peitho.1

HanaHanaAlena Mornštajnová

Co ještě dodat, když už tu snad vše bylo řečeno. Velice silný příběh, z kterého mrazí a srdce se svírá a nechápe, jak může osud naložit tolik neštěstí na jednoho člověka. Taky oceňuji, že na rozdíl od jiných knih, které se zabývají holocaustem je tu i doba po a chování lidí k navrátilcům.
Tento příběh si v sobě ponesu ještě dlouho.

13.07.2019

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Teda, tak to bylo něco! V první řadě musím vyzdvihnout dokonalé vykreslení atmosféry, úplně jsem cítila všechen ten strach a napětí. Navíc, jak je u autorky zvykem, byl děj psaný velice čtivě a postavy byly dobře ztvárněné. Navíc ten infarktový závěr, který ponechává velký prostor pro představivost, vím, že já o něm budu přemýšlet ještě dlouho a budu zvažovat všechny možné varianty. Pro mě jednoznačně palec nahoru a doufám, že se od autorky dočkáme i dalších thrillerů.

07.06.2020

Nesnáším těNesnáším těVi Keeland

Pro mě jedna z nejlepších žánrovek! Bavila jsem se od začátku až do konce, nebylo to zbytečně přeslazené, dávalo to smysl, postavy byly skvělé a chemie mezi nimi neuvěřitelná. Po delší době konečně kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vřele doporučuji!

14.03.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Moje první kniha od Backmana, ale rozhodně ne poslední. Bylo to bláznivé, vtipné, dojemné a jednoduše geniální. Dlouho jsem se u knihy tak nepobavila, ale zároveň jsem tu našla spoustu úžasných myšlenek. Tohle je kniha, kterou budu doporučovat na potkání.

20.01.2021

P.S. Líbíš se miP.S. Líbíš se miKasie West

Kasie West se rychle zařadila mezi mé oblíbené autorky. I když už dávno nejsem cílová skupina, tak mě její knihy neskutečně baví a tahle není výjimka. Je to milé a úsměvné, prostě super oddechovka na jedno, dvě odpoledne.

12.04.2019

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Velice příjemné překvapení, už se nemůžu dočkat dalšího dílu, kde se doufám dozvíme víc o minulosti Evie. Oblíbila jsem si hlavní postavy příběhu, děj plynule ubíhal bez hluchých míst a hodně oceňuji, že se ve vyprávění střídal Cyrus s Evie. Doporučuji.

13.01.2021

Přísně tajnéPřísně tajnéElle Kennedy

Tuhle novinku od mých oblíbených autorek jsem opravdu netrpělivě vyhlížela a ani v nejmenším mě nezklamala! Už od příběhu Wese a Jamieho z On a My jsem doufala, že se znovu pustí do dalšího příběhu dvou kluků a dočkala jsem se.
Bylo to zábavné, hravé, milé a sexy, přesně jak se dalo u těchto autorek, které nikdy nezklamou, očekávat.
Oba kluky jsem si zamilovala, hlavně Keaton alias HumříKraťasy alias labrador byl boží, prostě víc takových knih a postav!

11.02.2021

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

Velice silný příběh, pro mě osobně o to víc, že sama mám jednoho autistického a jednoho mladšího zdravého syna, i když my jsme teprve na začátku cesty.
Většinu času to nebylo veselé čtení, ale o to víc bylo poučné. Jediné, co mě celkem mrzelo, bylo to, že jsem ještě před polovinou knihy přesně odhadla, co se vlastně stalo, takže překvapení se na konci bohužel nekonalo.
Každopádně knihu vřele doporučuji, je skvěle napsaná, napínavá, má neotřelé téma a pokud máte ve svém okolí někoho s poruchou autistického spektra, tak vám kniha pomůže přiblížit jeho svět a způsob uvažování.

23.09.2017

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Upřímně, čekala jsem, že půjde o další z trochu banálních a neoriginálních romantických příběhů, ale o to víc jsem byla překvapená, že šlo o mnohem víc. Kromě milých a úsměvných momentů, kdy jsem se opravdu bavila, příběh narazil i na několik mnohem vážnějších témat, které byly velice dobře zpracované. Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá díky krátkých kapitolám a střídání pohledů hlavních hrdinů (to já moc ráda).
Celkově šlo o velice příjemné překvapení a vřele doporučuji všem romantickým duším :)

04.11.2019

Graysonův slibGraysonův slibMia Sheridan

Na novinku od Mii Sheridan jsem se neskutečně těšila, její předchozí knihy, zejména Archerův hlas, byly úžasné a stejně tak Graysonův slib.
Oba hrdinové si toho dost zažili a bylo úžasné sledovat jejich cestu za uzdravením a jejich vzájemné sbližování. Zamilovala jsem si jak bručouna Graysona, tak ztřeštěnou a nezlomnou Kiru.
Vřele doporučuji všem romantickým duším a nemohu hodnotit jinak než 5*.

07.11.2020

Alfa samecAlfa samecVi Keeland

Tohle bylo skvělý! Než jsem začala číst, tak jsem byla trochu skeptická, přeci jen těch všech Božských, Vášnivých, Zpoutaných Nabíječů už tu bylo, ale tohle byl možná ne úplně originální, zato rozhodně úžasný kousek. Vtipný, milý a jiskřivý hned od první stránky. Hlavním postavám nemůžu vytknout ani to nejmenší, byli oba úžasní a skvěle k sobě pasovali a to jiskření ze stránek úplně sálalo. Vřele doporučuji a mám jen jednu drobnou výtku, co se týče názvu, moc k této knize nesedí, originální Egomaniac pasuje mnohem lépe.

27.03.2018

LovLovElle Kennedy

Další skvělá kniha od Elle Kennedy, pokud se vám líbila série Off-Campus, tak budete nadšení. Nechybí nic, najdete tu sympatické postavy, jiskření, vtipné hlášky, trochu romantiky, trochu sexu a jako třešničku na dortu - postavy z předchozí série.
Já jsem si čtení užila a těším se na další díl :)

14.05.2019

Na obtížNa obtížColleen Hoover

Jsou knihy, které si přečtu, když mám zrovna chvíli čas a pak jsou knihy, které čtu v každé možné volné vteřině, protože mě pohltí a prostě musím vědět, jak to bude dál a většina ostatních věcí jde dočasně mimo mě. Všechny knihy od Colleen Hoover spadají do té druhé kategorie. Na obtíž se trochu liší od jejích ostatních knih, je psaná lehčím tónem, přestože naráží hned na několik vážných témat.
Čtení jsem si maximálně užila a mohu vřele doporučit!

21.06.2019

Když jsme se skrývaliKdyž jsme se skrývaliSarina Bowen

Teda, to byla jízda! Autorka se sice ani v předešlých knihách nevyhýbala vážným tématům, ale tady to byl přeci jen trochu jiný level. Knížka byla napínavá a postavy sympatické, i když toho měly hodně na bedrech. Vřele doporučuji, stejně jako všechny ostatní knihy od této skvělé autorky.

03.07.2021

ZvěstiZvěstiAleš Novotný

Zpočátku jsem měla trochu obavu, že se budu kvůli množství postav v ději ztrácet, ale díky tomu, že byly tak skvěle vykresleny, tak jsem s tím neměla vůbec problém.
Moc se mi líbí autorův styl psaní, již zmíněné vykreslení postav i dějové zápletky.
Líbila se mi už autorova první kniha, ale tahle je zase o stupeň výš a už teď se nemůžu dočkat dalších knih a příběhů.
Vřele doporučuji!

11.07.2021

Palác lžíPalác lžíErin Watt

Skvělé zakončení příběhu Reeda a Elly. Opět skvělé postavy, které si zamilujete i ty neméně skvělé, které budete s chutí nenávidět. Autorka opět nezklamala a vytvořila čtivý a oddechový příběh plný lásky. Teď mi nezbývá než doufat, že u nás vyjdou i další díly, které mají být zaměřeny na Eastona, kterému prostě nemůžete odolat :)

27.09.2017

Hodnej klukHodnej klukElle Kennedy

Kniha mi hodně připomínala Skóre, příběh byl hodně podobný, včetně velké dávky jiskření a erotiky, ale kupodivu mi to ani moc nevadilo, protože se kniha četla prakticky sama, děj svižně plyne, i když bez větších dějových zvratů a po počátečních rozpacích jsem se zamilovala do Blakea, protože Žíši, ten chlap je teda něco :D Jako oddechovka super a už se těším na další díl.

11.02.2018

Barva půlnociBarva půlnociL. J. Shen

Tahle kniha byla jedno klišé za druhým. Bohatý, slavný, talentovaný a samozřejmě děsně sexy chlápek s hromadou problémů, který se chová jako pěkný hajzlík, na druhé straně nevinná holka, která ho napraví. Od první stránky víte, kam to všechno směřuje a jak to skončí. Ale víte co? Mně to vůbec nevadilo, jako oddechové čtení to bylo super a jen u máločeho si tak odpočinu, jako u podobných knih, třebaže jsou předvídatelné a psané podle jedné šablony. Kniha byla čtivá a hodně oceňuji střídání pohledů obou hrdinů.
Takže pokud čekáte originalitu, asi to nebude kniha pro vás, ale jestli si chcete prostě jen odpočinout nad dobře napsanou romantikou, tak tahle to za mě splní na 100 % :)

07.04.2019

ŘezníkŘezníkJennifer Hillier

Přiznám se, že jsem byla zpočátku trochu skeptická, přeci jen o čem může celá kniha být, když je identita vraha prozrazená hned v první kapitole... Ale nakonec se ukázalo, že se jedná o pořádně napínavý kousek od kterého je těžké se odrhnout. Byla to prostě neskutečná jízda a já mohu milovníkům napínavých thrillerů jen doporučit.

12.07.2019

Nutné lžiNutné lžiDiane Chamberlain

Diana Chamberlain opět nezklamala a napsala silný příběh nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet. Sice pro mě nejde o její nejlepší dílo, ale i tak je to s pěhledem na 5* už kvůli síle tématu a formě, kterou je kniha psaná. Příběh vás vtáhne a nepustí, dokud nepřečtete poslední stránku. Vřele doporučuji!

02.11.2019

Cosi o toběCosi o toběJulie James

Tohle je pro mě úžasný objev, miluju kombinaci detektivky a romantiky a tady je ta kombinace velice zdařilá. Myslím, že jsem našla svojí novou oblíbenou autorku a rychle musím sehnat její další knihy :)

02.11.2019

RiskRiskElle Kennedy

Další velice povedený kousek od Elle Kennedy, ale ona to asi ani jinak neumí :) Hokejové prostředí je super a máte opět možnost potkat i staré známé z předešlých knih. Navíc mě hrozně bavila tato dvojice, zejména jejich popichování a krásně vykreslené jiskření. Mého favorita Návrh sice ani tato kniha nepřekonala, ale měla k tomu sakra blízko. S přehledem plný počet * a vřele doporučuji!

16.11.2019

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Knihy od Colleen Hoover mám moc ráda a tato se nestane výjimkou, i když k těm nejoblíbenějším jí také nezařadím, třeba série Bez naděje nebo Možná jednou mě zasáhly mnohem více. Tato kniha se zabývá velice aktuálním tématem, které se ale mě osobně nedotýká a možná i proto jsem se nedokázala s hlavní hrdinkou příliš ztotožnit a pochopit některá její rozhodnutí. Nicméně ani v nejmenším nelituji času, který jsem s touto knihou strávila.

29.12.2019

Nemilosrdný králNemilosrdný králMeghan March

Kdo čeká romantickou limonádu, ten bude zklamán, kdo se těší na peprnější čtení, ten bude nejspíš spokojen.
Trochu mi chyběl větší vhled do Mounta,moc jsme se toho o něm nedozvěděli, ale předpokládám, že to doženeme v dalších dílech, které si rozhodně nenechám ujít.

21.01.2021

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Backmanovi se opět podařilo mě nesčetněkrát pobavit, dojmout a navrch mi zlomit srdce. Miluji jeho postavy, jeho humor, styl vyprávění a myšlenky, které mají neskutečnou hloubku, i když se to nemusí na první pohled zdát, vzhledem k lehké formě, kterou jsou podány.
Teď mě mrzí, že jsem se jeho knihám tak dlouho vyhýbala, na druhou stranu se už nemůžu dočkat, až se pustím do dalších a tetelím se blahem, kolik jich na mě ještě čeká.

14.07.2021

Manžel na objednávkuManžel na objednávkuCatherine McKenzie

Moc hezky napsaná kniha, četla se úplně sama, hodně se mi líbil styl psaní, super zápletka, sympatické postavy, vtip, no co k tomu ještě dodat... Za den přečteno a většinu času s úsměvem na tváři :)

20.02.2016

PomstaPomstaSandra Brown

Opět povedený kousek od S. Brown, kterou mám moc ráda. Ani tentokrát nechyběla detektivní zápletka, trocha romantiky a závěrečné překvapení. Jsem moc spokojená a doporučuji :)

03.10.2017

Jediné pravé láskyJediné pravé láskyTaylor Jenkins Reid

Úžasná kniha! Plná lásky a námětů k přemýšlení, například o tom, jestli může být jen jedna láska ta pravá, jak jediný okamžik dokáže změnit celý náš život a jak ovlivňují lidé kolem nás to, čím jsme. Navíc si zamilujete hlavní postavy, že ani nevíte, komu máte vlastně fandit :) Vřele doporučuji!

05.10.2017

Na lovuNa lovuMeagan Spooner

Krásný pohádkový příběh, moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka není žádná ufňukaná chudinka, která by čekala, až jí někdo zachrání, právě naopak. Bere věci do svých rukou, bojuje a nikdy si nestěžuje. Navíc tu můžeme najít spoustu úvah k zamyšlení, hledání sebe sama a dočkáme se i trochy té lásky, bez kterých by to nebyla ta správná pohádka :) Dávám plný počet a vřele doporučuji :)

24.04.2018

Než jsme byly tvojeNež jsme byly tvojeLisa Wingate

Velice dojemný příběh, který je o to silnější, že je založený na skutečných událostech. Člověk se zas a znovu diví, jakých krutostí jsou lidé schopní, ať už pro svůj prospěch, nedostatek empatie nebo prostě jen proto, že můžou.
Líbilo se mi prolínání minulosti se současností a to nejen proto, že jsme se dozvěděli o osudech většiny aktérů, ale občas jsem si potřebovala od velice silných částí z minulosti trochu "oddechnout".
Celkově emoční a silné čtení, které vřele doporučuji!

21.05.2019