Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Opět výborně popsaná fantazie. Napínavé a zajímavé. Ačkoliv tuto literaturu prakticky nečtu, musím ocenit ohromnou představivost autora. Těším se na poslední díl.

24.03.2024 4 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Vždy je mi líto, když dávám nízká hodnocení. Bohužel ale i zde se musím přiklonit k nízkému hodnocení čtenářů. Vlastně vůbec nic se nedělo, děj neslaný nemastný, zkrátka nic moc. Duchařské linka tomu také nepomohla. Čekala jsem úplně něco jiného už podle názvu. A konec opravdu nijaký.

22.03.2024 1 z 5

Zátoka Zátoka Kate Rhodes

Bohužel, kniha mě příliš nezaujala. Zřejmě už opravdu nejsem na detektivky tohoto typu. Ani zápletka nebyla nic zvláštního. Očekávala jsem zřejmě víc. Ale posuďte sami.

19.03.2024 2 z 5

Odložené dítě Odložené dítě Jess Ryder

Jedním slovem vynikající kniha! Člověka samozřejmě napadá, jak by na takové zjištění reagoval sám, manžel Tom - jak jen to napsat slušně – hrozný člověk. Ten mi šel na nervy. Chování Erin v mládí bylo samozřejmě naprosto zničující. Ale během čtení jsem uvažovala o tom všem zase z jiného úhlu pohledu a reakce rodiny mi přišla dost přehnaná. Dokonce jsem byla v závěru i překvapená, jak to vlastně bylo. Takže rozhodně doporučuji! Posuďte sami.

18.03.2024 5 z 5

Návrat do Watersbridge Návrat do Watersbridge James Scott

No, jsem ráda, že mám dočteno. Stává se, že knihu odložím, tuto jsem se dočetla, ale musím říct pravdu – nelíbila se mi. Nedá se nic dělat. Mám ráda knihy, které jsou formou vyprávění, což zde bylo, ale děj není nic moc, prostě mě to nezaujalo. Samozřejmě toho, kdo hledá temný, syrový příběh plný smutných osudů, bude možná spokojen. Ne, že bych právě tyto příběhy už kdysi nečetla, ale tady to prostě nestačilo na pořádné zaujmutí. Budete muset posoudit sami.

15.03.2024 1 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Naprosto skvělá a perfektní kniha, od které se nedá odejít, jak je napínavá a zajímavá. A to jsem jich už přečetla spoustu! Rozhodně mě štvala drzost hlavních hrdinů, nesympatičtí byli tak, že jim vše člověk až přál. :-) Určitě si nenechte knihu ujít!

11.03.2024 5 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Steve Robinson

Moje první kniha od tohoto autora. Četla se dobře. Nenáročné čtení, připadalo mi to spíš jako historická červená knihovna pro ženy. Což nečtu. Ale zde byla linka z dávné doby, lehce a čtivě napsáno, takže jsem ji zhltla za den. Konec přitvrdil a i překvapil. Pokud hledáte něco podobného, doporučuji.

08.03.2024 3 z 5

Pravda a lži Pravda a lži Caroline Mitchell

Výborná kniha, líbila se mi stejně jako autorčina první. Má napětí, spád, zajímavý děj a konec je překvapující. Také mě překvapilo, že podstatná věc se i zde vyjevila úplně na začátku a z této informace se vychází dále. Určitě doporučuji a těším se na další knihu.

07.03.2024 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Mě se kniha velice líbila. Velmi dobře se mi četla. Prostě mi téma sedlo. A hlavně se mi líbilo, že jsem pořád nemohla přijít na to, kdo je ten opravdový cvok. Já doporučuji.

06.03.2024 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Hromsky dobrá kniha! Tak komplikované, propracované, napínavé a originální – to už je opravdu kumšt napsat. A navíc sympatičtí vyšetřovatelé. Zvláštní, jak může nepříjemný a excentrický Sneijder přírůst k srdci. Rozhodně všem doporučuji!

03.03.2024 5 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Kniha se četla poměrně dobře, ale nic, na co bych si po čase vzpomněla a co by mě nějak extra zaujalo. Spíš jsem už něco podobného někdy četla. Oceňuji v určitých chvílích humorné podání. Žádný extra zvrat se ale bohužel nekonal.

29.02.2024 2 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Jako otevření nové série to bylo celkem dobré, ale nic moc se zde nedělo, nijak zvlášť mě děj nezaujal. Necháme se překvapit pokračováním.

26.02.2024 2 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Bohužel, tento díl se mi příliš nelíbil. V prvé řadě mě zarazily na začátku podivné rozhovory, až jsem si říkala, je to možné? Dále mi začíná jít Lottie poněkud na nervy a hlavně zde bylo příliš mnoho postav, které byly velice propletené, opět bych řekla, že až moc. A tím, že toho bylo tolik, nebylo vše úplně vysvětlené. V sérii budu pokračovat, ale už s menším nadšením. Tuto knihu jsem sehnala až nyní, takže jsem četla další díl série, takže tuším. Přesto jsem zvědavá jak to bude dál, takže uvidíme. :-)

23.02.2024 2 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Vynikající. Opravdu moc mě to bavilo. Možná ještě lepší než předchozí díly. A ačkoli tento žánr vůbec nečtu, jsem nadšená. Protože jsem nezjišťovala, o čem kniha bude, možná o to víc mě bavila. Určitě všem doporučuji!

21.02.2024 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Jan Opatřil

Bohužel, já nadšená nejsem, povídky mi připadají hodně jednoduché. Jen výjimečně se mi stává, že vím, jak příběh dopadne a zde jsem to věděla vždy. Ale není to můj obvyklý výběr, ke knize jsem se dostala náhodou přes dceřinu školní četbu. A řekla jsem si, že si knihu přečtu, ale není to můj šálek kávy.

19.02.2024 1 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Knihu jsem četla velmi dávno, ale vybavuji si, že má dost drsné téma. Právě jsem dočetla druhý díl. Ta je také napsaná určitě dobře, ale na nepříjemné, syrové téma.

19.02.2024 3 z 5

Svině Svině Carl-Johan Vallgren

Drsná kniha, nepříjemné téma. Napsaná je určitě dobře, pokud tohle oceníte. Úplně mi nesedla, četla jsem před dávnou dobou první díl, chtěla jsem tedy i druhý díl.

19.02.2024 3 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Výborně, zajímavě, jednoduše a poutavě napsaná kniha. Fajn pokračování, těším se na další díl.

16.02.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Opět výborná a napínavá detektivka. Ale také hodně komplikovaná, má poměrně velké množství postav, které jsou hodně propletené a člověk se musí soustředit na děj. Milovníkům detektivek doporučuji.

12.02.2024 4 z 5

Všechna ta krev, co nás spojuje Všechna ta krev, co nás spojuje Camilla Bruce

Velmi jsem se na tu knihu těšila, protože první autorčina kniha byla prostě naprosto skvělá. Tato se mi líbila trochu méně, ale jsem spokojená. Posuďte sami.

09.02.2024 3 z 5