pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Mně se kniha teda moc líbila. Zajímavý námět, velmi neotřelý, děj ubíhal rychle, rozuzlení překvapující. Čtení jsem si užila. Nebyla to nějaká vysoká škola thrillerová, ale velmi jsem o tom stěžejním tématu přemýšlela a neustále o tom s někým musela diskutovat. Dávám plusový bod za ty retrospektivní kapitoly.

05.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tušila jsem, že to bude pohodová kniha na odreagování s předvídatelným dějem, ale obří čtivostí. To jsem přesně dostala, takže zklamaná nejsem, je pravda, že předchozí knihy, hlavně Nevítaný host, se mi líbily víc, ale bylo to fajn počtení na zabití volného času.

12.06.2021 3 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Musím se připojit k ostatním, podle anotace jsem se na knihu těšila, ale ve výsledku mě tolik nebavila, není to téma, co si chcete přečíst s kávou v nedělní odpoledne, navíc tato kniha konkrétně byla velmi nudná, nemastná neslaná.

24.05.2021 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Co napsat, slyšela jsem na ní jak úžasná hodnocení, tak i hodně kritická. Já tento typ knih moc nečtu, světovou beletrii s motivačními texty a rozebírající duši člověka, ale tady nechyběl i příběh, možná proto se mi tak líbila. Dostala jsem klasický příběh, ale přečetla si i zajímavé myšlenky, žádné hlubokomyslné rozebrání duše člověka, ala filozofujeme na 500 stranách o ničem, ale milé, možná trošku klišoidní motta, která jsem ale v tu chvíli ocenila. Nad mnoha z nich jsem se i pozastavila a četla je neustále dokola.

Bylo to krátké, milé, zábavné, poučné, že si říkáte ano tohle jsem přesně já, tohle dělám a nechci. Mně v mém rozpoložení to opravdu velmi bodlo a myslím, že si ji přečtu ještě několikrát.

24.05.2021 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky. Byla rozhodně zajímavá, k zamyšlení, byla překvapivá a o mnoho věcech jsem přemýšlela, ale v daný moment ke mně nepromluvila tak, jak jsem čekala, něco mi tam v danou chvíli chybělo, neříkám vůbec, že je špatná, jen pro mě v této době byla vzdálená, nedotkla se mě jako autorovy ostatní knihy.

24.05.2021 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Četla jsem ji jako první, jen tak na rychlé odreagování, ale vlastně i když jsem neznala celé to prostředí a postavy, tak se mi hodně líbila. Ač to bylo klišé, tak velmi dobře napsané klišé a trošku mě mrzelo, že to bylo tak krátké a Jamie byl aaa :D

03.04.2021 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Vidíte knihu, tolik vás nezaujme obálka, říkáte si hm asi další autobiografický příběh, přečtete si anotaci a najednou se vám něco usadí v hlavě. Knihu potom vidíte všude a neustále a když se k tomu přidá vysoké hodnocení, koupíte si ji jako eknihu a následně ji chcete mít i v papírové podobě. Ano, má hodně stran, ale ty utíkají jako mraky na obloze (jak poetické). Ano, trávíte nad knihou každý volný čas, protože nedokážete přestat číst. Ano, už od začátku cítíte, že to nebude žádný ... a všichni žili šťastně až do smrti, ale stejně musíte číst dál.

Kniha je výborně napsaná, obsahuje ale i tolik nových informací, které vám otevřou obzory, hlavní hrdiny si zamilujete, prožíváte s nimi váš běžný život, usmíváte se nad tou velkou láskou a přátelstvím, nad nadějí, která vždy někde na konci na každého čeká, brečíte nad zacházením lidmi v koncentračních táborech, nad nespravedlností a ztrátou přátel, říkáte si ty jo chci si hned teď obstarat pilotní průkaz a taky něco dokázat, být tak odvážná jak tyhle ženy.

Musím vám říct, že kniha ale přináší i negativa, protože hooodně dlouho budete chodit a mít v hlavě jen ji, je to návykové a nedokážete myslet na nic jiného. Nádherná osudová kniha, kterou si přečtu ještě minimálně jednou.

29.03.2021 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

No co na to napsat. První kniha od této autorky, první kniha s takovým tématem, po dlouhé době první knihy, u které jsem nechtěla, aby skončila. Nejsem už úplně cílová skupina, ale každá holka, co miluje, ať jí je 15 nebo 35 se v té knize najde. V současné době jsem si prošla jedním nepěkným zamilovaným příběhem, a proto když jsem četla anotaci a první větu v knize, věděla jsem, že to potřebuju a měla jsem pravdu. Je to tak hezké, upřímné, bolestivé, ale zároveň je v knize velké poslání a ta naděje, že se dá zvládnout vše, že jsme odvážné každý den.

Takže najednou se z románku pro dívky vyklubal krásný příběh, který ve mně zanechal hrozně moc, nad některými úryvky jsem seděla a četla si je znovu a znovu a skutečně se zamyslela, jak se dá jedna situace vyložit dvěma různými pohledy, té šťastné zamilované, co přehlíží svůj instinkt a varovné signály a té, která si najednou uvědomí, že hele ale tohle nechci, tohle bylo špatně, přesto té holce můžete říkat cokoliv, dokud sama k tomu prozření nedojde a možná tohle je jedna z knih, která by někomu mohla hodně pomoct!

Myslím, že se ke knížce ještě vrátím, není to totiž vůbec příběh pro dívky, je to opravdu pro každou ženu, která kdy otevřela své srdce a milovala, kohokoliv, jakkoliv, kdykoliv!

14.03.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Seděla jsem doma a měla chuť na něco jiného než fantasy a detektivky, které běžně čtu. Uviděla jsem tuhle knihu a začala ji číst, aniž bych o ní cokoliv věděla, ale potřebovala jsem v mé současné situaci něco podobného. Čtení mě okamžitě pohltilo a četla jsem po dlouhé době až do ranních hodin. Byl to nádherný příběh, kde se smutek mísí s radostí a vy se v jednu chvíli nekontrolovatelně usmíváte a vzápětí brečíte jak malá holka. Jsem celkem realista a pragmatik a nic moc mě nerozbrečí, ale tady se to povedlo, bylo to smutné a kruté, ale zároveň krásné a dávající naději, že je potřeba žít přítomností, užívat si jí, ale zároveň se radovat z minulosti, radovat se z maličkostí a z toho, co máme a být vděční, jaké lidi kolem sebe máme.

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za krátkou dobu, nedá se jí upřít obrovská originalita, nic podobného jsem nečetla ani o tom neslyšela. Autor to měl velmi dobře promyšlené, celá kniha byla čtivá, jednotlivé postavy zajímavé, akorát ubírám hvězdičku za to, že jsem opravdu velmi brzy tuhle síť rozpletla a přišla na to, kdo by mohli být pachatelé. Ale příběh je natolik originální, že ho moc doporučuji!

08.03.2021 4 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tento díl ze série byl poněkud slabší, jak už zde bylo zmíněno, tak příběh postrádal něco víc. Autorovy předchozí tituly zaměřené na mystickou, náboženskou tématiku byly výborné, tento nebyl špatný, ale nedosahoval kvalit dílů předchozích, ale i tak se jedná o velmi dobrou detektivku.

08.03.2021 4 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Další ze série, která se mi také líbila, možná o maličko míň, než knihy předchozí, ale měla vše, co má správná detektivka mít. Příběh, zápletku, akci, byla trošku surovější a hlavně se mi líbí prolínání i osobního života a samotné osobnosti komisařky.

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Prečtená za pár hodin, krasojízda pana autora pokračuje :)

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tuhle knihu buď milujete nebo vůbec, já rozhodně spadám do té první kategorie. Je to sladké, čtivé, vánoční čtení, kde nechybí vánoční klišé, světýlka, první láska, knihy, protiklady, nepochopení, ale hlavně spousta krásných myšlenek. Zamilovala jsem se do té knihy, do příběhu a alespoň na pár chvil bych se chtěla ocitnout v tom starém zaprášeném knihkupectví a najít svého Dashe.

01.12.2020 5 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Byla to taková krásná čtivě napsaná jednohubka, která mi trošku připomínala Kavárnu v Kodani. Bylo to romantické, pohodové a do tohoto období naprosto se hodící :)

01.12.2020 5 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Tak já nevím, já tyhle románky ala, Nejhezčí kluk na světě se zamiloval do dívky Ty jsi jiná než ostatní, mám fakt ráda! Ale tohle bylo rychlé, všechno šup šup, vidí se, hned jdou tam a pak jdou tam a je konec knihy. Ano, četlo se to hezky a byly tam vtipné pasáže i hezké pasáže, ale Lanczová to pro mě není :)

26.11.2020 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Byla to skvělá kniha! Jela jsem autobusem domů z práce a měla po ruce tuto knihu, tak jsem ji vzala naslepo na milost, to jsem ale netušila na jakou jízdu se vydávám. Bylo to záhadné, zamotané, zajímavé, zvrácené a ano uvědomuju si, že jsem použila samá slova začínající na Z, ale když to bylo tak zatraceně dobré, že už mám na cestě všechny díly a těším se na další příběhy a taky jsem velmi zvědavá i na vývoj soukromého života hlavní postavy, což se mi nestává skoro nikdy.

26.11.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha se četla hezky a velmi rychle. Námět byl zajímavý, přesto se lišila od dalších titulů od autorky. Knize chyběl moment překvapení, už od počátku bylo jasné, co se tam stane, co se tam děje, nicméně čtivost ta knize ubraná nebyla :)

07.11.2020 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Tento díl se bohužel tolik už nepovedl, dost se to vleklo a bylo to zbytečně natahované, čtivost zase nechyběla, ale něco tomu chybělo oproti předchozím dílům.

22.10.2020 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Tento díl byl z celé série asi nejlepší, stále přetrvávala divnost a zvrácenost, ale opět se příběh nějak vyvíjel a čtivost byla maximální.

22.10.2020 5 z 5