pecinka21 pecinka21 komentáře u knih

Příběhy od Zelených hor Příběhy od Zelených hor Helena Tanein Rachůnková (p)

Tak toto české fantasy se moc povedlo autorka měla skvělý nápad, příběh je čtivý vtáhne vás do děje
za mě jsem tomu nevěřila že fantasy od české autorky se mi bude tak líbit a klidně bych četla pokračování nebo další knihu autorky
Jediné co knihu trochu kazí jsou občasné překlepy ale to je jen kosmetická vada

26.01.2024 5 z 5

Zahrada mlčenlivých Zahrada mlčenlivých Věra Kadlecová

Většinou mě novodobý čeští autoři zklamou a knihy od nich jsou brak ale tato kniha je k přemýšlení s napínavým dějem vás vtáhne do děje a zjistíte že už chcete vědět jak to dopadne a přitom to do dokud nedočtete nevíte prvních 100 stran celkem nuda ale pak to opravdu stojí za to a další plus je že se odehrává v českých podmínkách určitě mám v plánu si od autorky přečíst něco dalšího tato autorka za mě umí psát

09.07.2022 5 z 5

Budeme mít doma spisovatele Budeme mít doma spisovatele Jaromír Žid

Tak za mě zklamání povídky mě bavily ale hlavní příběh strašný

20.02.2022 3 z 5

Hledá se hvězda Hledá se hvězda Lenka Brodecká

Pro mě zklamání nebo spíše jsem čekala více úplně jak fantasy pohádka mi to tedy nepřišlo ale rozuzlení příběhu bylo napínavé a i nečekané a ještě má kniha pěkné ilustrace

20.02.2022 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak jsem po dlouhé době četla něco pro oddech co mě opravdu mile překvapilo. Kniha byla velmi čtivá a dějově mě bavila

20.02.2022 5 z 5

Básničky z naší vesničky pro nejmenší dětičky Básničky z naší vesničky pro nejmenší dětičky Roman Babinec

Nádherné ilustrace jak pro kluky tak holčičky. Krátké krásně rýmované básničky jsou také skvělé čteme ji denně už asi měsíc a ještě mě ani básničky a ani ilustrace neomezený určitě doporučuji mít v dětské knihovničce a kéž by od autora byla další podobná ????

13.04.2021 5 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Mě se příběh líbil a byl čtivý i když odborně v knize věci nesedí ale není to přeci odborná literatura takže mi to nevadilo i když včely máme a kniha mě lákala hlavně názvem a obálkou. Doporučuji určitě za přečtení stojí a aspoň trochu čtenáři nastíní život včel a dění v úlu

Podivné přátelství Podivné přátelství Iveta Svobodová

Tak to bylo spíše asi fantasy s lovestory dohromady než detektivka ne, opravdu jsem se místy musela vážně smát a říkala jsem si zda to autorka opravdu myslí vážně ale tři hvězdičky dám za to jak jsem se u knihy smála nad nereálností

21.04.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mrazící příběh podle skutečné události, který mě oslovil, byl napsán skvěle, autorka umí psát i když vás při čtení mrazí. Určitě doporučuji

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Kniha mě oslovila hlavně po ilustrační stránce ale po přečtení mohu říct že jsem nadšená po dlouhé době kniha co mě bavila, byla čtivá, napínavá, fascinující. Mě se tento tip knih líbí, když si myslíte kdo je vrah a ejhle on je to někdo úplně jiný koho čtenář opravdu nečeká. Od autorky jsem nic jiného nečetla tudíž spojitosti nehledám a knihu určitě doporučuji tyto předělané pohádky jsou za mě super.

Jed pro kralevice Jed pro kralevice Jaromír Jindra

Knihu jsem dostala jako dárek a moc jsem od ní nečekala ale kniha mě velmi mile překvapila a určitě si přečtu i předchozí díly a doufám že bude i pokračování knihu mohu jedině doporučit

29.01.2020 5 z 5

Pouštní dívka Pouštní dívka Jonathan Lethem

Pro mě je tato kniha velké zklamání, velice jsem se těšila na skvělý děj plný vtipu a závěr nezasmála jsem se vůbec, chvilkami kniha nechutná a s hrdinkou se divím že někdo vydrží je to fakt šílená.

03.12.2019 2 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak jsem asi už na takové knihy stará ale toto tedy ne bylo to nudné v podstatě se nic moc nedělo a hrdinka směšná. Ale pro mladé slečny asi čtivé autorka píše jinak dobře čtivě

03.12.2019 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

No tak toto už autorka nemusela vůbec vydávat předchozí knihy super ale toto už je kniha navíc kdo nepřečte o nic nepřijde. Za mě velké zklamání

02.09.2019 2 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Kniha mě zaujala ani nevím proč ale četla se dobře i mě bavila za mě povedená kniha

02.09.2019 4 z 5

Ulovila jsem ho v buši Ulovila jsem ho v buši Halina Pawlowská

Je to oddechová kniha co mě neoslovila, ani nepobavila, čekala jsem více vtipu

02.09.2019 2 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Pro mě velké zklamání, sice tam pár vtipů bylo ale spíše se v tom jinak dobří autoři plácali až zoufale. Nedoporučuji

10.05.2019 2 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dlouho jsem se přemlouvala abych se do ní pustila a teď po dočtení jsem mile překvapená a budu shánět další díl. Kniha je čtivá, nemá hluchá místa, vtáhne do děje.

28.03.2019 4 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Skvělé drama určitě doporučuji přečíst je to klasika s velkým K

07.03.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé pokračování, kniha mě tentokrát bavila na začátku ale konec knihy "bitva" tak to pro mě bylo zklamání čekala jsem víc a vadilo mi i když je to blbé že vlastně všichni přežili a ještě mi vadily ty jejich vulgární gesta na to jsem byla v knize alergická

07.03.2019 5 z 5