pecka02 pecka02 komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Zklamání. Ale veliké. Každý další díl u mě dostává méně a méně hvězdiček. Netuším, proč autorka tak shodila Tobiase, který byl v prvním díle naprosto jiný. Ze silného, odhodlaného a odvážného chlapa se tady stal někdo, kdo se absolutně ztrácí v Trisině stínu. Té holce všechno tak neskutečně vycházelo, že ani nevím, čím si to zasloužila. Víc než polovinu knihy jsem se opravdu nudila a než se to stihlo nějak rozjet, už byl konec :( Je to ale čtivé a své světlé stránky si to taky najde, jen je jich prostě málo.

24.04.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Trochu zklamání po prvním dílu. Připadá mi, že Tris více řeší Tobiase než ostatní až životně důležité situace, což mě osobně až tak nezajímá. Navíc některé její kroky absolutně nechápu a i když jsem jí měla fakt ráda, tady bych Tris nejraději nakopla. Naopak Tobias se mi zamlouvá čím dál tím víc. Samozřejmě, že konec mě nalákal na další díl, i když mám trochu obavy, jak o psychické zdraví hlavní hrdinky, tak koneckonců i to svoje :)

18.04.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Musím konstatovat, že mě ty dystopie začínají bavit. Knížka je rozhodně čtivá a prakticky nenechá člověka vydechnout, protože se v ní pořád něco děje. Neměla prakticky žádné hluché místo, a to se mi na ní líbilo. V den, kdy mi přišla, jsem ji nepustila z ruky a ráno šla do práce po pouhých dvou hodinách spánku :) Plus si zaslouží myšlenka, ale zamilovala jsem si i jednotlivé postavy. Snad první knížka, kde mi nikdo nelezl na nervy ;)

18.04.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak tohle byl opravdu čtenářský požitek. Nejlepší na této knize je asi jazyk, jakým je psána. Některá slovní spojení jsou natolik neobyčejná, ale přitom dokonale vystihující situaci, že jsem byla nucena číst je stále dokola, abych si je dostatečně vychutnala. Příběh samotný mě nejvíc zaujal svou lidskostí a přátelstvím, postavy jsou upřímné, sympatické a dobře propracované. Hlavně Rudy je můj oblíbenec. Navždycky si budu pamatovat, že pusy se lidem mají dávat hned a ne až přijde správný čas...

25.03.2014 5 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Není to celkově až tak špatné jako spíše nedořešené. Kdyby autorka ubrala pár pasáží ohledně způsobů usmrcování motýlů a přidala pár jiných, kde by vysvětlila nakousnuté záležitosti, bylo by to možná o kapku lepší. V jistém směru může být kniha i poučná, ale na mě tam těch motýlích pasáží bylo bohužel moc. Ale tak aspoň mi knížka svou obálkou dělá parádu v knihovně.

12.03.2014 3 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Jedna z těch slabších. Coelho mě překvapuje stále méně a méně, málem jsem ani nedočetla, ale musím přiznat, že pár zajímavých myšlenek tam bylo.

03.03.2014 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Za mě ano. Chtěla jsem sice čtení hned zpočátku vzdát, protože je to takové nemastné neslané, hodně popisné a možná i trochu nudné, ale jsem ráda, že jsem vytrvala, protože emoce, které ve mně kniha vzbudila, jsem už dlouho nezažila. Jaký já měla na tu holku vztek! Je sice pravda, že celou pointu jsem věděla už na začátku, i když jsem neviděla film, ale stejně jsem byla pořád napnutá, jak a kdy se to vše rozplete...jeden z mých nejlepších knižních zážitků

25.02.2014 5 z 5

Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Jiří Vokáč Čmolík

Rozhodně zajímavá a poučná knížka. Moc se mi líbí to propojení s internetem, kde si člověk může najít více informací o tom, co ho zaujalo nejvíc. Je trochu vědecká, ale není nudná. Všechno je srozumitelné, autorův styl psaní dokáže zaujmout a je i vtipný. Pro mě určitě odrazový můstek k bližšímu zkoumání ovlivňování reality :)

02.02.2014 5 z 5

Spíš o hledání a záchraně sebe sama než dávné přítelkyně z mládí. Opravdu milá knížka, plná zajímavých myšlenek a pocitů. Opravdu na mě zapůsobila a i když se mi zpočátku zdála docela depresivní a smutná, nakonec z ní vlastně vyplynulo, že nikdy není pozdě vydat se na tu "svou cestu" a přes všechno, co se člověku za jeho život přihodilo, najít znovu své životní štěstí.

02.02.2014 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Knížka mě začala bavit až zhruba od části, kde hlavní hrdinové začali trénovat na taneční "soutěž". Do té doby to pro mě byla opakující se smyčka aaaa, eagles, posilování a běhání, takže nic moc záživného, bohužel. Nečekalo mě ani žádné překvapení, protože od prvního dopisu Tiffany mi bylo jasné, jak to skončí, a taky mi docela dost vadilo to, že autor vyzradil celkem zásadní konce jiných knížek, které jsem třeba ještě nečetla, ale měla jsem to v plánu. No jsem zvědavá na film, jestli bude o kapku lepší.

02.02.2014 3 z 5

Svět může být i jiný Svět může být i jiný Sergio Bambarén

Taková příjemná oddechovka :) Příběhy pěkné, poučné, akorát je to prostě kratičké...nicméně pro zlepšení nálady v sychravém počasí dostačující

17.01.2014 4 z 5

Prostě si to přejte, a to s lehkostí Prostě si to přejte, a to s lehkostí Pierre Franckh

Knížka mi byla půjčena a vzhledem k tomu, jak je uzounká a malinká, jsem k ní přistupovala trochu skepticky. Už jsem četla více knih podobného typu a čekala jsem nějaký výcuc, který mi nic nového nepřinese. Mé očekávání se sice v podstatě splnilo (že by to bylo tím, že jsem si to "přála"?), ale i tak knížku hodnotím hodně pozitivně, a to hlavně díky velkému množství příběhů/dopisů, ze života lidí, kterým se "přání si" úspěšně daří. I kdyby nic jiného, dokáže tahle knížka alespoň pozitivně naladit a motivovat.

06.12.2013 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Krásně napsaná knížka plná mouder, citátů a osudových zvratů. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Pořád něco člověka nutí číst dál a dál a ptát se, jak to asi nakonec dopadne? Jak byste se sami zachovali, kdybyste měli možnost změnit osud nejen svůj, ale i ostatních? Zachránit jednoho za cenu obětování druhého? Těžké rozhodování mezi láskou, přátelstvím a rodičovstvím, ale nakonec bravurně zakončené. Určitě doporučuji přečíst. Takové milé překvapení jsem dlouho nezažila.

01.12.2013 5 z 5

Zbavte se negativní energie - Získejte dostatek energie doma i na pracovišti Zbavte se negativní energie - Získejte dostatek energie doma i na pracovišti Anne Jones

Řekla bych, že tak půlka knihy je přínosná pro každého. Pro tu druhou už je třeba být aspoň kapku otevřen ezoterice, protože pasáže o černé magii a vymítání duchů jsou místy dost neuvěřitelné. Mně osobně ale kniha dala nejvíce poučení v tom, jak se chovat k jednotlivým typům lidí, aby ze mě nevysáli poslední kapky energie, které ještě mám.Taky některé tipy využiji v boji proti stresu, ve výživě nebo v zařízení domova.

28.11.2013 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Tak moc jsem se na knihu těšila, až to ve mně asi vzbudilo přehnaná očekávání. Ne, že by mě zklamala nebo nedej bože, že by se mi nelíbila, ale i když jsou hlavní hrdinové typicky "Murakamovští", stejně pro mě příběh takovou tu klasickou Murakamiho melancholii postrádal. Je to typově spíš Hardboiled Wonderland a já se letos rozmazlovala Norským dřevem, takže možná proto mi to přišlo slabší. Souhlasím s názorem, že méně je někdy více, ale zkuste posoudit sami :)

Hodně mě zamrzelo množství pravopisných chyb, ztracených písmen nebo slov, slovní pořádek v některých větách a podobně. Ale tak to není Murakamiho vina :)

19.11.2013 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Stejně jako u knihy 1-2 mi trochu chyběl ten typicky melancholický Murakami, ale člověk se prostě vyvíjí. Několik malých příběhů v jednom velkém, do sebe krásně zapadá, pohled třetí osoby na život dvou hlavních hrdinů knihu příjemně zpestřuje. Hluché místo zde téměř nenajdete. Se závěrem jsem také docela spokojená, jen bych se ráda dozvěděla trochu více o Eriko Fukadě.

19.11.2013

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Mám opravdu ráda všechny zfilmované verze tohoto díla, je tedy celkem logické, že jsem se pustila i do knižní předlohy. Netušila jsem, že je psaná formou dopisů, ale mile mě to překvapilo. Knížka mě bavila, i když místy mi připadala docela zdlouhavá, nakonec se ale ukázalo, že to mělo svůj význam.

03.11.2013 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Musím říct, že mě knížka zpočátku vůbec nebavila. Vadil mi jazyk, kterým je psaná, ztrácela jsem se v Hluku. Nakonec jsem si ale zvykla a jsem za to ráda. Nápad je zajímavý, líbí se mi i grafické zpracování a zamilovala jsem si Mancheeho. Děj je zpočátku zdlouhavý, ale jakmile jsou hlavní hrdinové na útěku, nemá téměř hluché místo. Oceňuji, že se nejedná zase o nějakou romantickou knížku, které se poslední dobou rojí, ale místy mi připadala dost depresivní. Uvidíme, co nabídnou další díly.

02.10.2013 3 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Musím přiznat, že jsem si knihu koupila jen proto, že měla krásnou obálku, ale někdy takový kup bývá prostě nejlepší. Když od knihy nic nečekáte, nejste ovlivněni názory jiných a prostě si jen vychutnáváte děj. Kniha se velice dobře čte, nemohla jsem od ní odtrhnout a dá se říct, že jsem dočista splynula s hlavními hrdiny. Dojemný příběh kamarádství, které nakonec přeroste v zakázanou lásku, kdy vůle rodičů je na vyšší příčce než štěstí dětí, poučení o osudu Japonců za války a konec, který je hezký, ale ne klišoidní...rozhodně doporučuji přečíst. Je to jedna z těch, na které jen tak snadno nezapomenete.

10.09.2013 5 z 5

Cosmopolis Cosmopolis Don DeLillo

No nevím. Asi kouknu na film, protože jsem z toho trochu v rozpacích. Jsem ráda, že jsem to dočetla, ale nějaký hlubší dojem to ve mně nezanechalo, bohužel :( Sem tam se sice nějaká zajímavá myšlenka objevila, ale pravda je, že kolikrát byla dovedena do takové hloubky, že jsem se v ní zřejmě ztratila. Připadalo mi to chaotické, nedotažené, suché...nevím přesně, jak to vyjádřit. A taky tam na můj vkus bylo moc chyb a překlepů :( Škoda, těšila jsem se na ni.

23.07.2013 2 z 5