pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Někdy se to táhlo a trošku nudilo ale celkově to je povedená a zajímavá knížka. Rozdělil jsem si ji pomyslně na 3 části, přičemž první je na 4 hvězdy, druhá na 3 a poslední zas na 4 - tudíž průměr jsou 4 a takto hodnotím :)

16.04.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Souhlasím s komentářem Kopretiny - nic, co bychom se nedozvěděli v předešlých knihách autorky, sáhodlouze zpytující se příběh jedné ženy v obecných informacích o KLDR.

05.04.2024 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Naprosto krásná knížka, ve které naleznete od každého žánru trochu. Naprosto mě strhl a upoutal příběh a postavy. Výborně vykreslený svět Ameriky té doby, zvyky, mluva a prostě vše co má Mistr v malíku ;) Zase jsem byl smutný že už je konec. Na efekt motýlích křídel věřím.

03.04.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Příjemná změna prostředí a fantasticky vykreslený záporák. Děj ubíhá pěkným tempem, zvraty a napětí jsou dávkovány tak, aby udržely čtenáře u knížky až do konce.

20.02.2024 5 z 5

Pan Mareš mě dostal svým charakterem. Tak upřímný, cílevědomý a zásadový člověk, který se nenechá dobou a lidmi zkazit - to je krásné. Talentovaný ve své práci, no prostě dítě štěstěny.

07.01.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Napínavé, mrazivé... přesně ta třešnička co od Mistra očekávám.

26.12.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Kotletu mam strašně rád, ale tohle teda nebyl vůbec můj šálek čaje. Uchopit to jinak, vynechat sáhodlouhé rejpání v nezajímavé historii postav, samá cikánka Jana a samej novinář - ničím nezajímavé postavy :/ Nebavilo mě to. Hvězdy dávám za originální nápad sudet a za jméno Kotleta.

19.12.2023 2 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Pro mě unikátní vhled do tvorby tohoto autora. Krásně vymyšlené postavy, velmi autentické prostředí paroplavby - přímo to na mě dejchlo tou atmosférou starý, otrokářský a surový Ameriky ;)

08.12.2023 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Ale jo, to mě bavilo. Místy dost napínavé ;)

08.12.2023 4 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Perfektní zpracování příběhu i ilustrací. Myslím, že komiksové nakladatelství Joea Hilla bude bezvýhradně konkurovat světové špičce. Uvěřitelné pocity z kreseb, vygradované napětí, sympatická hlavní postava a plno bad-ass záporáků. Taková nadprůměrná "pohádka" pro dospělé. SKVĚLÉ

23.09.2023 5 z 5

Bizarropolis Bizarropolis * antologie

Neotřelé, nápadité a taky domácí tvorba. Moc mi to sedlo :)

20.09.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jak píše Ester, konce kapitol vás nenechají zavřít knížku. Odsejpá to a je to až úchylně poutavý. Největší úchylismus je teda to provedení vražd no, ale to je na tom také to zajímavé.

23.08.2023 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

To mě sedlo jak prdel na hrnec... hluboké myšlenky, pěkný příběh, akční i poučné :)

20.08.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Perfektně napsáno, nápaditý příběh a dost napínavé pasáže... baví mě to moc! A způsob provedení vražd, to je masakr.

13.08.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Přečteno za 3 dny, perfektní napětí, logické úvahy Huntera spád a rozuzlení - to vše dohromady tvoří bezvadnou knížku ;)

31.07.2023 5 z 5

Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech Radkin Honzák

Velmi si vážím práce kolegy Honzáka, je to velmi sečtělý a životem zkušený muž. Jeho přístup je založen na ověřených zkušenostech a hlavně na SELSKÉM ROZUMU! Trošku se bojím dnešních trendů moderní doby - až tací, jako Honzákové nebudou radit a dělat osvětu, tak to bude teprve oříšek jak přežít - a to nejenom léčení ;)

19.06.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Masakr, já vůbec nevím, co k tomu říct. Měl jsem až nepopsatelný svíravý pocity při tom čtení čeho všeho je lidská osoba schopna.

14.06.2023 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

No jako... to je těžký. Hilla mám strašně rád a potatil se - to ne že ne! Ohnivý muž měl sakra potenciál, originální a poutavá zápletka, po Covidu další sranec na obzoru, dobře vykreslené postavy - ale po začátku mě ty táborový intriky přestaly bavit a dloooouho jsem tu knížku louskal (měsíc?). Hasič, Harper a Allie ty mě chytli za čtenářské srdéčko a konec ten byl vynikající. Jen škoda že prostřední část knihy tak trošku vychladla. Nároky na Joea mám veliký a proto 3 z 5.

08.06.2023 3 z 5

Konzultant Konzultant Bentley Little

Přesně jako knihomolka v komentáři, také jsem se s B. Littlem setkal poprvé u knihy Společenství a moc mě to bavilo. Konzultant mě taky bavil, bylo to zajímavé, napínavé a s originálním nápadem :)

15.04.2023 5 z 5

Černobylský deník - Zápisky stalkera Černobylský deník - Zápisky stalkera Richard Ritchie Šmíd (p)

To byla jízda, dechberoucí fotky a celkově ta atmosféra , miluju toto téma :O V předprodeji i s podpisem a mapou :)

11.04.2023 5 z 5