pavel7249 pavel7249 komentáře u knih

Hnízdo ďábla Hnízdo ďábla Terry Goodkind

naučit se zacházet s nožem stejně jako Kate jenom díky tréninku z hotelového pokoje, to bych chtěl taky :)

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Modrá sféra byla moje druhá "deaverovka" a orptoti té první (Hodinář) nebyl tak naplněna zvraty, na druhou stranu příběh ze zajímavého prostředí, i když ta it mluva mi chvílema dělala značné problémy, nicméně jsem se něco zajímavého dozvěděl (na druhou stranu knížka z roku 2001 co se týče je už poněkud zastaralá)

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Hodinář byla první knížka od Deavera, takže jsem neměl nikterak vysoká očekávaní, avšak po přečtení jsem mile překvapen a určitě si nějaké další knížky přečtu. Samé zvraty a ten konec byl neskutečný :)

Důstojník a špeh Důstojník a špeh Robert Harris

V podobě Dreyfusově aféry se můžeme najít i dnes. Oslavujeme "Esterhazy" - tedy padouchy a skutečné hrdiny "Dreyfuse" necháme padnout a ještě do nich kopeme.
Než jsem si knížku koupil, tak jsem jenom tušil, že nějaká Dreyfusova aféra byla. Ale celá kniha mě naštvala nehorázným způsobem, hlavně směrem k armádě Třetí republiky (koneckonců francouzská armáda nevynikala nikterak oslnivě).

29.09.2016

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Na celé knížce mě štval moc "rozevlátý" příběh, který se táhl. Avšak konec přebyl všechny mé rozpaky. Avšak ten konec byl nějak rychle odbitý, čekal jsem trochu více vysvětlení té události v pokoji.

22.08.2016

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Ten, kdo chce hned v první větě znát vraha, bude zklamán.
Ten, kdo chce vědět, kdo je dobrý a kdo zlý, ten bude také zklamán.

I takto by se dala charakterizovat tato knížka. Přes všechny zvraty, které se udály na konci knížky, jsem byl chvílemi zmaten a ztracen, ale jakmile jsem se chytil, tak jsem si knížku zamiloval. Ač nemám rád podrobné popisování sebevraždy, tak jsem se dnes překonal a přečetl si to.

16.08.2016

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Možná byl špatný překlad, ale každopádně celá kniha byla naprosto o ničem, v podstatě se dalo říct, že žádný "boj" nebyl, ale točilo se to jenom kolem lásky dvou lidí. Jednou on jí chtěl, pak nechtěl, pak zase chtěl a to samé ona

06.08.2016

Power play - Nátlaková hra Power play - Nátlaková hra Joseph Finder

Na tuto knížku jsem narazil, když jsem se šel podívat do knihovny spolubydlících a tahle mi padla přímo do oka. Původně jsem si myslel, že je to nějaká sportovní knížka, ale o to větší bylo mé překvapení, že je to zajímavě podaný příběh z businessu a únosu.
Autor píše tak, jako kdyby to zažil, chvílemi mi přijde, že by mohl únos ukončit, ale čtenáře napíná stále víc a víc.
Avšak na této knize se mi nelíbilo to, že v určitých pasážích někdo odflákl překlad, protože jsem tam našel pár divných vět. Každopádně příběh a dialogy ok :)

29.07.2016 5 z 5

Spiknutí v ulici bílých pláštů Spiknutí v ulici bílých pláštů Jean-François Parot

Ze začátku mi přišel celý příběh nějak zmatený, také se okamžitě přidalo neuvěřitelné množství postav, u nichž jsem měl velký problém rozeznat kdo je kdo, ale postupně jsem se začal nacházet. Každopádně mi přijde trošku škoda, když autor ještě předtím, než Floch předstoupí před Sartiniho, nepopisuje o něco víc cestu po Paříží a nalézání důkazů. Avšak celé rozpletení případu v 10 stránkách bylo přímo mistrnné :)

27.07.2016 4 z 5

Oko rudého cara Oko rudého cara Sam Eastland (p)

Je to takové pěkné podvečerní čtení, které ukazuje carskou a potom sovětskou historii. Míchání fikce s reálnýma historickými skutečnostma. I když je zase pravda, že v dalších částech Inspektora Pekkaly si trošku protiřečí

17.07.2016

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Očekával jsem trošku víc, ten závěrečný souboj Ethan vs Hlavní strážce byl takový moc jednoduchý až zmatečný. Navíc mi přijde, že autorka použila antickou legendu s Minotaurem a labyrintem (akorát tady byla Minotaurem Serafine)
A hlavně: v předchozích dílech bylo to, že se Ethan nemůže dotknout Leny, aniž by dostal elektrický šok. Když nastane "Nový řád", jak to nazývají, tak se můžou dotknout normálně, čekal jsem lepší vysvětlení, jak se to mohlo stát.
Jinak Kronika prokletých zaklínačů se četla pěkně :)

10.07.2016

Gladiátor Gladiátor Philipp Vandenberg

(SPOILER) Knížka mi ukázala život v Ř9mě za dobu života Gaie Vittelia (snad to píšu správně :) ). Musím říct, že jeho odvaha při boji s býkem, když byl slepý, byla obdivuhodná.

20.06.2016

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

K této knížce jsem se dostal přes film Nádherné bytosti a musím říct, že mě ta puberťácká romantika, tajemnost a neustálé zvraty bavily po celou dobu. Avšak se mi nelíbilo neustálé opakování "čéče". Z anglického překladu si to klidně dalo přeložit "kámo", aby to každý pochopil. A ke konci mi přišlo, že se objeví při konečném boji celý Gatlin :)

20.06.2016