetla pokračování.

30.08.2023 2 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Tuhle knihu se rozhodně přečtěte. Je plná Japonska, rostlin a stromů, zámlk, nostalgie, bolesti i naděje. Je zádumčivá, lyrická a hluboká.

15.08.2023 2 z 5