Pavouček2 Pavouček2 komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že mi chyběl hlas Kristýny Kociánové, už mi nějak k tý Klevisový patří. Jinak za mě opět dobrá detektivečka, poklidná, vesnická, nic přehnaného. Těším se na další.

10.04.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Opět velmi dobrá čtivá kniha, tedy až na ten konec, taky mi k tomu moc nepasoval. Jinak moc se mi líbí pohledy z různých stran aktérů a to období mě hodně vtáhlo do svého dětství a plno věcí se mi hodně oživilo.

10.04.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Zkusila jsem prvních cca 20 stránek, protože obálka a anotace mě pěkně navnadili. Pak jsem jí zahodila. Ty prapodivná přirovnání, jak v Příběhu slunečnice, tohle fakt nedávám. Pak jsem si zde přečetla komentáře, ne ty pějící ódy a měla jsem jasno, sbohem.

19.03.2024

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Konečně něco taky z po války... je to čtivý ale za mě by to mohlo být o dost podrobnější, ten jejich život, vztah s holčičkou..

19.03.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Noo, hnus. Teda ne kniha, ale příběh. Na konci jsem teda už nevěděla, kdo byla Blanka a musela jsem si jí na začátku dovyhledat o koho šlo a následnej dozvuk z hnusnýho"Lesa" byl zase o něco větší. Knihu jsem poslechla jako audioknihu, moc hezky načtenou a když jsem nakoukla do knihy, byla jsem ráda, protože to písmo mi nějakým způsobem vadilo na čtení. Ale jinak klobouk dolů před autorkou, že se do takového tématu dala.

04.03.2024 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Čtivý i když vlastně smutný příběh... za mě by to mohlo být i víc podrobnější :-)

29.01.2024 4 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Když během čtení víte, že cca 70% je na základě skutečnosti.... brr, jsem ráda, že jsem z Čech. A jsem moc ráda, že to p. Hindráková napsala s dobrý koncem, trochu to tu hrůzu otupilo.

24.01.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Rozhodně čtivý a zajímavý, ale chování ženy-mamky-manželky mi nesedlo, i když jsme cca ve stejném věku.

09.12.2023 3 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Dobrý a zajímavý to bylo :-)

09.08.2023 3 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Tenhle díl mě bavil víc než první :-)

09.08.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Autorku mám fakt ráda, ale tuto knihu už podruhé číst nebudu. Hodně se ztotožňuju s komentářem od grimik, hlavně toto: Na relativně málo stránkách je zde prostě od všeho trochu a přitom nic, nic zapamatovatelného. Guláš, který ale nikdo nezamíchal...

27.06.2023 2 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Poslechnuto jako audiokniha, čte Jakub Saic a moc se mi k tomu hodil. Bavilo mě to a vždy jsem se těšila na další poslouchání. Rozhodně to budu doporučovat dál a vyzkouším další dílka tohoto autora :-)

13.06.2023 4 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Čte se dobře, bavilo mě to, ALE! I když je to tlustá kniha, málo jsem se vžívala do postav, jejich život, vztahy.. by mohlo být za mě podrobnější :-D

06.06.2023 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Zajímavé, čtivé ale konec soudního procesu mě teda naštval. Taky nechápu, že když už si autorka dala tak záležet na celém soudním procesu, že konec vyřeší takto. I by mě fakt zajímal pohled poroty..

26.04.2023 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Super. Jako Mareš i Hecl. Musím říct, že tahle trojka rozhovorů jsou opravdu čtivý, zajímavý a určitě vím, že si je někdy s chutí přečtu, nebo i poslechnu moooc ráda :-) A doufám, že si pan Moravec zase vybere nějakou zajímavou osubu na knižní rozhovor :-)

11.04.2023 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Velmi smutný příběh, kord když člověk ví, že tyhle věci se hodně stávají... Ale jak zde někde bylo psáno, také mi přišlo, že autorka moc tlačí na citlivou stránku aby se co nejvíc brečelo. Chyběl mi víc popsán reálný život, ne jen hezké, nebo smutné okamžiky a hlavně to jak si furt říkají jeden druhýmu jak je skvělý, chápající, milující... toho je tam prostě až až a to mi ubíralo na realné představivosti.

27.03.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Za mě dobrý, bavilo mě to. Jestli se k tomu někdy znovu vrátím, vím že to vezmu obráceně, nejdřív část 2. :-)

16.03.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Za mě plný počet. Stejně jako Vrány, malá útlá kniha, kterou dočtete a nezapomenete na ní, přemýšlíte o ní... s Jaroslavem jsem vlastně soucítila, bylo mi ho strašně líto, nechce být takový, naštěstí nic neudělal.... strašně by mě zajímalo třeba pokračování, odhodlal by se k léčbě? Zůstane ve své milované zahradě?? Jak půjde jeho život dál??

02.02.2023 5 z 5

Stejně jako Mluví k vám kapitán, i tohle bylo super. Zajímavý, čtivý, poučný. Ještě mi chybí Beneš :-)

25.01.2023 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Poslechnuto jako audiokniha a oproti předešlému dílu, tenhle mě bavil od začátku do konce :)

06.12.2022 4 z 5