Pejpr Pejpr komentáře u knih

Děla u Cassina Děla u Cassina Leo Kessler (p)

Musím se přiznat, že kniha u Děla u Cassina mi přišla jiná, než jako ostatní Kesslerovky. Obrana cecků je popsána opravdu skvěle a i na Kesslerovy poměry hodně brutálně a realisticky, což je velké plus. Na druhou stranu charakter postavy Kuna von Dodenburga mi přišel také úplně jiný, než v přechozích knihách, což je zase velké mínus. Nejen, že Kuno zde vypadá jako fanatickej SSák, ale přišlo mi také, že je o dost hloupější než Kuno z jiných knih. Skoro to vypadá jako kdyby tohle nepsal Kessler.

11.01.2017 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Jak je možné, že Hemingway neví nic o válce? Ne, nebojím se to říct, zvláště po přečtení jednoho velkého romantického kýče jménem Komu zvoní hrana aneb Partyzáni na baterky. Na téhle knize nechápu milion a jednu věc. Proč má 600 stran, když se příběh odehrává v několika dnech? Díky naprosto zbytečným Robertovým vzpomínkám připadá průměrně 200 stran na 1 den. Představte si, jak by byla tímhle průměrem objemná Sága rodu Forsytů. Další věc, proč je u všech králíčků, tahle kniha součástí povinné četby k maturitě? Čím si tohle privilegované místo zasloužila? Co je na téhlo knize tak oceňováno? Čím je originální? Proč je zařazen tento román jako válečný? Když o válce je sotva posledních 20 stran? Nechápu.

08.09.2015 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Kniha o promarněném času, bohužel jsem se tak cítil i já během čtení. Opravdu velmi těžké ztotožnění se s některou z postav korunované pokryteckým a iracionálním chováním Florentinovým. Jeho logiku by přeargumentoval i žák základní školy. Vadilo mi také zbytečné natahování a nafukování příběhu bezpředmětnými stránkami. Největší problém však spatřuji v umístění epilogu na začátek knihy. Věděl jsem tak (překvapivě), co se bude příštích 300 stran dít. Díky, ale příště bych se raději nechal překvapit. Marquezovi dam určitě ještě šanci u Sto roků samoty, ale tohle je fakt průšvih.

08.09.2015 1 z 5

Pro mě dost nevyvážená úroveň povídek. Samozřejmě klasiky jako Jáma a kyvadlo, Zrádce srdce, Černý koucour, apod. nezklamou a člověk se při nich bude bát, ale ostatní jsou jen na zaplácnutí místa.

30.11.-0001 4 z 5