pavel6614 pavel6614 komentáře u knih

Mnichov. Jeden den v září Mnichov. Jeden den v září Simon Reeve

Zaver knihy pro me obsahuje velice dulezite sdeleni, se kterym jsem se setkal i v jinych pribezich a to je, ze nejsmirlivejsi jsou ti, co nasledky masakru v Mnichove nejvic trpeli - rodiny zabitych sportovcu. Jaky neskutecny kontrast vuci tem, kteri veli do boje proti necemu, co neznaji a jsou jen ovladani emocemi, ktere nejsou jejich vlastni.

14.11.2019 5 z 5

Dominika Dominika Jaroslav Konáš

Jsem překvapen. Upřímně jsem moc nečekal, ale nakonec mě tahle knížka dost potěšila. Kdo sleduje YT knižní recenze Jardy Konáše, mohl předpokládat, čím se nechá ve své prvotině inspirovat - a je to na ni i poznat, ovšem rozhodně to není na škodu. Kniha je zajímavým mixem a ze všeho nejvíc snahou o oslavu Prahy. Mně nejvíc potěšily části, kde nepopíratelným zdrojem inspirace byl H. P. Lovecraft (a pro ty, kterým to ani po příběhu o přístavním městu nedošlo, tu byla hraběnka Dagonstein:)) Ale to byla jen taková moje drobná radost, žel jsou to jen krátké pasáže. Pro ostatní bych napsal, že knížka je střídmě magická a snová. Zároveň nechá čtenářovu fantazii toulat se po místech reálných při tom vysněných, ale hlavní postava zůstává většinou sympaticky při zemi. Je to zároveň přesně ten typ knížky, po které mám chuť si projít popisovaná místa a přečíst zmiňované knihy - a to je jedna z věcí, které na knihách oceňuji nejvíc.

21.11.2018 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Zajimala by me jedna vec. Jestli Andrej Babis "svoji" knihu aspon cetl...

Neda se hodnotit. Patri to vubec sem na DK? Je to, vic nez cokoliv jineho, propagacni material Andreje Babise. Skoda taky, ze se nekterymi svymi sny neridil, kdyz vedl MF.

05.08.2017

Anatém Anatém Neal Stephenson

Stephenson byl osloven (mezi dalsimi), aby nacrtnul,jak by podle jeho soudu mohly vypadat desetitisicilete hodiny. Navrhl tehdy system soustrednych kruznic,ktere mely vlastni vstupy a kazda sfera by se otevirala jednou za rok,deset,sto,tisic let. Tento napad ho zaujal, ale mel v te dobe rozpracovan Barokni cyklus. V mezidobi svet vstoupil do noveho tisicileti a vsude se objevovaly souhrny vyznamnych udalosti za posledni rok, dekadu, stoleti, milenium, coz mu dodavalo dalsi inspiraci. Po dokonceni posledni knihy BC vytahl sve napady ze supliku a zacal tvorit Anatem.
Vzniklo, dle meho soudu, neco uzasneho, epickeho, co by vam rozhodne nemelo ujit. Stephenson stvoril vlastni svet,ve kterem najdete vsechno - matematiku, fyziku, filozofii, politiku. Osobne jsem se prvnich cca 150 stran nemohl do knihy poradne zacist,ale pak to nabralo ten spravny spad a klidne bych cetl dal,kdyby bylo co.
Mimochodem,na zacatku zminene hodiny se ted aktualne stavi,doporucuji vyhledat. Nektere prvky udajne pochazi i ze Stephensonova navrhu.

19.11.2016 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Bomba!

18.08.2016 5 z 5

Testament: Miliony milionů Testament: Miliony milionů Carl Sagan

Carl Sagan byl, dle mého názoru, nejlepším spisovatelem mezi vědci, kteří píšou knihy. Můj pohled může být samozřejmě ovlivněn i tím, že jeho myšlenky a názory jsou mi velmi blízké, ale to nemění nic na čtivosti jeho díla.
Konkrétně u této knihy je zajímavé, a ne vždy zrovna veselé, srovnání se současnou situací. Potřebná data jsou většinou poměrně snadno dohledatelná a tak si každý sám může udělat obrázek o vývoji a řešení problémů, které Saganovi dělaly starosti. Carl Sagan by se asi dost divil.

30.07.2016 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Musim priznat, ze jsem si na styl, kterym je kniha psana chvili zvykal, ale pak jsem byl pohlcen a jako bych se ocitl ve Florencii a sledoval Michelangela pri praci. Knihu jsem si opravdu uzil, vcetne staleho dohledavani historickych postav a umeleckych del:)

04.05.2016 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Naprosto úžasná kniha, jedna z nejlepších, co jsem kdy četl. Člověk ani nemůže uvěřit, že ji napsal jeden, z největších fyziků naší doby. Těžko se dá uvěřit i tomu, že se takové příběhy staly jedné jediné osobě. Feynman prožil plný život, do všeho se pouštěl s chutí a s vrozenou zvědavostí. Chtěl přijít věcem na kloub, chtěl se vše naučit. Inspirující, zábavná a poučná knížka od někoho, kdo byl "populární jako daně z příjmu".

06.01.2016 5 z 5