Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Jako otevření nové série to bylo celkem dobré, ale nic moc se zde nedělo, nijak zvlášť mě děj nezaujal. Necháme se překvapit pokračováním.

26.02.2024 2 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Bohužel, tento díl se mi příliš nelíbil. V prvé řadě mě zarazily na začátku podivné rozhovory, až jsem si říkala, je to možné? Dále mi začíná jít Lottie poněkud na nervy a hlavně zde bylo příliš mnoho postav, které byly velice propletené, opět bych řekla, že až moc. A tím, že toho bylo tolik, nebylo vše úplně vysvětlené. V sérii budu pokračovat, ale už s menším nadšením. Tuto knihu jsem sehnala až nyní, takže jsem četla další díl série, takže tuším. Přesto jsem zvědavá jak to bude dál, takže uvidíme. :-)

23.02.2024 2 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Vynikající. Opravdu moc mě to bavilo. Možná ještě lepší než předchozí díly. A ačkoli tento žánr vůbec nečtu, jsem nadšená. Protože jsem nezjišťovala, o čem kniha bude, možná o to víc mě bavila. Určitě všem doporučuji!

21.02.2024 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Jan Opatřil

Bohužel, já nadšená nejsem, povídky mi připadají hodně jednoduché. Jen výjimečně se mi stává, že vím, jak příběh dopadne a zde jsem to věděla vždy. Ale není to můj obvyklý výběr, ke knize jsem se dostala náhodou přes dceřinu školní četbu. A řekla jsem si, že si knihu přečtu, ale není to můj šálek kávy.

19.02.2024 1 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Knihu jsem četla velmi dávno, ale vybavuji si, že má dost drsné téma. Právě jsem dočetla druhý díl. Ta je také napsaná určitě dobře, ale na nepříjemné, syrové téma.

19.02.2024 3 z 5

Svině Svině Carl-Johan Vallgren

Drsná kniha, nepříjemné téma. Napsaná je určitě dobře, pokud tohle oceníte. Úplně mi nesedla, četla jsem před dávnou dobou první díl, chtěla jsem tedy i druhý díl.

19.02.2024 3 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Výborně, zajímavě, jednoduše a poutavě napsaná kniha. Fajn pokračování, těším se na další díl.

16.02.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Opět výborná a napínavá detektivka. Ale také hodně komplikovaná, má poměrně velké množství postav, které jsou hodně propletené a člověk se musí soustředit na děj. Milovníkům detektivek doporučuji.

12.02.2024 4 z 5

Všechna ta krev, co nás spojuje Všechna ta krev, co nás spojuje Camilla Bruce

Velmi jsem se na tu knihu těšila, protože první autorčina kniha byla prostě naprosto skvělá. Tato se mi líbila trochu méně, ale jsem spokojená. Posuďte sami.

09.02.2024 3 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Nějak mě to nebavilo. Myslím, že je to detektivka a ne thriller. U detektivek mě nebaví sáhodlouhé popisy vyšetřování a rozhovory policistů. Námět nebyl špatný, ale přečetla jsem knihu do půlky a pak už jsem přeskákala na konec, prostě mě opustil zájem číst ji dál. Možná taková návnada, že si přečteme opravdu drsné způsoby vraha, ale to nějak nestačí. Možná kdybych neměla jiné, lepší knihy. Ale domnívám se, že pro milovníky detektivek to bude fajn čtení.

06.02.2024 1 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Tento žánr opravdu nečtu. Nicméně kniha se mi dostala do rukou, řekla jsem si, že to zkusím a dobře jsem udělala. Čte se velice dobře, napínavá je až hrůza, skutečně zvláštní námět - jsem moc spokojená. Určitě doporučuji.

05.02.2024 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Začátek knihy mě velmi zaujal, četla se mi dobře, protože autorčiny knihy mám moc ráda.
Jenže zhruba v poslední třetině knihy už moje pozornost polevila, děj se mi velice táhnul, zkrátka mě čtení doslova nebavilo. Kniha by měla mít méně stránek. Takhle se vše dokola omílalo a podobné rozhovory opakovaly. Tudíž jsem zbytek knihy přeskákala, abych zjistila vraha. Samozřejmě překvapení. Ale jak říkám, celkově mě kniha nenadchla.

03.02.2024 2 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Výborná kniha. Hodnocení přidávám po delší době, co jsem ji četla. Ale z mých poznámek vidím, že se mi velmi líbila.

01.02.2024 5 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Tak to byla super knížka. Spousta zvratů, napětí a překvapení. Člověka úplně vytáčelo chování některých matek děvčat. To rozhodně. Také jednání manžela hlavní hrdinky bylo zvláštní a udržovalo v napětí, co že za ním je-poměrně strohé řešení. Příběh okořeněný i soudním případem. Kniha se dobře čte. A konec - ten určitě nečeká nikdo. Bod navíc. Určitě doporučuji.

01.02.2024 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Tak jako u předešlé knihy této autorky jsem si říkala, že mi jaksi vadí úvodní linka – u té první to byl alkoholismus.
Ale doufala jsem, že tu prvotní nechuť, stejně tak jako prve, přebije zajímavý děj.
Bohužel nyní tomu tak úplně nebylo, kniha mě nijak zvlášť nenadchla.
V prvé řadě mi byla velice nesympatická ukňouraná hlavní hodinka.
Ale autorka píše dobře.
Další knihu si ráda přečtu.
Jen tohle nebylo až tak skvělé. Nicméně myšlenka není úplně marná. Takže posuďte sami.

31.01.2024 2 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Neskutečně dobře, napínavě, propracovaně, poučně, citlivě a dojemně napsaná kniha.
Zbytečné cokoliv dále něco dodávat, musíte si ji přečíst sami!

28.01.2024 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Opět jsem měla štěstí na výběr knihy, a to zcela namátkou – která se mi velice dobře četla, je napínavá, na ohromně zajímavé téma, bohužel i značně citlivé. Hlavně je také dojemně napsaná. Určitě doporučuji k přečtení.

26.01.2024 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Kniha si v žádném případě nezaslouží nízké hodnocení.
Je prostě výborná, skvěle napsaná.
Ze začátku jsem měla pocit, že mi bude vadit stálé téma alkoholu a také ano.
Jenže to napětí, čtivost knihy, to, jak musíte se zaujetím stránky stále dál obracet - to, jak je kniha poučná, dojemná a silná, až vás to dovede až k slzám na závěr. to vše z ní dělá skvělé čtení.
Není příliš obsáhlá, zabere třeba dva dny, nač vše přehánět a protahovat. Když je řečeno podstatné.
Rozhodně doporučuji.

23.01.2024 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Mě se kniha líbila velice. Ohromně dobře se mi četla, krátké kapitoly k tomu napomáhaly, je velmi napínavá, líbí se mi prostředí a minulost místa, kde se kniha odehrává. Určitě doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Výborně a napínavě napsaná detektivka.
Opravdu hodně se tam toho stalo.
Velmi propracované, komplikované.
Mátlo mě, jak je to s těmi tlouštíky.
A také množství zavražděných je velké.
Prostě složité vyšetřování.
A pravda, životy zúčastněných nejsou příliš radostné, spíš osamělé.
Autorka píše moc dobře, je moje oblíbená.

20.01.2024 4 z 5