Pavel_B Pavel_B komentáře u knih

Poslední odbočka na Babylón Poslední odbočka na Babylón Roger Zelazny

Priam až zbesilá jazda po Ceste. Príbeh je písaný dosť úsporne, priam skratkovito, a pritom je spletitý (tak ako samotná Cesta), odohrávajúci sa na viac úrovniach. Chvíľu mi teda trvalo, kým som sa ako tak zorientoval a naladil.
Cieľom je ale pobaviť, čo sa naplnilo mierou vrchovatou, humorné ladenie príbehu je veľmi dobré. Čaká Vás stretnutie s notoricky známymi historickými postavami i zástupcami mimozemskej civilizácie. Ku koncu som už tušil, kam autor smeruje, napokon ma však ešte dokázal prekvapiť.
Autorovo poňatie cestovania klasickým dopravným prostriedkom v čase po Ceste je ľahko uchopiteľné pre nás obyčajných smrteľníkov (pozor - teoretickí fyzici si tu na svoje neprídu).

17.01.2023 3 z 5

Snící drahokamy Snící drahokamy Theodore Sturgeon

Skutočne zaujímavý príspevok do galérie mimozemských civilizácií, ktoré (aspoň teda v literatúre) navštívili našu planétu a žijú medzi nami.
Silný príbeh o priateľstve v komunite ľudí vyčlenených z majoritnej spoločnosti.

15.01.2023 4 z 5

Více než lidé Více než lidé Henry Kuttner

Mutanti, dielo čiastočne poplatné dobe vzniku - päťdesiate roky minulého storočia , doba reálnej hrozby celosvetového vojnového atómového konfliktu.
V knihe ku konfliktu došlo. Ľudstvo prežije a popri telesných deformáciiách potomkov časti preživších v dôsledku rádioaktivity, sa vyvinie aj menšinová skupina telepaticky nadaných ľudí. Detailný pohľad na spôsob života telepatov a ich snahu prežiť v majoritnej spoločnosti.
Rodina Hobgenovcov je krásnou ukážkou humornej stránky autorovho diela - a konečne sa môžete dozvedieť aj to , ako to bolo so zánikom Atlantídy.

15.01.2023 4 z 5