Pedias Pedias komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

(SPOILER) Po přečtení knihy si připadám jako Hazel, která se celou dobu snažila přijít na to, jako to dopadlo s Annou z knihy Císařský neduh. Hádám, že tato otázka mě bude trápit ještě dlouho.
Knize jsem se, ani nevím proč, dlouho vyhýbala. Nejspíš proto, že jsem u každého píchnutí měla díky tématu knihy pocit, že jsem určitě nemocná, umírám atd.
I přesto si knihu určitě ještě někdy přečtu. Jen mě láká napsat dopis Johnovi, abych věděla, jak to celé dopadne...

19.05.2020 5 z 5

Justina aneb prokletí ctnosti - 100x markýz de Sade Justina aneb prokletí ctnosti - 100x markýz de Sade Donatien Alphonse François de Sade

Přečteno, vracet se k tomu rozhodně nikdy nebudu.

04.03.2020 2 z 5

Nejvíc mě na knize zaujala obálka s názvem.
Díky knize jsem se dozvěděla něco o japonském haiku. Určitě můžu doporučit.

18.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Díky hlavním postavám není toto téma tak hrůzné. Nejen díky lásce hlavní hrdinové přežili.
Knihy s touto tématikou by si měl každý přečíst...

18.02.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pro mě asi nejslabší kniha, ale i tak mě knihy autorky baví.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

♥ srdcovka

18.02.2020

Tokio Tokio Mo Hayder

Po celé sérii "Jack Caffery" jsem myslela, že mě Mo nemůže překvapit svoji brutalitou a v knize Tokio se ji to opět povedlo.
Mě se její styl psaní líbí, ale chápu, že pro slabší povahu to fakt není.

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Byla jsem i na přednášce a tam je teda o 100% lepší než kniha.
Není to klasický cestopis, kde se člověk dozví něco o daném kraji, ale spíš takové trable tři mužů, kteří trpí cestovatelskou ponorkou.
Nejvíc se mi líbí struktura knihy a celkový design. Jsem ráda, že ji mám v knihovně, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

18.02.2020 4 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Naprostá bomba! :) furt v ní musím listovat

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá! Kniha se četla sama.
Na knihách autorky se mi líbí to, že člověk doufá v nějaký happy end a on ne vždy přijde.

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha se mi četla velmi dobře, hltala jsem každou stránku.
I když mě hlavní hrdinka byla nesympatická, tak jsem ji vlastně fandila.
Na konci do sebe všechno hezky zapadlo.

18.02.2020 5 z 5

Kniha, informace, vše super. Chápu, že autorka chtěla knihu napsat jako vyprávění od lidí, ale bohužel tento styl mě vůbec neseděl.

18.02.2020 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Kniha byla sice napínavá, ale moc mi tam neseděl vztah Marca a "Vážky".
Už tak z půlky jsem tušila, že to není tak, jak je popisováno ale i tak jsem knihu dočetla.
Kupodivu nejvíc mě byla sympatická Malvína a Grand-Duc. Znova určitě číst nebudu, od autora nejspíš ještě něco vyzkouším.

18.02.2020 3 z 5

Do černého Do černého Dick Francis (p)

Na autora jsem narazila víceméně náhodně, když jsem projížděla knihy, co mám ve čtečce.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, ke konci jsem už trochu tušila koho hledáme, ale i tak mě to bavilo až do konce. Hned pokračují knihou Až za hrob.

Člověk v kočičím světě Člověk v kočičím světě Klára Nevečeřalová Vodičková

Ráda sleduji pořad Kočka není pes a právě kvůli němu jsem si knihu koupila.
V knize sice není nic, co by kočkaři již nevěděli, ale líbí se mi, jak jsou rady sepsány v bodech a jak je to hezky popsáno i pro laiky.
Doporučím převážně lidem, co koupi/adopci teprve zvažují.

28.01.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knihu jsem přečetla jedním dechem se slzami na krajíčku.
Jediná výtka - kniha je moc krátká.

13.01.2020 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Klasická romantika na dlouhé letní večery.
Jakmile jsem se začetla, tak mě příběh nepustil.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Skvělé napsáno, velice čtivé - nejvíc líbilo se mi celkové propojení osudů postav.
Určitě mrknu i po něčem jiném od autora.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neskutečná kniha, nejednou mě tekly slzy proudem.
Doporučuji všem, které tato tématika zajímá.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

♥ - víc není potřeba