Pejuška Pejuška komentáře u knih

Procházky s Peetym Procházky s Peetym Eric O’Grey

Krásný příběh o přátelství mezi Ericem a jeho psím parťáku Peetym. Obdivuju, do jak velké změny se Eric pustil :)

20.12.2021 5 z 5

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Kniha mě začala bavit až od poloviny, ze začátku mě to nenadchlo, a chtěla jsem ji odložit. Nestalo se tak, a pak to začalo mít spád. Líbilo se mi vykreslené Maroko, a to, že Sibylla byla zdatnou obchodnicí i matkou. Život jí uštědřil mnoho ran, ale vždy z nich vyšla se zdviženou hlavou a ještě větší houževnatostí.

06.08.2021 4 z 5

Vinnetou 2 Vinnetou 2 Karel May

Úžasný, nemyslela jsem si, že mě to kdy tolik chytne, ale chytilo. Někdy jsem v těch jménech měla krapet hokej, ale vždy jsem se našla. Spravedlnost vždy zvítězila, a zlo bylo potrestáno. Těším se na třetí díl :)

06.08.2021 5 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Neskutečné, kniha, která mě velice chytila za srdce a moc bavila. Nikdy bych nevěřila, že ji kdy přečtu, ale stalo se a já jsem za to velmi ráda. Napínavé od začátku až do konce, a člověk se musel zamilovat do hlavních hrdinů a jejich osudů.

13.06.2021 5 z 5

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Kniha se mi líbila, dokonce i ty popisy pitev, umírání...a to jsem člověk, který si v tom nečvachtá. Příběh byl napsaný čtivě, musím uznat, že fingování smrti bylo geniální.
Jen mě zklamal konce, čekala jsem větší rozvinutí, ale najednou prostě šlus a o 6 měsíců později... (proto ta jedna hvěznička dolů).

13.05.2021 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Knížka se mi velmi moc líbila, ani jsem nečekala, že mě tak chytne. Film jsem nikdy neviděla, a ani po tom asi netoužím. Líbil se mi popsaný zrod gejši, jejich celoživotní náplní je umění zábavy, kterému se učí od dětských let. Obdivuju Mamehu (a musím říci, že když jsme se na konci dozvěděli, jak to vlastně bylo, tak jsem valila oči, nečekala jsem to), a její píli a houževnatost vychovat z malé Čijo úchvatnou gejšu.
Plusové body vnímám i v tom, jak byla popsána doba války a úpadku gejš, nesmím zapomenout na popis Japonska a jejich zvyků.
Rozhodně knihu doporučuji, dozvěděla jsem se spoustu nových informací :)

30.04.2021 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Ideální knížka, když potřebujete vypnout a zasnít se. Knihu jsem objevila náhodou tady na databázi, kdy jsme sháněla něco ke čtení do telefonu. Není špatné se vrátit k náctiletým snům a věřit, že se objeví princ na bílém koni, a vše bude zalité sluníčkem. Hodnotím kladně, a doporučuji všem, kdo si chtějí uklidnit nervy a zasnít se.

30.04.2021 5 z 5

Vedlejší účinky Vedlejší účinky Michael Palmer

Kniha mi byla doporučena, s tím, že se mi bude líbit a nemusím se bát. První stránky mě moc nezaujaly, a už jsem to chtěla vzdát, ale to bych nesměla být já. Když už jsem začala, tak to přečtu. A dobře jsem udělala :) Knížka byla napínavá, bála jsem se tak akorát, fandila jsem Kate, jak v úrovni pracovní, tak i soukromé.
Trošku mi aféra s léky a vedlejšími účinky připomněla současnou dobu.
Na druhou stranu musím říci, že vymyšlený lék byl geniální. V dnešní době by byl hodně nápomocen, jen bylo sprosté, jak si z lidí dělali pokusné králíky.

10.03.2021 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Pro mě skvělá oddechovka, o královskou rodinu se celkem zajímám, takže mám i nové poznatky. Jak se z pejska, co má být zatracen, stane osobnos. Moc milé čtení

27.02.2021 5 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Tak mám dočteno, a jedním slovem musím říci PARÁDA. Knížka mě neskutečně bavila, a je mi líto, že jsem ji dočetla a nemá další pokračování. Docela by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo s Tomášem a tak. Konec byl totiž překvapivý. Obdivuju Nelu za její přístup k životu, za její sílu po smrti maminky. Co se týče Lenky, tam bylo potřeba zemětřesení jak z její strany, tak i ze strany rodičů. Může býti ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.
Tato série se mi hodně zažila pod kůži :)

21.02.2021 5 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Kniha, ke které jsem se chystala strašně moc dlouho. Původně jsem si totiž nevědomky půjčila druhý díl, a až doma jsem zjistila, že je to vlastně pokračování. Pak jsem to neřešila, až teď nastal ten pravý čas, a musím říct, že knížka mě neskutečně bavila a pohltila. Nela neměla jednoduchý život skrz maminku, a novou rodinu jejího táty, ale užívá si života jak jen to jde, ve svém studiu vidí budoucnost a poslání, což se mi strašně líbí. Už se těším na vysněné pokračování, protože konec byl více než zajímavý :)

16.02.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Knížka mě upoutala vlastně díky ukázce na film, a rozhodně nelituji její četby. Knížka je psaná poutavě, lehce vtáhne do děje a nechce se Vám od ní odtrnout. Mírně jsem se zamotala v rokách, ve kterých jsem četla, ale nebylo to nic, co by si nešlo o pár stránek dříve najít :) určitě doporučuji, já si rozšířila obzory o další jednu zajímavou osobnost

16.02.2021 5 z 5

Messalina Messalina Alfred Schirokauer

Ze začátku mě knížka vůbec nebavila, jsem si říkala, zda ji dočtu či nikoliv. Přemohla jsem se a udělala jsem dobře. Nakonec mě děj vtáhl, dozvěděla jsem se něco nového.
Je mi líto Messaliny, vlastně císař Caligula z ní udělal to, co udělal. Krutou ženu, která touží po pomstě a zároveň i po silné lásce. Tu nakonec přece jen našla, ale dlouho se z ní neradovala. Lidé, kterými byla obklopena, jí nakonec podrazili. Neříkám, že neprávem, navzájem mezi sebou měli různá tajemství, ale když už se konečně rozhodla jednat čestně, tak bylo pozdě.

27.01.2021

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, která mi nedala a asi ještě nějakou chvíli spát nedá. Jak je jednoduché přijít k drogám a jak je zničující, že neexistuje (nebo spíš nechce existovat, není snaha) pomoc. Jak si každý drogově závislí vysní svůj život bez drog, věří v něj, že se mu povede ho uskutečnit a žít, ale přitom je ten sen tak moc vzdálený.
Začala jsem přemýšlet, co je rychlejší, zda drogy či alkohol. Obojí z tebe udělá trosku a u obojího se bojíš s tím skončit. Tak smutná a zdeptaná z knížky jsem už dlouho nebyla, ještě k tomu nahrává situace ve světě.
Ale je pravda, že bych ji dala jako povinnou četbu a klidně i od základní školy, vždyť tam vlastně začínali...

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Ano, další Lanczovka do sbírky přečtených. Sice doba pokročila, ale téma dle mého je stále aktuální. Je dobře, že vše dobře dopadlo, hlavně s Markétou a že parta se dokázala dát dohromady a přijmout mezi sebe i Markétu. Obdivuju Ivetin elán pro svůj cíl, stát se doktorkou, klobouk dolů. A pasáž, kdy ředitel zjistí, že žáky má ve třídě, i když nejsou slyšet byla k nezaplacení, úplně jsem si tu scénu dokázala představit :)

Pudlenka Pudlenka Karel Čapek

Uklidňující knížka, kterou jsem zrovna potřebovala jako sůl. Moc krásné obrázky a vtipné vyprávění...

Rabín v pátek zaspal Rabín v pátek zaspal Harry Kemelman

Bych nevěřila, že mě to tak chytne. Ze začátku jsem tu knížku chtěla odložit a vzdát, jak mě nebavila, ale nakonec mě tak chytla, že jsem musela číst dál. Díky výzvě jsem si rozšířila obzory, a souhlasím s názorem doleji, že není třeba zohavených mrtvol, drog a jiných věcí. Ale dedukce a rozum stačí.

31.12.2020 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Wow, ke knížce jsem se dostala náhodou, když jsem byla nemocná. Napřed jsem poslouchala mluvené slovo, které mě motivovalo si knihu přečíst. Jedním slovem nádhera! Děj mě neskutečně vtáhl a nechtěl pustit, moc mě kniha bavila. Myšlení Tesáka, člověka a příroda. Neskutečné a vřele doporučuju.

30.12.2020 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Tak nějak nevím, kdysi jsem jí kousek četla, a nyní jsem se k ní vrátila a nebavila mě. Tedy spíš, jak co. Přečteno, ale asi už se k ní nevrátím, i když nikdy neříkej nikdy. Ale bonusem je krásný jazyk

30.12.2020 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha mě upoutala svým obalem i obsahem. Člověk musí být ve střehu, kterou dějovou linku právě čte. Je pravda, že více se mi líbil příběh babičky Dorothy. Když už našla lásku, tak se jí vzdala za jinou, silnější...mateřskou. Příjemné čtení :)

30.12.2020 5 z 5