Pefka Pefka komentáře u knih

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Ze začátku super, vtipné. Od půlky se mi ale knížka už hodně táhla a konec byl pro mě dost k uzoufání.

16.10.2023 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Knihy s tématem, které bylo ústředním motivem tohoto příběhu, běžně nečtu. Dokonce bych řekla, že se jim i tak nějak cíleně vyhýbám. V závěru mi jedna situace přišla dost o náhodě a moc jsem to autorce nevěřila.

03.09.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Poslední kniha, která mi od autorky chyběla k přečtení. A můžu říct, že Shari píše jak přes kopírák. Otevřené konce, méně či více povedené zvraty v ději. Jen tady to bylo takové dost předvídatelné. Nějaký zvrat v poslední kapitole jsem čekala a on přišel, takže ani v tomhle se překvapení nekonalo.

19.08.2023 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Uf, tak tuhle knížku bych seškrtala tak o polovinu.

06.08.2023 3 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Nějak nevím, co si o knížce myslet. Hlavní myšlenka a poslání příběhu jsou jasné a ač se nebráním různým řekněme alternativním pohledům na svět a přístupům k životu, z této útlé knížky jsem dost na rozpacích. Ano, je nesmírně důležité, aby byl člověk napojen vlastně sám na sebe, znal sám sebe a mohl na různé životní situace reagovat tak, aby nezažíval negativní emoce a uchovával si vlastní pohodu. S tím souhlasím. Jelikož odpojený člověk většinou nejedná v souladu sám se sebou a pak se ty negativní emoce a reakce objeví a trápí ho. S tím taky souhlasím. Co mi ale na knížce opravdu značně vadilo, je fakt, že ve mně vyvolala dojem, že bychom měli v některých situacích své negativní pocity až jakoby potlačit. To jako opravu mám cítit pohodu, když vedle mě někdo trpí, v mém okolí se děje něco opravdu zlého nebo mi někdo zemřel? To si mám jako s klidem říct, že to tak mělo prostě být?

23.07.2023 2 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

To, že se děj bude ubírat směrem, kterým se nakonec skutečně bohužel ubíral, jsem uhodla po prvních pár stránkách. Ty indicie tam prostě byly a vedly k tomu. První půlka knížky mi přišla docela čtivá, pak už jsem se ale nějak začínala víc a víc nudit. Když mi došlo, že jsem opravdu odhalila hlavní zápletku a směr příběhu, tak už mě čtení nebavilo bohužel vůbec. Asi jsem čekala něco víc, možná něco jiného, víc tajemného. Navíc zůstalo plno nezodpovězených otázek. Za mě hodnocení 2,5*.

15.06.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Jednoznačně nejlepší díl série. Napínavé, až děsivé, obzvláště, když jsem knihu četla ve chvíli, kdy jsem byla večer sama doma. Vraha nebylo možné odhalit nijak přehnaně brzy. A závěr? Za mě smutný, ale chválím autorku, že se k tomuto odhodlala.

05.06.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mě slabší než první díl. Nesedl mi případ, který se vyšetřoval. Možná i proto, že se vlastně tak nějak vyšetřoval/nevyšetřoval. Těch myšlenkových pochodů Laury bylo v knize na mě až moc. Po přečtení třetího dílu chápu, kam tím autorka mířila.

05.06.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvělý úvod série. Děj byl napínavý a ač jsem vraha odhalila poměrně brzy, vůbec mi to neubralo nic ze čtenářského zážitku.

05.06.2023 4 z 5

Ak niečo stratíš Ak niečo stratíš Tammy Robinson

Krásný příběh, u kterého jsem však dostala něco trochu jiného, než jsem čekala. Po oné události, která totálně změní Zoe život, se děj netočí ani tak kolem jejího vztahu s Finnem (ten je podle mě trochu upozaděn), ale daleko více se věnuje nápravě jejího vztahu s otcem. Někdy nám dá život takovým krutým způsobem druhou šanci, aniž bychom o ni zpočátku třeba byť jen trochu stáli.

13.05.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Komentář píšu až 14 dní po dočtení knihy a celkem nepřekvapivě zjišťuji, že si z ní nic moc nepamatuji. Ze začátku mi dělalo velký problém se vůbec začíst. Zarazilo mě, když si souvislost mezi vraždami jako první uvědomila Jess a ne policie. Tím autorka na policii nevrhla hned do začátku dobré světlo. Ne že by to teda dalšími kapitolami nějak významně vylepšila. Postupně jsem měla asi tři adepty na vraha, vyústění mě ale totálně šokovalo - ve špatném slova smyslu. Nevěřícně jsem kroutila hlavou a říkala si, že to snad autorka nemůže ani myslet vážně. Prostě ne! Ač se kniha hemžila popisy brutálních scén, nějak to na mě vůbec nepůsobilo.

13.05.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížka se opravdu velmi dobře četla, děj svižně ubíhal. Ale ten konec? Pro mě určitě zklamání, žádné překvapení nebo pořádná gradace děje. Prostě nic.

16.04.2023 3 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Určitě slabší než byl první díl. Vadilo mi neustálé opakování informací o situacích, které se odehrály v prvním díle. Hlavní hrdinka Becca, vývoj její osobnosti a vztah se Samem - nějak nevím, všechno to bylo vzato tak nějak hopem. Ten závěr mi přišel vůbec takový zvláštní.

08.04.2023 3 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Krásný, dojemný příběh. Moc se těším na pokračování.

30.03.2023 5 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

No uf, tuhle knížku jsem dočetla snad jen silou vůle. Strašně mi vadilo neustálé zmiňování Cooperova knírku. Nebyla jsem schopná vidět v chlápkovi s knírkem nějaký sexy objev. Furt jsem měla v hlavě obrázek "strýce" od vedle. Čtení jsem si neužila rovněž díky neuvěřitelnému množství hrubek, překlepů, špatného skloňování, atd. To bylo snad na každé stránce! Za mě podprůměr a to mám autorku jinak celkem ráda.

12.03.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Krásný příběh, který se mi trefil do mé aktuální nálady. Moc se mi líbila Adamova povaha, jeho vysvětlení toho, proč se ke studentům chová tak, jak se chová, proč je "nepřátelský a nepřístupný". I profesor jeho formátu měl však svou slabinu a tou byla Olive - nadaná postgraduální studentka a hlavně obětavá kamarádka, která by se pro ostatní rozdala. Spojení těchto dvou postav fungovalo skvěle po celou dobu příběhu. Líbilo se mi, jaký pozitivní vliv měla Olive na Adama, jak se k ní choval, jak s ní byl úplně jiným člověkem. Co se mi bohužel nelíbilo, bylo velké množství sprostých výrazů, které se v knize nacházely. Nevím, zda se nám autorka snažila ukázat, že i vědci jsou jen lidé z masa a kostí, kteří prostě umí mluvit sprostě, ale tohle bylo za mě přes čáru. A s tím souvisí i popis sexuální scény, která se mi nehodila k celému příběhu. Dala jsem sice plný počet hvězdiček, ale moje hodnocení je tak na 4,5*.

27.02.2023 5 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Příběh se mi líbil, pokaždé, když jsem si myslela, že mám jasno, jak se vše událo, tak mě autorka vyvedla z omylu a zase jsem byla na začátku pátrání. Jedná se o příběh se vskutku malým počtem postav, z nichž však nikdo není jen hodný nebo jen zlý. A málokoho z nich si doopravdy oblíbíte. Zdání velmi často klame. Konec bych čekala zajímavější, možná napínavější a propracovanější.

19.02.2023 4 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

První kniha z nakladatelství Absynt, kterou jsem přečetla. Celý oděvní průmysl mi přijde jako začarovaný kruh. Poslední roky nakupuji oblečení převážně z druhé ruky, jelikož nechci celý tento kolotoč moc podporovat. Na druhou stranu, když čtete o tom, že práce v oděvních továrnách je pomalu jedinou možností zajištění alespoň nuzné obživy pro obyvatele Bangladéše, ptáte se, zda pro ty lidi děláte opravdu to maximum, které můžete. Zda pro ně děláte to nejlepší.

14.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Krásný příběh, který na mě úplně dýchl vánoční atmosférou. Izzy a Ross mi byli povahově velmi blízcí. A možná i proto mi závěrečné romantické gesto nepřišlo až zase tak romantické jako spíš trošku zvláštní. V závěru jsem si oblíbila Hattie a jsem ráda, že jsem uhodla správně, že další z řady romantických útěků bude právě o ní. Ideální adeptka na vlastní příběh.

26.11.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Třetí přečtená kniha od této autorky a pro mě určitě nejnapínavější. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale od první vraždy už děj svižně a napínavě plynul. O to větším zklamáním a rozčarováním pro mě byl samotný závěr. Nemyslím si, že by takhle slabý důkaz, který vedl k rychlému a nepřesvědčivému odhalení vraha, vůbec mohl u soudu obstát. Osobu vraha jsem navíc podvědomě tak nějak během četby uhodla, motiv nebylo možné odhalit, jelikož si autorka nechala veškeré důležité informace pro sebe až do konce. Nějak mi nesedl ani ten úplný závěr, ano byl překvapující a šokující, ale nemyslím, že uvažování dané postavy bylo úplně domyšlené.

06.11.2022 3 z 5