Pavlikruza Pavlikruza komentáře u knih

Holcroftova úmluva Holcroftova úmluva Robert Ludlum

Strhující příběh, který měl pro mě samotného nečekaný konec

19.08.2013

Conan a údolí bohů Conan a údolí bohů Břetislav Čenda

Trochu mi přijde ten konec poněkud podivný, ale jinak celý obsah tak nějak ušel

01.06.2013

Plán Ikaros Plán Ikaros Robert Ludlum

¨Přijde mi, že tato knížka má neskutečně moc dialogů . Ze začátku ten děj je celkem plynulý, potom už to není ono

17.03.2013

Rhinemannova výměna Rhinemannova výměna Robert Ludlum

Jestli Klausova amnestie je považována za velezradu, tak bych chtěl vědět, jak by považovali současníci toto

09.03.2013

Moskevský vektor Moskevský vektor Robert Ludlum

Trochu mi dělaly problémy zapamatovat si jména všech osob, kteří se tam vyskytovali, ale to bych označil za jediný mínus této knížky. Ovšem příběh zajímavý a jak to Castilla nandal Dudarevovi, to nemělo chybu :)

13.01.2013

Orel Deváté legie Orel Deváté legie Rosemary Sutcliff

Tato kniha je spíše pro děti, ale výprava za standartou je celkem zajímavá

07.01.2013

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Tuto knihu bych spíše doporučoval těm lidem, kteří jsou věřící, protože mně samotného výňatky z Bible nesedí. Každopádně popis boje "Hercula" s býkem s přivázanou ženou byl fantastický :)

07.01.2013

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Tato knížka mě vůbec nezaujala. Moc dlouhé dialogy jsou přednější jak samotný děj. Konec, kdy Brian zemřel jakoby boží vůlí se mi zdál trochu divný, jsem si myslel, že v romanticky laděném středověkém příběhu by i oslabený hrdina mohl porazit silnějšího protivníka. S námahou jsem si to přečetl a pokud takto píše Walter každou knížku, tak raději od něj již nechci nic číst

Conan a smaragdový lotos Conan a smaragdový lotos John C. Hocking

Úplně moje první přečtená kniha o Conanovi. Od té doby mám přečteno celkem 55 knih a můžu vřele doporučit :)

06.01.2013

Conan a dvanáct bran pekla Conan a dvanáct bran pekla Thorleif Larssen (p)

V této knize bylo snad nejvíce bojování ze všech knih, které jsem si přečetl o Conanovi :)

Conan a Bílý bůh běsů Conan a Bílý bůh běsů Sean A. Moore

Toto se mi líbí na příbězích o barbaru Conanovi nejvíc - bojování proti přesile, z níž vyjde jako vítěz, nebojí se ničeho, prostě hrdina jak se patří :)

Arktická mise Arktická mise Robert Ludlum

na tuto knihu jsem narazil v Tescu v době, kdy jsem měl zoufalou chvilku, protože jsem neměl co číst. A musím říct, že jsem udělal dobře, že jsem si tu knížku vzal. Atomová bobma na Aljašce, jak překvapivé. A jak píše pamica - taktéž první knížka od ROberta Ludluma

Conan. Hodina draka Conan. Hodina draka Robert Ervin Howard

Mám přečteno celkem 55 knih o barbaru Conanovi, ale jako jedna z mála mi přišla naprosto strhující. Sice bych trochu očekával rozepsání toho děje, ale i přesto to je nejlepší knížka, co se mi dostala do ruky :)