Penguin07 Penguin07 komentáře u knih

Shannarovy magické elfeíny Shannarovy magické elfeíny Terry Brooks

Chronologicky jsem to vzal špatně. Nejdříve jsem viděl seriál a až poté jsem sáhl po této knize. Hned na začátku bylo plno spoilerů z knihy Shannarův meč, takže jsem elfeiny odložil a vrátil se k ní až po dočtení předcházejícího díla. Seriál si z díla vzal to lepší a vytvořil si vlastní pasáže a druhou seriálovou řadu. Nebyl jsem z S. elfeinů tolik nadšený jako z S. meče, tam jsem si užíval každou kapitolu a ani přeskakování mezi postavami a dějovými liniemi mi nevadilo,mělo to to správné tempo. Líbil se mi popis bitvy elfů až do Arborlonu, nejlepší postava rozhodně velitel Stee Janse.

09.04.2018 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nádherná kniha,která obsahuje mnoho skvělých myšlenek a podnětů k zamyšlení a člověk si z ní může vytáhnout právě tu svoji část.

"... Muž je jiný než žena. Žena má blízko k tomu,co je bezprostřední, a zná jen potřebu okamžitých věcí. My známe čest vyšší,než je její čest a hrdost,přesahující její nejodvážnější představy o hrdosti. Naše oči vidí do dálky,aby mohly hledět do hvězd,zatímco její oči nevidí dál než na pevnou zemi pod její nohou,na milencovu hruď na její hrudi,na bujaré děcko v její náručí. A přece naše alchymie,vytvořená věky,je taková,že žena působí kouzlem na naše sny a na naše cévy,takže víc než sny a daleké vidiny a krev života je pro nás žena,která,jak popravdě říkají milenci,je víc než celý svět. ... Bojujeme nejlépe,umíráme nejlépe a žijeme nejlépe pro to,co milujeme."

17.03.2016 5 z 5

Filmové povídky Ladislava Pecháčka Filmové povídky Ladislava Pecháčka Ladislav Pecháček

Nejlepší část jednoznačně B. Zde popsaný průchod medicínou je nadčasový - každý student si musí najít svoji cestičku a svůj způsob,jak se s tím vším,co přichází,poprat.

11.08.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Z knihy jsem měl trochu strach,protože jsem se dozvěděl,že se má vrátit postava Erika Marii Barka,takže jsem se trochu bál druhého Hypnotizéra. Kniha je podstatně lepší, Erika jsem teď měl i radši a závěr knihy přináší překvapení jako každá pořádná detektivka. Závěrem zbývá prohlásit,že zatím ve všech dílech, Joona Linna je prostě borec!

21.07.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jedním slovem parádní! Už od začátku čtenář musí zapojit mozkové buňky. Nedá mu to,pořád se na povrch dere otázka,jak to ten Jurek vlastně měl všechno vymyšlené a zařízené. Závěr knihy jsem pročetl s otevřenou pusou a ještě dlouho po přečtení mi všechno šrotovalo v hlavě a ne a ne z toho usnout. Úžasná kniha,kterou můžu jen doporučit.

21.07.2015 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Přestože jsem knihu dlouho odkládal a mezitím jsem přečetl Svědkyni ohně i Písečného muže,musím Paganiniho smlouvu postavit nad tato dvě díla (a vlastně i nad Hypnotizéra). Knihu jsem slupnul jako malinu,ani jsem nestačil sledovat,jestli je stále den nebo jestli už je noc. Skvěle vystavěný příběh,postupně stupňovaný,že mi ani nedovolil knihu odložit. A hlavně ta linka s vážnou hudbou,člověk skoro slyšel hrát tóny z knihy. Pro mě 100 % a rád se k ní ještě vrátím a někdy si ji znovu přečtu.

21.07.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

U předem jsem byl z počtu stran zklamán,ale i tak jsem ji dal do košíku a zaplatil za ni. A dobře jsem udělal,kniha je suprově napsaná,typicky nesbovsky,čtenář se dozví spoustu informací,které nikdy nevyužije,což je i jeden z popisů knihy. Takže hurá s ní do knihovny vedle ostatních úžasných knih od Nesba :-)

10.07.2015 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Jsem z knihy naprosto nadšený! Začal jsem nejdříve koukat na seriál,ale nedalo mi to a v průběhu jsem si dočetl knihu a trochu jsem se obával,že bych si něco mohl prozradit dopředu. Nestalo se tak. Kniha i seriál si jdou svou cestou,občas se potkají,občas je příběh vyprávěn úplně jinak. Tahle kniha je scénářem pro prvním šesti dílům první řady. Líbila se mi slova autora v závěru knihy. Inspiroval se Městečkem Twin Peaks a své městečko považuje za duchovního syna tohoto kultovního počinu. Už aby byla přeložena další,jsem zvědavý,jak to bude dál pokračovat! :)

08.07.2015 5 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Dokonalá,použili ji jako scénář pro film,který předcházel seriálu. Donald Sutherland i Elliott Gould to zahráli famózně. Byl to takový předstupeň pro Alana Aldu a jeho Hawkeye a ten byl nejdokonalejší. I když se mu vše přizpůsobovalo, i tak kniha splnila mé očekávání a rád se k ní budu vracet.

04.05.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Začal jsem číst chvílí po obědě,kniha mě během pár stran pohltila do sebe a já se na 24 hodin uzavřel do sebe a nenechal jsem se nikým vyrušovat. Po dočtení knihy jsem si ale připadal prázdný. Harry už je nadobro pryč a to je strašná škoda. Prožíval jsem s ním všechny příběhy a jeho charakter jsem si zamiloval. V této poslední knize mě Nesbø opět nachytal v různých částech knihy,ale to prostě k jeho stylu psaní patří a nikdy se to neomrzí :-) Zbývá už mi jen říct : Díky pane Nesbø a hlavně Harry za všechen společný čas,užil jsem si to a budu se rád ke všem knížkám vracet. Toto bylo famózní zakončení dekalogie,smekám klobouk!

25.04.2015 5 z 5

Francouzština pro začátečníky Francouzština pro začátečníky Marie Pravdová

Skvělá k oživení gramatiky a slovních spojení. Člověk ale musí mít povědomí o jazyce a o tom,jak francouzština funguje.

07.03.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Nesbo je prostě mistrem svého řemesla. Úžasný příběh,místy skoro až neuvěřitelný (dokládaný poklesem brady čtenáře),ale podaný a dávkovaný "nesbovsky", takže čtenáře nutí listovat stránkami dozadu a hledat,co mu při prvním přečtení uniklo. A závěr plný obratů a zvratů - jedním slovem dokonalé!

14.02.2015 5 z 5

Základní a aplikovaná farmakologie Základní a aplikovaná farmakologie kolektiv autorů

Dobře napsaná kniha,ale četl jsem ji v pdf a to není ono. I v tomto případě platí,že není nad tištěnou verzi.

06.02.2015 5 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Ale jo,určitě je lepší než 2. a 3. díl. Dexter byl celou dobu o krok zpátky a nakonec se ukázalo,že i ze zamotané šlamastyky občas vede jednodušší cesta,i když primárně není vidět. Konec nebyl také zbabraný,takže mám z celé knihy hodně dobrý pocit.

29.12.2014 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

1) Drasticky děsivý Dexter : Zatím pro mě nejlepší. Příběh o Brianovi byl nejlepší v seriálu i v knize. Skvělý začátek této knihy,samostatně doporučuji. 2) Drasticky dojemný Dexter : O poznání slabší, příběh mě nebavil, Dexter mi nepřijde jako borec,co má vše na háku,pomalu se to začíná hroutit. 3) Dexter v temnotách : Bylo super dozvědět se něco o TOM, zpestřilo to knihu, Cody a Astor mají důležitější úlohu a bude zajímavé dál sledovat jejich příběh.

Oproti seriálu mi ale nesedí Deb. Pořád se od ní dočkáváme toho samého, je předvídatelná a celkově bez vývoje. Autor opakuje stále a stále to samé,až se z některých frází stává nuda.

23.12.2014

Paměti agenta FBI Paměti agenta FBI Scott Frost

Čekal jsem něco úplně jiného. Budu si muset počkat na knihu,která bude doplňovat informace mezi seriálem a novým Lynchovým dílem. Ale teď o knize - sledoval příběh Dala,který byl chvílemi smutný,chvílemi veselý,chvílemi neuvěřitelný. Poznal,co je zlo,možná proto si ho vybral Bob. Skvěle jsem se navnadil a půjdu znovu zkouknout Twin Peaks :-)

11.12.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

FENOMENÁLNÍ! Jsem naprosto nadšený z knihy,stylu psaní,děje a vyvrcholení. Nesbo i Harry se díl od dílu vyvíjejí a to je moc dobře. Nezapadá do zapomnění, neopakuje záplatky,není předvídatelný. Je to nejúžasnější série knih,kterou jsem kdy četl a nejsem si jist,že to něco dokáže přebýt. Harry je prostě nejlepší!

24.11.2014 5 z 5

Jeden ze sta Jeden ze sta Jack Kerley

Některé části knihy se četly špatně,nebavilo mě vyprávění řezníka. Ale příběh Carsona, Harryho a Avy vše zachránil,takže knihu hodnotím docela pozitivně.

18.11.2014 4 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

"Možná byste mohl říct našim studentům pár slov, která by si mohli nést celým životem."
Zadívám se na ty děti. Jaká slova jim můžou prospět, když si na to nepřijdou sami?
Heleďte,mám chuť jim říct, dělejte si co chcete.
Prostě žijte. Trochu se smějte.
Ale jestliže vážně potřebujete nějakou radu, jestli se bezté rady opravdu neobejdete, pak ... ať uděláte cokoliv, propánaboha, hlavně si nikdy nedávejte vycpat svého psa!

Briliantní člověk a dílo, které za sebou zanechal, nebude nikdy zapomenuto.

17.11.2014 5 z 5

Tajný deník Laury Palmerové Tajný deník Laury Palmerové Jennifer Lynch

Pro všechny milovníky Twin Peaks je tato kniha skvělým dodatkem. Myslel jsem,že se bude věnovat i dalším postavám,ale každý dostal svůj kousek,svou zmínku a tak to stačilo. Lauřin příběh byl smutný, v seriálu mu nebylo věnováno tolik prostoru. Dokonale mě to ale pohltilo a naladilo mě to,že bych si seriál pustil znova.

12.11.2014 5 z 5