Pavel666 Pavel666 komentáře u knih

Mayové Mayové kolektiv autorů

Kniha je takový souhrn života Mayů od jejich vzniku, vývoje, hierarchie , každodenních činností až po jejich pád. Pěkně zpracovaná nicméně pokud chcete něco více odborného a obsáhlého, tak musíte hledat jinde. Jako stručný přehled je ale výstižná.

02.03.2024 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Kniha přečtená jedním dechem. Vše začínám postupně uplatňovat a musím říct že to opravdu funguje, když člověk chce! Stačí vše dělat po částech, protože už jen tím začíná naše postupná změna. Stručně a jasně jsou v knize rozebrány 4 kroky, kterými se řídit a rozhodně je ve všem budu uplatňovat. Velmi přínosná kniha.

04.02.2024 5 z 5

Největší záhady dávných Čech Největší záhady dávných Čech Vladimír Liška

Podobná kniha jako jiná od tohoto autora ale příběhy jsou velmi čtivé a dávají podmět k zamyšlení jak to vše bylo či nebylo.

02.02.2024 5 z 5

Magická místa České republiky Magická místa České republiky Vladimír Liška

S knihou jsem spokojený, na pár místech z nich jsem už byl. Samozřejmě se vysvětlení záhad nedočkáme, ale to záhadu jako takovou definuje. Styl autorova psaní mi vyhovuje a nemám co vytknout.

07.01.2024 5 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Velmi poučná kniha díky které jsem si uvědomil kolik těch věcí znám, ale vůbec jsem jim nedával pozornost při komunikaci s lidmi. Jedna věc je ty informace vědět, ale důležitější je si to uvědomovat a pozastavit se nad tím což mě tato kniha naučila. Samozřejmě jak sám autor uvádí poznat lháře vyžaduje dlouholetou praxi a i tak se může stát že si spleteme lhaní s obyčejnou nervozitou, nicméně je důležité dávat pozor na všechny popisované faktory a ne jen jeden a pak je větší šance, že budeme číst v lidech jako v otevřené knize.

01.01.2024 5 z 5

Hrady a zámky Hrady a zámky Vladimír Brych

V knize jsou dostačující základní informace o každém hradu/zámku nicméně v jiných knihách byly mnohem podrobnější což ale neberu jako negativum. Naopak velmi nespokojený jsem s kvalitou hodně fotek spousta z nich je rozmazaná, i já bych je na svém mobilu vyfotil lépe.

25.12.2023 4 z 5

Záhady starověkých textů z celého světa Záhady starověkých textů z celého světa Reinhard Habeck

Velmi zajímavá kniha, která ukazuje jak dávné civilizace spolu byly propojené a že můžou mít i stejný původ v jiné prastaré civilizaci o které nevíme. Dále také autor poukazuje na to jak vše může být úplně jinak než nás ve školách a média učí, viz třeba původ sfingy a pyramid a co víc jsou k tomu i pádné důkazy o kterých "oficiální archeologie" radši mlčí a snaží se to zamést pod stůl. Víc takových knih!

05.12.2023 5 z 5

Tajemství našich chrámů Tajemství našich chrámů Jan A. Novák

Kniha mě zklamala v podstatě se tu o tajemství chrámů nedozvídám skoro nic, jsou tu většinou napsaná akorát holá fakta a spekulace, nicméně i ty jsou ve výsledku zajímavé. Ale měl jsem od knihy jiná očekávání

24.11.2023 3 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Kniha má rozhodně co předat, ale objevuje se v ní hodně věcí, které už jsem četl i v jiných knihách a možná byly i lépe rozebrané. Každopádně opakování matka moudrosti. Avšak pokud je toto vaše první kniha ohledně peněz tak mohu i tak doporučit.

22.10.2023 5 z 5

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Kniha je velmi dobře napsaná tak aby ji každý člověk pochopil a dokáže předat velké množství pozitivních rad ať už v běžném životě, zaměstnání nebo celkově mezilidských vztazích. Po přečtení knihy jsem pochytil hodně rad jak myslet velkoryse a řešit věci s nadhledem a v klidu a výsledek je pak hodně znát, že se s takovýmto přístupem vše řeší mnohem lépe.

13.08.2023 5 z 5

Velmi užitečná kniha, která nabízí spoustu rad které jak já tak i jiní lidé používají aniž by o tom věděli. Samozřejmě těch rad je tam mnohem více, kterým jsem nevěnoval nikdy pozornost a až po přečtení této knihy je začínám užívat v praxi a musím říct že fakt fungují! Člověk se tím líp vyrovná ve všelijakých věcech ohledně komunikace s lidmi.

11.07.2023 5 z 5

Záhadné vynálezy Záhadné vynálezy Jan A. Novák

Výborná kniha, které v podstatě popisuje jak lidé v dřívějšcích dobách byli mnohem víc vyspělí než si myslíme, ale přesto jsou tato fakta umlčována i když máme důkazy o jejich existenci, jelikož by přepsaly celou naší historii jak se učí ve školách.

30.06.2023

Myšlením k bohatství pro 21. století Myšlením k bohatství pro 21. století Napoleon Hill

Další výborná kniha o osobním rozvoji a jak získat v životě to po čem sníte. Neměla by chybět v knihovně žádného člověka co chce od života víc, protože je v ní spousta cenných informací, které vám pomůžou. Některé pasáže byli i více na zamyšlení z hlediska psychologie a musel jsem si je víckrát přečíst, abych si byl jistý že je správně chápu. Plus různé dodatky , které v původním vydání nejsou, jsou také užitečné. Tuto knihu velmi doporučuji ať už je váš cíl v životě bohatství v jakémkoli slova smyslu.

30.06.2023 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Nějak mě tato kniha neuchvátila, čekal jsem od toho něco jiného. Některé povídky jsou nudnější, některé napínavější. Každopádně tuto knihu řadím jako jednu z jeho slabších děl.

01.06.2023 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Příběhy jsou čtivé a ani u jednoho jsem se nenudil, severská mytologie mě už dlouho zajímá. Přečteno za jeden den.

30.11.2022 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Reinhard Habeck

Zajímavá kniha, tyto knihy ze série "knihy záhad" mě baví.

30.11.2022 5 z 5

Lexikon zakázané historie Lexikon zakázané historie Luc Bürgin

Zajímavá kniha o faktech ať už méně či více známých. Každá kapitola je docela stručná, žádné dlouhé rozvádění nečekejte, ale člověk si i tak udělá přehled. Trochu to kazí pár chyb v tisku.

09.07.2022 4 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

I když tato kniha pojednává o válčení, lze ji využít i v běžném životě. A to i tolik let po jejím vzniku.

25.06.2022 5 z 5

Další kniha která dokáže sdělit mnoho užitečných informací do života. Mně osobně tato kniha velmi pomohla vyrovnávat se s každodenním stresem ať už jde o větší či menší starosti. Nad hodně myšlenkami jsem se pozastavil a rozhodně je budu ve svém životě používat. Velmi doporučuji přečíst tuto knihu každému !

25.06.2022 5 z 5

Jak myslí milionáři Jak myslí milionáři T.Harv Eker

Tuto knihu rozhodně doporučuji všem kdo chtějí v životě něco dokázat a nebýt jako všichni ostatní. S většinou myšlenek se ztotožňuji a získáte spoustu rad jak do běžného života tak i ve světě financí a hlavně se mi líbí že je napsána i vtipnou formou v určitých pasážích.

31.05.2022 5 z 5