pdoubkova pdoubkova komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

průměrná povídka

18.03.2019 3 z 5

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

hrozne nezajimavy pribeh

07.03.2018 2 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

lehce predvidatelne, ale hezky pribeh

26.02.2018 3 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

v te knizce se vubec nic nestalo

26.02.2018 1 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

precteno jednim dechem, vsechny 3 dejove linky - unoskyne Kveta a postak BP, Vietnamka Hoang presazena v Praze i Japonka Akiko s rakovinou v USA, me uplne pohltily a horko tezko jsem se odtrhavala v pul druhy v noci, abych sla spat, takhle si predstavuju petihvezdickovou knihu, i kdyz ten konec byl takovej useklej, nijakej

01.01.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

proste ne, tak jsem se tesila, ale kdyz se 250 stranek vubec nic nedeje, postavy jsou do jedne tak strasne nesympaticke, chovaji se jak mimoni, tak to docitate jen silou vule, je vam skoro jedno, co se tam stalo, proste je to klasicka Moriarty, se vsim vsudy, uplne to vidim zfilmovane jako pokracovani Sedmilharek, takovych aktualnich temat, co se budou zenam libit a budou pokyvovat "ona je jako ja"...

a ten cesky nazev tomu dal korunu

29.12.2017 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

prvnich 200 stranek hrozna nuda, v dalsich 200 uz se zacalo neco konecne dit, poslednich 100 uz to byl stary dobry Adler Olsen, ale stejne, potrebovalo by to proskrtat, tak na pulku, na muj vkus uz to bylo prekombinovane, mozna vynechat tu nazi vlozku? ale po Marcovi a Nesmirnem si clovek trosku spravil chut

a chudak Rose, otevreny konec nahrava pokracovani v dalsim dile, no uvidime

07.11.2017 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu Lubomír Doležel

dobre mu tak...

05.08.2017 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

o stupen lepsi nez Babovky, ale stejne, nic extra to neni, opet roman pro zeny 30+, propletenec, kazdej s kazdym, ani jeden normalni vztah, postavy jsou tak strasne nesympaticky (vsechny, do jedne), ze vam asi tak po 50 strankach zacne bejt uplne jedno, kdo Misu postrelil, ptz si to krava zaslouzila, je znat, ze je Trestikova dlouho na matersky, jelikoz nikdo jiny nerozepise etudu s parkem v rohliku na celou stranku

cely koncept ze se preskakuje do minulosti a do soucasnosti a do minulosti a do soucasnosti a vlastne je to detektivka, tak trosku vysetrovani (policejni prace zabira asi 2 stranky, vic se dozvime o policajtce Serede a jejim hubnuti) na me spis pusobi dojmem, ze autorka psala, psala, ale uz se ji to nechtelo radit, davat dohromady, tak budeme delat, ze to tak chtela

22.07.2017 2 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

prvni zklamani od teto autorky, ale opet je to tim, ze nakladatelstvi vydava starsi kousky, kde je znat, ze to jeste neni ono (Udoli lisek, Zapomenute dite uplne nekde jinde), prumerna knizka, vic nez detektivka/thriller je to takovy roman pro zeny, jak pani je svedkem sebevrazdy mlade zeny, do toho se ji rozpadne manzelstvi a prvni nabrknuty chlap neni takovy, jaky se zda byt...

23.05.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

ten poslednich 30 stranek to jako vazne??! pokazilo mi to dojem z cele knihy, pusobi to na me jako hrozna splacanina...

opet si pan Nesbo si neco nastudoval, tentokrat vampyrismus+par psychologickejch triku a ted nas o tom 600 stranek bude poucovat

opet Harry Hole jako Harry Potter, vyvazne jako zazrakem uplne ze vseho, pan nesmrtelny, nezranitelny

**SPOILER ALERT**
ono kdyz je vrah odhalen 200 stranek pred koncem, tak je jasne, ze to asi nebude tak uplne, jak se zda a ze se jeste neco dozvime + ta scena s Trulsem, ja ho opravdu nemam rada, ale nad timhle jsem kroutila hlavou (uplne jsem si rikala "tak a ted ho urcite streli" a bum) + stejne tak nad hospitalizaci Rachel, ale at mame nejaky drama, prezije, neprezije, zhrouti se Harry? + a hlavne, ta zaverecna scena v aute, kde Harry taky pije krev (PROC PROC PROC?)

a otevreny konec? ne, diky (staci mi Kepler, jeste Nesbo s tim bude zacinat)

16.05.2017 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

velmi mile prekvapeni, ceska detektivka z oblasti Dolnich Vitkovic, rozpadajici se barak c.6 se sveraznymi obyvately a jeden zmizelej kluk, policajt, ktery se do baraku rovnou nastehuje, aby tomu prisel na kloub, bavilo me to moc, precteno za necele 3 hodiny, na prvotinu velice povedene

26.04.2017 5 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

ta anotace znela tak nadejne, ale samotna knizka o cestovani, ani o lasce skoro neni, spis je to takove vyliti autorcina srdicka, jaka byla chudinka, jak se prala s psychickou nemoci, sem tam troska filozofovani, poucek, nabozenstvi, ale stranky o ceste by se daly spocitat na prstech, o vztahu s Jeffem doted nevim, co si myslet, oba dva jsou to exoti, az nevim, ktery vic, trosku mi to pripomina, jak kdyby se na cestu vypravil Sheldon s Amy z TBBT, i kdyz ti by se v Athenach neptali, jak se dostat k Eiffelovce, zkratka Americani v Evrope, porad si myslim, ze to vsude prehani, ale oni asi takovi opravdu jsou...

14.04.2017 1 z 5

Romeo a Julie z Vysočan Romeo a Julie z Vysočan Vlasta Svobodová

socikovsky roman pro zeny, samy tajemnik, soudruh, bodra povaha, zkratka vse, na co byste nejradsi uz zapomneli

nejak nechapu, proc jsou spojene 2 povidky do jedne knihy, kdy jedna ma 180 stranek a druha 70 a proc Romeo a Julie z Vysocan, kdyz je to o lidech 40+ a nikdo z nich nebydli ve Vysocanech, tragicka laska no, kdyz si nekdo vezme sedmdesatnika a on prirozene umre? dalsi, ktera si nabrkne neznamyho chlapka z USA?

proc jsem si tohle vlastne chtela precist???

12.04.2017 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

jak uz tu bylo mnohokrat napsano, kniha je trosku kombinace A. Christie a 10 cernousku a Zabijaku od Adler Olsena, nic noveho, ale hlavne je to strasne splacane dohromady, naprosto zbytecne sceny (podezreni na teroristy, uprchlici, zachodky na parkovisti TIR, helikoptera, zas to Kepleri kosi ve velkym), Joona se lehce dostane z vezeni a vsechno je zase v pohode

pachatele vytipujete snadno, je to jedina osoba, o ktere se v prvni pulce knizky nic nedozvite, motiv tam je taky zminen, ale ja si to nejak nespojila, nevenovala tomu pozornost, Rex me sral, ale bylo mi jasny, jaky to dopadne...

hvezdicka navic za konec, uvidime v dalsim dile

10.03.2017 3 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

knizka do vlaku z knihovnicky na nadrazi - zklamani, necekala jsem mnoha, ale z tehle knizky jsou zajimave jen denikove zapisky na stranach 119-156, zbytek knizky je jen nesmyslny balast a to vyhozeni krecka a morcete z okna nepochopim, neodpustim

10.03.2017 odpad!

Cukr na nitku Cukr na nitku Jaroslava Vilemína Kadlasová

krasne vypraveni, vzpominani na rodinny zivot, zacatky vareni, knizka je doplnena recepty na takovou tu klasickou ceskou kuchyni, mne se to libilo moc, vzpomnela jsem si, jak jsme delaly s babickou domaci nudle atd.

15.01.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

s Bockem je to jak s louhovanim Pigi caje - prvni nalev usel, druhej nalev uz byl jen slaby odvar a treti uz je bida, nebyt sekce s tetickou tak to neni ani na tu jednu hvezdicku, humor tentokrat velice ojedinele, clovek aby jej hledal lupou, dej veskery zadny, nastesti je knizka opet tenounka, velkymi pismeny, takze za par hodin mate precteno

13.12.2016 1 z 5

Trojský lev - Ze zápisníku ředitele zoo Trojský lev - Ze zápisníku ředitele zoo Miroslav Bobek

jiz treti kniha sloupku od reditele prazske zoo, kratke, na stranku a pul dlouhe zapisky o zivote reditele zoo, vraceni Konu prevalskych, sbirani pohlednic, reakcni na aktualni otazky atd. doplnene o neco fotek

14.06.2016 4 z 5

Zmrzlina s příchutí záměru Zmrzlina s příchutí záměru Olga Path Štiplová

20leta holka prichazejici do Prahy, plna idealu a mladicke naivity se sveruje deniku se svymi pocity, milostnymi dobrodruzstvimi, starostmi ohledne hledani prace a bytu, je tam krasne videt ten vyvoj, promena v mladou zenu, ztrata iluzi

kniha obsahuje nekolik dobrych myslenek, vtipnym situaci, neuveritelnych momentu, ale 293 stranek je fakt moc, stacilo vyhodit nicim nezajimave clanky, zkratit basnicky atd., ktere jsem samou nudou po par radcich preskakovala, naopak ilustraci mohlo byt klidne vice

14.05.2016 3 z 5