Pavla Macková Pavla Macková komentáře u knih

Můj Everest Můj Everest Jim Davidson

Na počátku knihy to byl trochu "americký " styl. Ale následný popis výstupu na Everest v roce 2017 je pěkně popsán do všech detailů. Určitě to ocení čtenáři, kteří v této oblasti hor byli. Autor neskrývá svůj strach, své vnitřní pocity. Výstupem si plní svůj životní sen.

26.02.2024 5 z 5

Mezipřistání Mezipřistání Matěj Hořava (p)

Dalo mi to trochu práce knihu dočíst. Občas jsem se ztratila v příběhu. Někdy se to tak stane, že se autor s čtenářem nepotká.

02.02.2022 2 z 5

Kniha stojí určitě za přečtení. Člověk se tak dozví, co stojí za tim "pozlátkem". Obyčejní lidé, kteří žijí v nelidských podmínkách ve zvláštní společnosti. A tak si pokladám otázku. Proč? Ale to je k diskuzi na jiném místě.

02.12.2021 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Zajímavě napsaný příběh. Kniha měla spád. Jen ke konci mi to už přišlo poněkud natahované. Otevřený konec, také dobré. Sugar určitě vstupuje čtenáři do života. Jak se asi má ….?

10.01.2020 4 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Kromě pár nepresnostī je to určitě zajímavý příběh.

20.12.2019 4 z 5

Nejslabší kniha, kterou jsem od autora četla. Tyto země mají určitě co nabídnout, tradici, kulturu, přírodu, … Škoda, že se tomu autor více nevěnoval. Příběhy z popíjení alkoholu byly zbytečné a únavné.

19.08.2019 2 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Po přečtení předchozích dvou knih se tato kniha těžce hodnotí. Kniha ale nedosahuje kvalit předchozích děl - jak příběhem, tak zpracováním.

28.12.2014 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Výborně napsaný příběh. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Autor věrohodně popisuje život z pohledu dvou afghánských žen. Místy se člověk neubrání slzám....

20.07.2014 5 z 5

Osudová hora. Nanga Parbat – bratrova smrt a samota. Osudová hora. Nanga Parbat – bratrova smrt a samota. Reinhold Messner

Při čtení jsem viděla všechno před sebou. Chvílemi mi šel mráz po zádech nejen z toho, co se odehrávalo, ale i z té popisované zimy. Krásné, ikdyž smutné čtení.

27.02.2014 5 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Zábavné líčení života pana Hubálka protkávají příběhy vrahů, osob stojících na pokraji společnosti. Autor nechá čtenáře nahlédnout i do některých kauz spojených s jmény našich politiků. Své si zde najdou i laici, které zajímá psychologie. Knihu vřele doporučuji.

03.01.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dobré čtení. Snad se příběh může odehrát i ve skutečnosti. Závěr má rychlý spád. Určitě stojí za přečtení.

28.02.2012 5 z 5