pbrezinova16 pbrezinova16 komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

První přečtená knížka od paní Hanišový a pro mě mírné zklamání. Poslední dobou jsem si oblíbila knihy českých autorek, ale bohužel tato za mě nebyla tak čtivá. Příběh byl zajímavý, nicméně mě velmi rozčilovala hlavní postava. Nějak jsem si k ní nedokázala najít cestu a její chování mi přišlo až patologické (i s přihlédnutím k události, která ji postihla).

04.12.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tahle kniha ve mě zanechala velmi silnou, hořkou pachuť. Jak málo toho víme o lidech, vedle kterých žijeme a jak snadno nám život může zhořknout. A jak u některých knih prostě nedokážu pochopit a sžít se s hlavními postavami, tady to jde velmi snadno a byť zvenčí se může jejich charakter jevit všelijak, soucítíte s nimi a přejete jim, aby se vše dalo zase do pořádku.

04.12.2019 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Marta je divná. Ale která 19ti letá holka ne, že? Marta mi tedy příliš sympatická nebyla. Vlastně jsem měla dost často chuť vytáhnout jí z knížky a pořádně profackovat. Jenže myslím, že sluníčkových "hrdinek" je v knihovně už dost. A tohle je prostě... život. Nic víc, nic míň.

26.06.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Věřím, že na světě se děje spousta fyzikálních jevů, které lidská mysl není schopná pobrat, pochopit, popsat, vysvětlit. Cokoliv. Věřím, že se můžou dít klidně i na Tribeči. Nevěřím, že příběh je podle skutečné události.

Styl knihy byl zajímavý, ten bych hodnotila pozitivně, aspoň něco trošku jiného oproti běžné beletrii. Sprostá slova apod mi nevadila, naopak to přidalo alespoň trošku na autentičnosti. Co mi naopak vadilo, bylo neustálé omílání, jak nejsou žádné důkazy, jak je jen na čtenáři, zda tomu uvěří nebo ne, že je jasný že to může vypadat příliš nereálně a bla bla... To mě otravovalo dost. A taky prvních 250 stránek, kde se stále jen nakousávalo o čem vlastně příběh bude, ale nedělo se vůbec nic, kniha se jen táhla a táhla...

Někde ke konci knihy jsem ji odložila a šla venčit psa. A pro jistotu si sebou vzala baterku a ano, slyšela jsem všude podezřelé zvuky :) A to byl asi nejsilnější prožitek z knihy. Posledních pár stránek mi vzalo jakoukoliv iluzi o tom, že bych se měla bát jet na výlet na Tribeč.

08.06.2018

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

U bábovek jsem měla podobné pocity jako u "Osmičky". Ze začátku super, čtivá kniha, v polovině to začínalo ztrácet tempo a ke konci už jen takové mixle v pixle, aby to teda dotáhla do konce... Styl psaní autorky se mi moc líbí, opravdu dobře se čte, je vtipná, sarkatstická, ironická... za to bychom měli dvě hvězdičky, další dvě za to, že to není přeslazená romanťárna... Pro někoho depresivní, pro mě tak akorát... :)

03.04.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Chtěla jsem si přečíst něco od Třeštíkový a Osmička byla v regálu hned na očích. Popravdě jsem netušila o čem kniha je, když jsem jí poprvé otevřela. Nevím, čím to bylo, ale z nějakého důvodu jsem knihu nemohla odložit, dokud jsem jí prostě nedočetla. Ze začátku jsem si říkala wow, no super. Děj, zápletka, všechno zajímavé. Jak ubíhaly stránky, atmosféra řídla, až jsem dospěla do stádia, kdy mi bylo v podstatě jedno, jak to dopadne. S postavami jsem ztratila veškeré pouto, prostě mě už ani nezajímaly. Co se autorce nedá upřít, je, že píše opravdu zajímavě. Člověka to chytne, v podstatě zvítězí forma nad obsahem.

18.01.2018 4 z 5

Zajímavá myšlenka, nápad... ovšem místy mi to přišlo dost nedotažený, jakoby si autor ukousl větší sousto než byl schopný zpracovat. Postrádala jsem jakékoliv napětí, vtáhnutí do děje. Nevím jestli to bylo knihou samotnou nebo špatným překladem.

18.01.2018 2 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Vážně? To mělo být jako padesát odstínů čehosi v rádoby filozofické omáčce? Ze začátku jsem si říkala, že je hlavní postava kráva, pak jsem jí začala nesnášet, nakonec mi jí bylo jen líto. Konec knihy jsem už přeskakovala řádky. Jinak mám Coelha ráda, ale tohle bylo naprosto zbytečný.

06.09.2017 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Sbírka milých, usměvných fejetonů, ze kterých je cítit hereččino charisma a energie. Ke konci se kniha už může zdát zdlouhavá a stále dokola o tomtéž. Ideální čtení na deku k vodě...

22.08.2017 3 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

S Robertem jsem se seznámila teprve nedávno. A to prostřednictvím audioknihy "Všechno, co opravdu potřebuju znát...". Přiznám se, že na tu knížku jsem se dlouho těšila, ale nějak mi nesedl ten styl. Říkala jsem si, že to asi bude tím, jak je to namluvené. A pak jsem vzala do ruky poprask. První historka byla velmi milá a mě velmi blízká. A potom zase ten styl... po půlce knihy mi historky začali připadat zábavnější (možná za to mohlo i to víno), je to prostě taková milá relaxační knížka. Nic víc, nic míň.

21.08.2017 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Přiznám se, že v celé sérii byla místa, která jsem chtěla přeskočit, místa, kdy jsem si říkala "ať už to mám sakra za sebou". Já i celý to zatracený ka-tet. Ale tohle je příběh, který je sice místy zdlouhavý, ale jakmile naskočíte na to kolo (protože to přesně ka je, že?), točíte se a už máte smůlu. Musíte dojít až do konce. Nevím jaký drogy při psaní King užíval, ale za tohle stojí každá stránka z těch x tisíc. Tohle je prostě něco víc, než neobyčejný příběh z knížky.

07.08.2017 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Za mě nejlepší kniha z celé série (alespoň doposud). Svět se hnul, blíží se ke konci spolu s Rolandem a jeho ka-tet. Nalezené odpovědi na nevyslovené otázky. Prolínající se (ne)lidské osudy - příběhy, setkávájící se v jednom konečném světě. Těším se na velké finále a říkám díky.

08.06.2017 5 z 5