Pebbles Pebbles komentáře u knih

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Pro mne velké zklamání - celý příběh jsem měla pocit, že čtu okopírovanou knihu Lionel Shriver Musíme si promluvit o Kevinovi, kdy jediný rozdíl mezi oběma příběhy je, že místo problémového syna se v příběhu objevuje problémová dcera.

05.06.2021 2 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Neuvěřitelně zajímavý a silný příběh, který mne ze začátku knihy neupoutal a já se poddávala obavám, že tentokrát jsem šlápla vedle. Ale pak se na scéně objevil Tyler a celý příběh jakoby se najednou proměnil. Dlouho jsem přemýšlela, jak bych vyjádřila ten pocit nad celým tím životním příběhem Tary. Pak jsem se dočetla na str. 193 a Tara to vyjádřila za mne...
"Začala jsem vnímat, jak nás utvářejí tradice, které nám někdo předal, tradice, kterých jsme si nebyli - buď záměrně, nebo neúmyslně - vědomi. Začínalo mi docházet, že jsme své hlasy propůjčili diskurzu, jehož jediným smyslem je druhé dehumanizovat a týrat, protože je snazší v takovém diskurzu pokračovat, protože udržení moci se vždy považuje za správný postup."

11.07.2020 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Ach, Clayi...

"Ale najednou nebylo nic dalšího, co bych mu mohl říct - protože tenhle kluk, a zároveň mužskej v tomhle domě, si konečně dovolil padnout - a já ho držel, jako lásku, v náruči."

16.04.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Chvíli mi trvalo než jsem si k Eleanor našla cestu – svým způsobem jsem čekala, až se dozvím, čím vlastně Eleanor „trpí“, ale potom už mi to bylo úplně jedno, protože jsem Eleanor začala obdivovat … obdivovat za to, jak dokáže být přirozeně svá a neřeší, co si o ní kdo myslí, zda se zařadila „do proudu“, zda nevybočuje z řady. Opravdu má můj obdiv a stejně tak má můj obdiv i Raymond, že Eleanor přijal takovou jaká je – přirozená.

12.03.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Delphine de Vigan dokáže napsat nádherné příběhy... Vděk je nádherný příběh o tom, jak důležité je poděkovat - z plného srdce poděkovat, správně poděkovat... a já děkuji, že jsem mohla se slzou v očích, prožít příběh Mišky, Marie a Jeroma.

15.02.2020 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Mám ráda knihy popisující "realitu", ale Třetí poločas mi nevyhověl. Asi jsem čekala úplně jiné zpracování, nesedl mi styl psaní ani postavy :( Ale jak se říká "tisíc lidí, tisíc chutí" - jinak by to byla nuda. Z mé strany "realitu" všedního života nejlépe zachycují knížky vydávané Odeonem.

19.06.2019 3 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Nejspíš se budu hodně dlouho vzpamatovávat z toho pocitu naprosté beznaděje, který mě provázel Eviným vyprávěním. Z mého pohledu vlastně jediná Eva Kevinovi rozuměla a nejspíš byla i jediná, kterou měl Kevin "rád" za to, že ho vlastně viděla... Skvělá kniha!!!

15.06.2019 5 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

"Co pořád máte s láskou a rozhodováním? Nechci být krutý, ale tohle je větší než nějaký románek. Měla celý život na to, aby ho Andremu dala, pokud to tak chtěla. Ale ta chvíle pominula. Co udělal Roy, aby si tohle zasloužil? Neudělal nic kromě toho, že byl černý muž na špatném místě ve špatnou chvíli. Tohle je jednoduché."

Jediné, co se mi v tuhle chvíli honí hlavou je to, jak bych se asi zachovala já sama, kdyby se mi něco takového stalo, protože během čtení jsem si prošla všemi možnými emocemi vůči trojúhelníku Roy-Celestial-Andre... a stále se v nich nevyznám.

08.05.2019 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tato knížka je mojí "osobní biblí" - čtu ji pravidelně každý rok ... a proč? Protože Paříž, protože haiku, protože filozofie, protože Japonsko, protože lidské povahy, protože letní déšť, protože úvahy, protože René a Paloma ... protože je to knížka, která souzní se mnou

22.01.2019 5 z 5

Jedz, modli sa a miluj Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbert

Poprvé jsem tuhle knížku odložila ... po roce jsem se k ní vrátila a najednou pochopila, proč mi napoprvé nevyhovovala a teď ke mě mluví - jiný čas, jiné nastavení, jiné zkušenosti ...

22.01.2019 4 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Dobro v tobě ... nádherný název knížky, i když příběhem o něco slabší než autorčina předchozí kniha Sonáta pro Miriam (podle mne, v tuto chvíli), ale opět se podivuji nad nádherným stylem psaní, kdy občas musím zalapat po dechu a říct si "takhle to taky cítím!!!" a navíc (za co moc děkuji) - jsem objevila Peace Piece

17.01.2019 5 z 5

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

Tahle kniha mě v táhla hned od prvních stránek ... zejména svou hloubkou, krásnými myšlenkami a stylem psaní. Ano, možná to není kniha pro každého, ale v určitou chvíli se každý nacházíme v jiném rozpoložení či životní situaci a mě tenhle příběh, postavy a styl psaní v současném rozpoložení vyloženě sednul.

15.01.2019 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Jsou knížky, na něž se vyloženě těšíte a po přečtění příjde zklamání. A pak jsou knížky, od kterých vůbec nic neočekáváte a dostanete všechno ... a Cvrčci dodali mé duši nový kousek identity - krásná kniha v nádherném českém překladu.

07.12.2018 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Hanya Yanagihara stvořila knihu, která je tak moc bolavá, ale přesto tak plná lásky. Je to kniha, která je tak dobrá, že ji vlastně ani nechcete číst, protože vás mrzí, jak rychle ji přečtěte. A když ji přečtěte, tak... slova budou v tu chvíli zbytečná, protože se snažíte pochopit. Pro mne jedna z nejlepších knížek.

05.07.2017 5 z 5