pavel.2

Běh o životBěh o životR. Bachman (pseudonym)

Výborné čtení (narozdíl od filmu, ten mi nesedl). Hlavní hrdina je chytrý a dovede si poradit v mnoha situacích. Jeho chování a myšlenky v honu, který na sebe nechal uspořádat, aby jeho dcera mohla žít, jsou tahounem chmurného příběhu, který by nemusel být odtržen tak moc od reality budoucnosti...

Dlouhý pochodDlouhý pochodR. Bachman (pseudonym)

Tuhle knihu jsem bral jako výzvu - byl jsem zvědavý, jestli je možno napsat dobrou knihu o tom, jak někdo někam jde po silnici. Já bych dal dohromady tak 2 odstavce. Ale klobou dolů, čte se to skvěle!

Temná věžTemná věžS. King

Závěrečný díl, kterým se cyklus o Pistolníkovi uzavírá. Je to moc dobré počteníčko, ale ten závěr asi Stephen King nikdy v plánu neměl tak tam asi hodil aspoň nějaký trochu smysluplný. To je asi jediná kritika, jinak ale skvělý cyklus a díky za něj.

Vlci z CallyVlci z CallyS. King

Vlci z Cally asi nejsou nejlepší části Pistolníka, ale při rozsahu textu a různých zvratech a dobrodružstvích, která King popisuje, není moc co vytknout.

Čaroděj a skloČaroděj a skloS. King

Romantika mě tu tedy neoslovuje, ale když už se do Temné věže člověk začte, tak to zkousnu :-)

PustinyPustinyS. King

Skvělé čtení, budu se opakovat, ale díl od dílu lepší a lepší.

Tři vyvoleníTři vyvoleníS. King

Dobrá akce a hodně prvků "reálného" světa. Od tohoto dílu Temné věže se není snadné odtrhnout :-)

PistolníkPistolníkS. King

No, trochu slabší než ostatní části Pistolníka, ale zaujme. King umí vykouzlit atmosféru a ani tato kniha není výjimkou a stojí za přečtení.

Pušky AvalonuPušky AvalonuR. Zelazny

Nevím jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, a to platí pro všechny díly série Amberu s výjimkou prvního dílu. Jako by se autor chtěl napakovat na úspěchu skvělého prvního dílu a roztahoval a psal díly další a další.

Devět princů AmberuDevět princů AmberuR. Zelazny

Právě jen tahle první kniha ze série Devět princů Amberu mě donutila přečíst si i ostatní (z těch jsem byl ale zklamaný). Je ale vidět, že Zelazny umí psát velmi poutavě a jeho Země je velmi zajímavým místem.

Mé jméno je LegieMé jméno je LegieR. Zelazny

Tuhle kniho považuji za Zelazneho z nejpovedenějších - povídky spojuje stejný hlavní hrdina, jsou originální a zajímavé.

Jeden z devítiJeden z devítiA. Drescher

Skvělé počtení, Alex Drescher píše opravdu dobře.

ŠógunŠógunJ. Clavell

Skvělá kniha, jejíž tloušťka čtenáře nesmí odradit. Podobně jako Taikó, ukazuje výsek japonské historie a myšlení té doby, přičemž se zrovna jedná o jednu z nejvýznamnějších etap japonské historie. Čtenář získá porovnání se zemí, která se s přelidněním potýkala už několik set let před Evropou, a poukáže na mnoho dalších odlišností mezi vývojem Japonska a vnímáním jeho obyvatel od obyvatel našeho kontinentu.

TaikoTaikoE. Jošikawa

Velmi dlouhé a velmi dobré. Ideální způsob, jak si trochu obohatit dějepis a získat přehled o neevropském stylu života (resp. jeho historii).

Soumrak dneSoumrak dneK. Ishiguro

Parádní počteníčko, skvělá nostalgická atmosféra. Hlavní hrdina majordomus Stevens je 100% zaměřen na svou práci a nic jiného nezná, a s odstupem času (a zřejmě bel lítosti - ta je na čtenáři) zjišťuje, že jeho život mohl být jiný...

1Q84: Kniha 1 a 21Q84: Kniha 1 a 2H. Murakami

Nečetl jsem poslední knihu trilogie, ale tyto první dvě jsou skvělé. Dějové linie jsou hezky vybarvené, hlavní hrdinové plastičtí, a i po prvních dvou knihách jsem měl pocit zakončeného příběhu (od S. Kinga jsem zvyklý na mnohem jiná zakončení).

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putováníBezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putováníH. Murakami

První kniha od Murakamiho, co jsem četl byla 1Q84. Ta byla skvělá - děj, příběh, fantasy, erotika... Tohle ale skvělé není - prostě výsek ze života Japonce, který měl pár přátel, co s ním přátelit přestali, a on je po letech vyhledá, aby zjistil proč. Jako by se autor snažil zařadit prvky tajemna, ale jejich vysvětlení žádné, jen smyšlenky.

Metro 2033Metro 2033D. Glukhovsky

Tohle mě hodně nudilo, navíc to bylo divné.

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíD. Adams

Tento první díl skvělý, ty ostatní pro mě byly ztráta času.

SaturninSaturninZ. Jirotka

Jasných 100%, skvělé dílo. Příběhy jsou zábavné, asi Jirotkova nejlepší kniha.

Rozmarné létoRozmarné létoV. Vančura

Hodnotím takhle vysoko díky skvělému, trochu poetickému způsobu psaní. To zanechává skvělý dojem, a samotný příběh si plyne klidně a odpočinkově.

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeO. Wilde

Oscar Wilde je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ale zrovna Obraz Doriana Graye považuji za slabší.

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Snad vše, co jsem od Remarque přečetl, bylo skvělé. Lidské, temnější atmosféra.

MalevilMalevilR. Merle

Mám rád postapo tematiku, proto jsem si tuhle knihu přečetl. Ale nudila mě, namísto očekávaného příběhu o protloukání se poničeným světem a jeho popisy a hledání příčin, je v knize spíše sociální tématika - komunikace a rozkoly mezi přeživšími. Takže pro mě nuda.

SvětlonošSvětlonošD. Gemmell

Tahle kniha se od ostatních "gemmellovek" trochu odlišuje stylem vyprávění. Pořád je to dobrá fantasy o hrdinech, s magií, bojem dobra proti zlu... Čte se dobře, nicméně ji považuji za asi nejslabší knihu, kterou jsem od D. Gemmella četl.

Věčný luňákVěčný luňákD. Gemmell

Zatímco první kniha je tak trochu průměr, tato druhá část je mnohem zajímavější.

Král duchůKrál duchůD. Gemmell

Zpočátku mě kniha nudila a odložil jsem ji - středověký studený svět není zdaleka tak zajímavý, jako svět po "Převrácení" Jona Shanowa. Po čase jsem se ke knize vrátil a musím říci, že s chutí, a s díky za každou knihu od Davida Gemmella, který prostě psát umí.

Meč v bouřiMeč v bouřiD. Gemmell

Rigantská sága se mi moc líbí, celkově 90%. Svět keltů a jejich přístup k přírodě a ke světu je velmi přitažlivý. Je skvělé sledovat vývoj světa v průběhu času, jak postupně vstupují do legend a jejich potomci se pak musí postavit novým problémům - se stejnou ctí, jako jejich předci před staletími.

Praktický efektPraktický efektD. Brin

Mě tato kniha dost bavila a přispěla k tomu, že se D. Brin stal jedním z mých nejoblíbenějších autorů. V příspěvku níže někdo kritizoval název "Čunítek", mě to naopak přišlo hezké. S odstupem času je však třeba říci, že příběh je sice čtivý, ale nijak zvlášť dechberoucí - prostě pohodová fantasy oddychovka.

Sluneční poutníkSluneční poutníkD. Brin

Davida Brina mám rád, tak jsem zkusil tuto sérii. Po přečtení této první knihy jsem se s touto myšlenkou rozloučil, jeho svět mě nezaujal, celkově mě to až na drobné výjimky přišlo mdlé... Je mnohem více čtivějších knih, než tato.

1 2 3