Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Mě se kniha líbila velice. Ohromně dobře se mi četla, krátké kapitoly k tomu napomáhaly, je velmi napínavá, líbí se mi prostředí a minulost místa, kde se kniha odehrává. Určitě doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Výborně a napínavě napsaná detektivka.
Opravdu hodně se tam toho stalo.
Velmi propracované, komplikované.
Mátlo mě, jak je to s těmi tlouštíky.
A také množství zavražděných je velké.
Prostě složité vyšetřování.
A pravda, životy zúčastněných nejsou příliš radostné, spíš osamělé.
Autorka píše moc dobře, je moje oblíbená.

20.01.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Napínavá detektivka, která se velice dobře čte. Autorku mám moc ráda. Doporučuji!

19.01.2024 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Bohužel, tentokrát jsem zklamaná. Do čtení jsem se musela velice nutit a vlastně jsem četla, jen abych zjistila, jak Margot prokletí zruší a jak vše dopadne. Kniha se mi zdála příliš zdlouhavá, popisná, což mám jindy velmi ráda. Kdyby byla poloviční, bylo by to nejlepší.
Bohužel se v ní vlastně vůbec nic nedělo.

14.01.2024 2 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Bohužel, nedočteno.
Takové utahané.
Nějak mě kniha nezaujala.

09.01.2024 1 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Naprosto fantasticky napsaná kniha!
Čte se úplně sama, člověk hltá stránku za stránkou a za dva dny je hotovo.
Děj, se kterým jsem se zatím nesetkala, výborný sloh, napínavá i dojemná kniha - nedá se odtrhnout.
Zaslouží si rozhodně plný počet bodů.
V knihovně jsem na ni padla náhodou a měla jsem šťastnou ruku - rozhodně doporučuji všem milovníkům tohoto žánru!

07.01.2024 5 z 5

Tichá podnájemnice Tichá podnájemnice Michallon Clémence

Bohužel, musím poněkud snížit dobré hodnocení knihy.
Je rozhodně psaná moderně, střídají se vypravěči, což mám ráda.
Ale zápletka je dost běžná, četla jsem pár knih na toto téma a jednání hrdinky poněkud dost nepochopitelné.
Co mi ale opravdu nevyhovuje, je styl psaní z pohledu “vyjdeš před dům a dáš se do běhu, pro příklad - nevím, jak se tento styl nazývá.
Což je ovšem jen můj názor.

04.01.2024 2 z 5

Běh o život Běh o život Tess Gerritsen

Tak nějak nedočteno, mám tu spoustu jiných knih, které mě více lákají. Je poznat, že je to dříve napsaná kniha, teď autorka píše opravdu jinak. Děj od první stránky doslova fičí, ale zápletka mi připadá trošku přehnaná. Hlavně mi ale vadí, že mi to připadá jako červená knihovna.

02.01.2024

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Moc pěkná, dobře, napínavě, citlivě a dojemně napsaná kniha!
Velmi dobře se četla, konec jsem nečekala ani trochu.
Rozhodně doporučuji a věřím, že si od autorky ještě něco přečtu.

31.12.2023 5 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

No, jak koukám níže, vlna pobouření. :-)
To je trošku úsměvné, knihy jsou opravdu přeci jenom různého žánru.
Ne každému ale vše sedí, to chápu.

Popravdě, jsem uvažovala, zda chápu dobře, co čtu. Pak jsem pochopila, že ano, že děj skutečně takový bude.
Rozhodně zvláštní a těžko představitelné, ale kniha se mi velice dobře četla, velmi mě zajímalo, co bude dál, takže jsem úplně spokojená.

Ale nedá se říct, že by obsahovala hromadu nechutností, jak se píše níže – tyto momenty nejsou vybarvené nějak detailně, takže až tak hrozivě nepohoršují, než si uvědomíte, jaké jsou v podstatě.

Navíc je popsána rozervaná stránka dívek, takže je to zajímavý a jiný pohled, než by se mohlo na první pohled zdát.
Nemůžu sice říct, že bych jejich pocity a důvody zcela chápala – jako že bych se do nich vcítila, ale jak říkám, kniha mě velice bavila a doporučuji.
Třeba ji vezmete takto podobně nebo se vám prostě nebude líbit vůbec, ale zkuste to.
Prostě zase něco úplně jiného ke čtení.

28.12.2023 4 z 5

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

No, dočteno s nepříjemným pocitem.
Smutná kniha z exotického prostředí, o kterém nejsem zvyklá číst.
Nepříjemný, smutný a dojemně tragický příběh, který nepostrádá určitou nechutnost.
Bohužel, nějak podobně si to v Kolumbii představuji, takže příběhu věřím.
Jak bylo zmíněno mnohokrát výše, četla se dost špatně, jména - úplné neštěstí.
Také zvláštní styl vyprávění poněkud plete.
Prostě zkušenost, ale ráda se pustím zase do něčeho jiného.

25.12.2023 2 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Je pravda, že mě kniha velmi bavila, moc dobře se mi četla, je velmi napínavá a člověka ohromně zajímá, jak to je, co za vším stojí - až je najednou závěr.
No a ten je právě tak nabitý dějem a vysvětlováním, jak vše bylo - že se mi zdá, že to bylo až příliš a bezmála bych se v ději skoro ztratila, jak je pestrý.
Nicméně kniha je určitě dobrá a propracovaná, doporučuji.

23.12.2023 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Ano, také jsem knihu s podobným tématem četla před nějakou dobou a byla rovněž skvělá. /viz. Pert níže/.
Nicméně i tato je velice zdařilá, ohromně dobře se čte, je napínavá, samozřejmě kolikrát jde vše člověku úplně na nervy.
Obálka je také velice pěkná a nápaditá.
Jsem spokojená. Určitě doporučuji.

21.12.2023 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Původně jsem se domnívala, že zde budu číst o autismu.
Není to tak úplně.
Nečekala jsem, že za zajímavou obálkou najdu Knihu.

Jsem v rozpacích, jak popsat dojemnou pravdivost, napětí i vtip.
Jak je možné, že i když si vychutnávám co nejpomaleji každé slovo, letí to tak, že už nemám, co číst!?
A nestačí, že čtu extrémně zajímavý příběh Sally, ještě se objeví další zajímavá linka, nechci prozrazovat víc. Takže tím je příběh ještě více strhující.

A jak je možné, že teď mám navíc strašný pocit, že žádná další kniha nebude takhle dobrá?

Čtenářům, kteří se číst teprve chystají, závidím - je totiž fantastická..

19.12.2023 5 z 5

Podnikavá dívka Podnikavá dívka Ruth Warburton

Fantastické čtení.
Moc se mi kniha líbila, četla se hrozně dobře a úplně sama, dva dny a bylo, bohužel, po ní.
Je ohromně napínavá, téma mě bavilo, prostředí se mi líbilo - zkrátka mohu jen doporučit.
Navíc, když jsem si říkala, aha, tak tahle to je - omyl a úplně jinak. Takže taky fajn.
Tuhle autorku mám prostě ráda!

18.12.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Opět zajímavý a příjemně vyprávěný příběh. Zprvu taková normální záležitost, ale posléze se velmi zajímavě vyvine. Tuto sérii mám ráda. Těším se na další díl.

15.12.2023 5 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Bohužel až tak nadšená nejsem. Zřejmě mi příliš nevyhovuje styl – žádné kapitoly, rozděleno pouze odstavci, kdo vlastně vypráví.
Rozhodně jsem byla hodně zvědavá, kdo je vlastně ten zloch, který otravuje Imogen, to zjistíme až opravdu na konci. Kdo je ten parádní psychopat.
Zápletka je ale zajímavá a překvapivá. Nabitý napětím je hlavně konec. Ale i celkově je kniha napínavá. To se nedá popřít. Na čtení se ale musíme asi trošku více soustředit. Je hodně komplikovaná.
Takže práce na ní musela být celkem složitá, vzhledem k tomu, jak je zpracovaná.
Ale budu se těšit na další dílo této autorky.

13.12.2023 2 z 5

Zlomení lidé Zlomení lidé Leah Konen

Tak tohle se mi opravdu nelíbilo. Od půlky knihy už jsem jenom přeskákala do konce, neměla jsem náladu to číst dál. Šlo mi na nervy více věcí – doslova pitomé chování Lucy, ačkoli sice prý týraná, dobře, ale její nesmyslná fixace na lidi, které ani nezná a nechá se zaplést do stupidního plánuAch jo. Na jednu stranu celkem mazaná a protřelá holka, jak zjistíme a uvrtá se takového plánu. Pokud budete mít pocit, že tušíte, jak to je, tak se nepletete. Takové mlácení prázdné slámy. A konec to taky nevylepšil. Bohužel, nedoporučuji.

11.12.2023 odpad!

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Opravdu hodně zajímavá kniha, řekla bych, že skoro psychologický román.
V každém případě je to velmi složitá věc popsaná podrobně z více stran a z více hledisek účastníků.
A navíc velmi napínavě, člověk se dohaduje, jak to vlastně bylo a kolikrát i buší srdce při čtení takovýchto nepříjemných situací. Asi v první třetině jsem už měla hodně intenzivní pocit, že musím vědět, jak to vlastně je.
Téma bylo pro mě dost příšerné, možná víc než všelijaké vraždy, o kterých jsem již četla.
Vzhledem k tomu, že jsem matka a navíc dětí ve stejném věku jako v knize. Rozhodně velice zajímavá kniha, která svádí k mnoha úvahám. Doporučuji.

09.12.2023 5 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

No, to bylo tedy zajímavé, ale neveselé čtení. Ohromná posedlost. Nicméně velmi dobře popsané, psychologické, obsahuje spoustu myšlenek, napsaných pocitů. Rozhodně mě zajímalo, jak vše dopadne, závěr mě nezklamal.

05.12.2023 3 z 5