pavelkraus pavelkraus komentáře u knih

Velké dobrodružství malého dráčka Velké dobrodružství malého dráčka Petra Martišková

Krásný příběh, krásná souvětí a hezká čeština. Parádně se mi to s mým šestiletým synem četlo. Kniha má vynikající ilustrace a moc nás bavila. Určitě se k ní ještě vrátíme.

09.06.2022

Odyssea - Odysseova dobrodružství Odyssea - Odysseova dobrodružství Stelio Martelli

Čteme z toho s mým pětiletým synem. Moc pěkně napsané, ale vzhlekem k věku synka musím občas pohotově vynechat/upravit věci jako sežrání pár lidí kyklopem, abych nevyvolával noční můry. Nicméně to je parádní kniha i pro mladší čtenáře.

17.08.2020

Slovník antické kultury Slovník antické kultury Radislav Hošek

Velice ucelené, neuvěřitelně podrobné - neustále je co číst, kdykoliv jej otevřu. Jak tu už píše @miklaras, tak už to asi nikdo nepřekoná. Doporučuji všem co se antiku zajímají...

17.08.2020

Od pohádky k pohádce Od pohádky k pohádce Irena Kaftanová

Moc se nám líbí, pohádky jsou i poučné.

25.01.2020 4 z 5

Eda a Ferda Eda a Ferda Irena Kaftanová

Milé a velmi oblíbené u mého čtyřletého kluka - už to čteme poněkolikáté. :)

25.01.2020 4 z 5

Půjdeme si pro pohádku Půjdeme si pro pohádku Eduard Petiška

Krásná čeština, hezky se to čte a je to roztomilé. Mladej u toho usne do 5ti minut. :D Příběhy jsou pro něho poutavé...

14.12.2019 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Večerníček? Prosím, ale tahle mimořádně odpudivá slátanina prošpikovaná bohem, ohořelými koťaty a dialogy že by jeden zvracel, se u nás už číst nikdy nebude. Každá druhá věta začíná písmenem A.... Neuvěřitelně dementní češina. Pan Karafiát asi něco hulil. Jsme s naším 4letým klukem v půlce a mám chuť tu knihu pohodit někam ke svozu odpadu. Naštěstí mi má fantazie a pohotovost dovolí Pánybohy vynechávat a mrtvá koťata nechat raději na louce si hrát. Jinak bych pak v noci chodil utišovat plačící dítě z nočním můr. Díky pane Karafiáte, ale od Vás si už nikdy nic nepřečtu. Knihu založíme někam hodně hluboko. Zlatej Neználek! :)

27.11.2019 1 z 5

Skřítkové z Kamenné Hůrky Skřítkové z Kamenné Hůrky Irena Kaftanová

Už to čtu mému tříletému synovi podruhé, moc se mu líbí a mě vlastně také. Hezky se to čte, příběhy jsou pěkné. Škoda, že není delší, za dva večery jsme ji slupli jako malinu. ;-)

24.02.2019 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Sice je tam všechno družstevní, ale dítě to vnímá jinak a tak jsme ji s mým tříletým synem zhltli za dva večery.

14.02.2019

Je to téměř dvacet let co jsem ji četl a už tenkrát jsem se díky ní rozhodl přebudovat svůj postoj k lidem, k přátelům. Dnes mohu říct, že to mělo pozitivní efekt, knihu a její myšlenky mohu s klidem doporučit.

26.11.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

V době, kdy chce Karla Šlechtová zavést na školách předmět o vlastenectví - Bez kompromisu zařadit do povinné literatury! Díky Erikovi za tuto knihu.

25.03.2018

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Neuvěřitelně hnusná realita. :(

25.03.2018 5 z 5

Mistrovské dílo Mistrovské dílo Émile Zola

Drsné, zanechalo to ve mě silný zážitek. Skoro bych rád zapomněl abych mohl přečíst znova - snad se k tomu po letech zase vrátím.

20.03.2018

Invaze Invaze Stanisław Lem

První povídka mě uchvátila, nic podobného jsem ještě nikdy nečetl. Ostatní už jsou slabší, ale né všechny...

20.03.2018 2 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Mohlo by se zdát, že jsem unáhledý v soudu,
leč verše Manon navždy za nejlepší míti budu.

19.03.2018 5 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Grokuji, že toto je moje vůbec nejoblíbenější kniha od R.A.Heinleina a pozdravuji všechny své vodní bratry.

07.06.2017 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Velmi milá kniha ke které jsem se už několikrát vrátil a s gustem ji zhlt.

07.06.2017