PAZATT PAZATT komentáře u knih

Rodina Rodina Marcela Remeňová

Okey...
Musím uznat, že na tak mladou autorku je to podivuhodný výkon. Předešlá i tato kniha jsou poměrně dlouhé, a dokonce dávají i docela smysl. Ale bohužel... Celá ta série je slabá. Hodně slabá.

Lea je totální a nefalšovaná Mary Sue s nulovým charakterem. V jedničce, která byla psána zhruba stejným stylem jako moje slohovky ze základky (extrémní popis prostředí, samozřejmě nesmí chybět luxusní byt, několik smrtelných nehod, přehnaně moc jmen - ti ostatní agenti z CWS-, nerozvinutý příběh, atd...), byla až moc normální holka, která se rychle propracovala na jednu z nejkvalitnějších špionek... No nic, tohle je o trojce.

Dovolte mi představit vám Leu Layerovou, alias princeznu Keiru, královnu všech Mary Sue. Jedna z mála vydaných Mary Sue, mimochodem. Její veličenstvo princezna je prastarou magickou bytostí, oplývající nepředstavitelnou silou, vlastnící legendární předměty; ředitelkou celosvětové tajné organizace CWS a to v pouhých dvaceti letech; s rozenými vůdčími schopnostmi; dělající věci, co nikdo jiný nedokáže.

Prostě a jednoduše, slabota. Tady v Čechách jsou z toho všichni úplně paf. To byste se divili, lidičky, jak by vám to zkritizovali v cizině, kdyby to tam vyšlo.

19.01.2017 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Ach. Moji. Bohové! To bylo to, co mi proběhlo hlavou, když jsem se dozvěděla, že má tohle vyjít. Percy Jackson a Bohové Olympu jsou moje nejmilovanější série a teď jsem dostala možnost vrátit se do toho světa zpět! Jakmile kniha vyšla, hned jsem si jí koupila. Ale mám trochu smíšené pocity.

Jako Apollón byl úžasný - vtipně chvástavý, ale pochopil svoje chyby, co udělal, když byl bůh a hrozně jsem si ho prostě zamilovala. Percy- ani se nezmiňovat =D Stačí, že tam byl a už jsem byla v sedmém nebi. A Nico a Will! Aww :3 (Ale pusu si dát mohli... Snad příště =D) Přišlo mi ohromné, že vlastně válku s Kronem a Gaiou podporovali... a jaj, žádné spoilery =D No prostě to bylo vážně překvapující.
Ale na druhou stranu mi přišlo divné, že se všechno odehrávalo v lese Tábora polokrevných. A ti ____, které nechci zmiňovat, mi nepřišli moc jako nestvůry. Nevím no, prostě to bylo celé takové trochu divné. Snad se to příště zlepší =D Ale určitě úžasná kniha ;)

24.11.2016 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Mechanický princ rozhodně nezklamal! Ale jsem hrozně rozpolcená mezi Jemem a Willem :/ Koukám, že většina je pro Willa, ale já tak miluju Jema! Už mám doma i třetí díl, ale ono je to tak smutný :D

19.11.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Cassandra mě znovu dostala. Sice jsem se na začátku trošku nudila, ale jsem moc ráda, že jsem knihu neodložila! Naprosto úžasný příběh, stejně jako Nástroje smrti. A narozdíl od většiny, jak tak koukám, jsem v týmu Jema. Já ho zbožňuju :3

06.11.2016 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Trošku dost spoilerů =D

No, na tohle jsem se moc těšila. První díl se mi ohromně líbil a hned jak tohle vyšlo, šla jsem si to koupit... A upřímně, vyhozené skoro čtyři stovky.

Já nevím... Četlo se mi to hrozně špatně. Připadalo mi, že se všichni k Mare obracejí zády - jako jasně, motto téhle knihy je 'Každý může zradit', ale už to trochu přehánějí, podle mě. Co ta její rodina? Ti její bratři jsou zfanatizovaní či co?

A Shade? Já byla na konci jedničky tak ráda, že žije! A teď tohle... Ta scéna na tržišti, jak ho Mare opustila, mi jí totálně znechutila. Prostě, podle mě má každý správný hlavní hrdina tohohle žánru zachraňovat lidi okolo, kruci, a ne sebe! Už ta věta na začátku, něco jako 'jsem cennější než obyčení vojáci, musí padnou ve jménu války...' atd, bla bla bla... Ano, ve skutečném světě to tak funguje. Nikdo se neohlíží na obyčejné vojáky. Ale čekala jsem, že se za ně postaví. Že bude Mare bojovat po jejich boku. A čeho jsem se dočkala? Ano, správně, trochu si pobrečela nad osudem Rudých a pak tra la la, šupem do ponorky.

Navíc se mi zdálo, že všechny jen využívá. Hlavně chudáka Cala. Zhroutil se mu svět a ona s ním pořád manipuluje, aby s nimi zůstal. Prostě, Mare je pro mě nesympatická hrdinka, sobecká, naivní, manipulátorská. A ještě mi vadilo, jak pořád říká 'Hej, jsem bohyně blesku a jsem lepší než vy! Nic mě nemůže zastavit!'

A dokonce jsem si nenašla skoro ani jednu jedinou oblíbenou postavu. Mám docela ráda Kilorna, kterého chudáka Mare pořád odhání. A moje oblíbená postava byl Maven - než se z něj tedy stal psychopat.

Zkrátka, je to jen můj osobní názor, někomu se to může líbit, ale podle mě je to deprimující, bez emotivní kniha.

14.10.2016

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Když jsem četla Fangirl, hrozně mě bavili ty vsuvky o Simonovi a Bazovi. Jelikož má ráda slash a Harry Pottera, přišlo mi tohle úplně skvělé. No a co, že je to podobné. Hrozně jsem si jejich příběh chtěla přečíst a když to vyšlo, málem jsem omdlela štěstím =D Narazila jsem na to úplnou náhodou v knihkupectví, měli jediný výtisk a úplně jsem tam začala jančit, až mě museli kamarádky odtáhnout. Prostě, je to úžasná knížka a navíc je od Rainbow, takže to nemůžete nepřečíst ^^

09.10.2016 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Skvělá kniha na léto ;) Jelikož miluju roadtripy, tahle kniha mě hrozně bavila. Akorát ne mi líto Luciena =D

30.08.2016 4 z 5

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

Včelí lid byl ještě lepší než první díl a já si nemám na co stěžovat. Jelikož už mám rozečtenou trojku, tak jsem půlku prázdin strávila s Leou, Harrym, Benem, Layerovými, Larou a zbytkem postav a vůbec toho nelituju =D

25.08.2016

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Knihy mě zaujala žlutým pruhem a svou cenou. Rozhodně nelituju jejího přečtení! Sice bylo trochu obtížné sledovat, kdo v které kapitole zrovna vypráví, ale dalo se to. Dokonce mě inspirovala k napsání vlastní knihy, když může vydat třináctka... Doporučuju =D

08.08.2016

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Nad touto knihou jsem dlouho váhala, přišla mi taková deprimující, po přečtení už nechápu proč vlastně. A jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla! Kniha je velmi originální a ať si říká (a píše) kdo chce, co chce, není jako ostatní knihy pro teenagery. Je to prostě o holce, která chce přežít ve světě, kde je jiná, podřadná a opovrhovaná. Která je výjimečná a statečná... Párkrát mi dokonce ukápla slzička, což se mi moc často nestává. Vřele doporučuju! =D

08.08.2016