pecka02 pecka02 komentáře u knih

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

S autorkou jsem dosud neměla tu čest, ale po přečtení této knížky jsem si jistá, že si přečtu i její ostatní počiny. Prakticky od první stránky jsem nebyla schopná se od knížky odtrhnout. Byla napsána velmi čtivě. Konec jsem sice vytušila poměrně brzy, ale i tak hodnotím velice kladně. Celé téma bylo zajímavé, dobře uchopené a člověk si i trochu rozšířil obzory.

05.03.2019 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Zatím jsem od Kinga četla jen Zelenou míli a u Růženek mě hodně zaujala anotace, tak jsem se těšila. Bohužel mě kniha trochu zklamala. Nemohla jsem se do děje pořádně začíst, nic mě nenutilo v očekávání číst další kapitolu, vše plynulo tak nějak pozvolna, až jsem z toho sama taky málem usnula. Velké množství postav, jejichž psychologie nebyla nijak zvlášť propracovaná, pro mě bylo taky takové menší mínus. Je to takový průměr, ale určitě dám Kingovi ještě šanci.

22.02.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

O Haně se hodně mluvilo a hodně psalo, proto jsem ji tak dlouho odkládala. Bývám k takovým knihám trochu skeptická. Nicméně nakonec jsem podlehla doporučením rodinného příslušníka a musím říct, že je to jedna z nejhezčích knih, které jsem kdy četla, i když téma je tak smutné. Děj je sice lehce předvídatelný, ale to ničemu nevadí. Autorka jej umí podat tak, že máte pocit jako byste byli jeho přímou součástí. Jako byste ty lidi doopravdy znali. Moc příjemně se čte, slova jsou pečlivě vybíraná, věty krásně poskládané, děj ubíhá plynule. Opravdu jsem již dlouho nedržela v ruce něco takového. Mám ráda, když ve vás kniha vzbudí pocity, zanechá vzpomínku...tady se to rozhodně povedlo.

01.01.2019 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě, jinak bych se k tomu asi nedostala. Nejsem cílová skupina, ale příběhy to byly povedené. Věřím, že kdybych byla o pár desítek let mladší, byla bych nadšená.

29.12.2018 3 z 5

Jednou i v pekle vyjde slunce Jednou i v pekle vyjde slunce Pavel Baričák

I když hlavní hrdina není zrovna ztělesněním člověka, kterého byste si oblíbili, jeho humor mi naprosto sedl. Některé hlášky a přirovnání mě opravdu rozesmály. Bohužel čím víc jsem se blížila konci, tím mě to bavilo méně. Málem jsem ji odložila, ale knižní výzva mě donutila ji dočíst. Knížka má pěkné ilustrace, ale pokulhává překlad. Nejsem si úplně jistá, jestli bych ji někomu doporučila. Není to něco, co by v člověku zanechalo stopu.

26.12.2018 2 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Kniha se čte poměrně rychle a snadno, ale nejsem z těch, kteří by se od ní nemohli odtrhnout. Nepál jsem sama navštívila. Místa, která jsou v knize zmíněna, jsem znala, a i kvůli tomu jsem si knihu pořídila. Autorčino zapálení pro věc a to, že přes všechny překážky vytrvala, je opravdu obdivuhodné. Sama bych ztrátu fungujícího vztahu a potažmo rodiny tedy neobětovala, i když je teď asi šťastná. Těch náznaků, že směr zřejmě není správný, tam bylo opravdu hodně. A i ublížených lidí na obou stranách bylo dost. Ale přeji štěstí a jsem ráda, že jsem si takový příběh mohla přečíst.

06.11.2018 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím čtenářské výzvy, ale musím říct, že jsem trochu zklamaná. Na můj vkus jsou některé nepodstatné detaily až moc popisovány a rozhovory mezi hlavními hrdiny někdy až zvláštní. Ale možná to patřilo té době. Jsem ráda, že jsem ji nakonec přelouskala, protože jsem se často musela do čtení nutit.

23.08.2018 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Podle komentářů jsem si říkala, že když jsem nečetla Marťana, třeba mě to nezklame. Opak je ale pravdou. Hlavní hrdinka mi byla sama o sobě nesympatická a tím, jak byla geniální a vše ji procházelo, dokonce i docela neuvěřitelná. Technické, fyzikální, případně i chemické vysvětlivky byly dle mého trochu zbytečné a multikulturalismu je všude už tak dost, ne ho rvát ještě do knih.

30.06.2018 2 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Gaimana mám hodně ráda, ale tohle mi nějak nesedlo :( Knížka je to zajímavá, to bezpochyby, ale nemohla jsem se začíst a celkově mě to chytlo až ke konci, sama nevím proč. Nechám si ji ještě v záloze, třeba mi za čas dá více.

24.04.2018 3 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Po Fulghumovi jsem sáhla po dlouhé době a bohužel jsem zklamaná. Myšlenka dobrá, ale tak nějak nedotažená, nezajímavá...Připadalo mi to trochu odbyté a stěží jsem dočetla.

25.12.2017 2 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Ležela mi doma pár let než jsem se k ní konečně dostala a rozhodně nejsem zklamaná. Příběh je to pěkný i smutný zároveň. Takové trochu klišé: hodný kluk, chamtiví příbuzní a parta dobrých přátel. Perry, jeho babička i přátelé jsou moc sympatičtí, s jeho rodinou už je to trochu horší. Dala bych hvězdiček pět, ale ten konec byl na můj vkus až moc přitažený za vlasy a naivní, ale za přečtení to stojí :)

16.10.2017 4 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Ač se všeobecně jedná o smutné téma, kniha je neuvěřitelně milá a klidná. Při čtení jsem měla pocit, jako bych sama seděla s dědečkem, který se mnou sdílí životní zkušenosti. Jedna z těch, o kterých nemá smysl cokoli vykládat. Lepší bude, když si ji sami přečtete.

06.09.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Detektivky sice moc nečtu, takže nemám ani s čím srovnávat, ale nechala jsem se zlákat doporučeními. Od určitého okamžiku mi bylo jasné, kdo za vším stojí, a tak se u mě moment překvapení bohužel nekonal. Autorka to dle mého názoru kombinovala na některých místech až příliš, aby odvedla čtenářovu pozornost a donutila ho pochybovat téměř o všech postavách, takže pro někoho to snad překvapivé být mohlo. Závěr mi přišel moc přitažený za vlasy a de facto k tomu doteď nevidím důvod. Četlo se to dobře, taková jednohubka na jedno, maximálně dvě odpoledne.

01.09.2017 3 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Tohle mě zklamalo :( Ono není nic světoborného poradit věčnému hrotiči: "To neřeš". Možná jsem měla přehnaná očekávání nebo knihu nepochopila, nicméně nedala mi nic, co bych ve svém životě využila. Místy jsem měla pocit, že snad mělo jít jen o humornou knížku, ale ani tímhle se mi do vkusu bohužel netrefila.

12.08.2017 1 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Takový průměr. Četla jsem ji na doporučení kamaráda po tom, co zjistil, že čtu Dlouhou cestu dolů. Je to poměrně čtivý kousek, ale bohužel (nebo možná bohudík) jsem nějak nepochopila myšlenkové pochody hlavního hrdiny, který mi byl svým chováním i přemýšlením krajně nesympatický. Možná je to spíš knížka pro muže, nevím...myslím, že za rok už si ani nevzpomenu, že jsem ji četla.

09.08.2017 2 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Moje první setkání s tímto autorem, ač jsem viděla řadu jeho knih ve filmové verzi. Kniha mě docela bavila, je čtivá, taková jednohubka. Myšlenky v ní obsažené sice nejsou kdovíjakou filozofickou sondou do duše sebevrahů, ale některé jsou i tak zajímavé. Sice je to hodně ve stylu já jsem řekla/udělala tohle a on pak řekl/udělal tohle, ale jako prázdninová oddechovka posloužila dobře. Chystám se i na další Hornbyho díla.

19.07.2017 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Vážně mě překvapilo množství negativních komentářů. Pro mě to byla fajn satira. Člověk to prostě nesmí brát až tak vážně. Zasmála jsem se a velmi oceňuji překlad. Asi to není pro každého, ale mi se vážně líbila :)

11.07.2017 4 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Tak i nejmocnější hrdinové světa mají své slabiny! Výborný námět a zpracování. Batman je prostě Batman. Paranoidní a připraven na vše, co by mohlo nastat. Za mě super komiks. Slabší než některé jiné s Batmanem, ale pořád dobrý.

11.07.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Anotací mě kniha velmi zaujala a opravdu nebyla špatná, ale něco mi tam prostě chybělo. Postavy jsou sympatické, kniha se dobře čte a v podstatě jsem se od ní neodtrhla a přečetla ji poměrně rychle.

10.06.2017 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Možná kdyby první a druhá část byly spojeny v jeden celek, bylo by to lepší. Oproti první knize, která celá byla víceméně poklidná a svým způsobem měla nějakou hloubku, je tato na můj vkus trochu zmatená a místy nedostatečně vysvětlená. Největším plusem je pro mě asi boj s Wonder Woman.

10.06.2017 3 z 5